کاخ کاسا لوما تورنتو

کاخ کاسا لوما تورنتو

شرح

کاخ کاسا لوما تورنتو

کاخ کاسا لوما عمارتی بسیار زیبا ، مجلل و بزرگ در شهر تورنتو پایتخت کانادا که امروزه یکی از دیدنی‌های این شهر به شمار می‌رود. این مجموعه امروزه بعنوان یک موزه نیز مورد بازدید قرار گرفته است،واژه کاسا لوما به زبان اسپانیایی معنای “خانه ی روی تپه ” را می دهد. (کاسا به معنای خانه و لوما به معنای تپه). این عمارت در بین سال های 1911 تا 1914 برای یک تاجر مشهور به نام سر هنری میل پلات ساخته شد. به دلیل ساختار جالب و معماری متفاوت این بنا، کاسا لوما به عنوان لوکیشن فیلم های مشهور زیادی انتخاب شده است. همچنین این بنا امروزه به عنوان یکی از گران قیمت ترین و زیباترین سالن های برگزاری مراسم ازدواج در شهر تورنتو شناخته می شود. البته مراسم در بعد از شهر ، پس از بسته شدن موزه، قابل انجام است.

این عمارت دارای یک ساختمان اصلی با سه طبقه اصلی است. از زیر این ساختمان تونلی کنده شده و می توان به استبل ها و کلبه شکاری دسترسی داشت. طبقه اول ، اصلی ترین اتاق ها را در بردارد: تالار بزرگ، کتابخانه، ناهارخوری، تالار Peacock Alley، اتاق مطالعه سر هنری، اتاق سیگار، اتاق بیلیارد و تالار بلوط. طبقه دوم محل قرارگیری اتاق های اعضای خانواده و طبقه سوم اتاق های فرعی و محل زندگی خدمه می باشد. اتاق بلوط که به آن “اتاق نقاشی ناپلئون” نیز گفته می شود، زیباترین اتاق این مجموعه است. این اتاق برای ملاقات ها و دورهمی های رسمی استفاده می شده است.
در بخش خارجی این عمارت، باغی بسیار زیبا ، محوطه ای برای شکار، استبل و غیره وجود دارد. در محوطه گاراژ این مجموعه، نمایشگاهی از اتومبیل های قدیمی و مدرن وجود دارد که قدمت برخی از آنها به سال 1900 بر می گردد.

تاریخچه کاخ کاسا لوما

کاخ کاسا لوما تورنتو در سال ۱۹۱۱ میلادی توسط شخصی بنام سرهنری میل پلات که یک تاجر ، سرمایه دار و صاحب کارخانه ای نظامی در شهر تورنتو بود بنا شده است،ساخت این کاخ ، به همراه ۳۰۰ نیروی کارگر و صرف هزینه ای معادل با سه میلیون و پانصد هزار دلار در طول سه سال (تا سال ۱۹۱۴ ) بطول انجامید. سرهنری پلات ، صاحب این کاخ ، سرمایه بلند پرواز و البته موفقی بود و در آن زمان که ادیسون برق را اختراع کرد .

سرمایه گذاری بر این اختراع ادیسون را کاری با آینده روشن تلقی می مرد تا جایی که بر تولیدات چراغ های برق شهر تورنتو در سال ١٨٨٣ سرمایه گذاری کرده و تهیه لامپ های این شهر را به انحصار خویش در آورد. موفقیت سرهنری زیاد بطول نکشید و بدلایل مشکلات مالی پس از ده سال زندگی در این کاخ بهمراه همسرش “لیدی مری” ، مجبور به ترک آنجا شده اند و امروزه مالکیت این مکان تاریخی بدست شهردار تورنتو می باشد و از سال ۱۹۳۷ توسط باشگاه کیوانس اداره می شود.

معمار کاخ کاسا لوما تورنتو

معمار اصلی این بنا شخصی بنام ی جی لینوکس بود که در آن زمان معماری مشهور و صاحب نام بوده است و بنا این کاخ را به سبک نئوگوتیک و بر فراز تپه ای مشرف به شهر تورنتو طراحی کرده است و عمارتی است که به سبک نئوگوتیگ طراحی شده است.ساختمان این عمارت ۳ طبقه بوده و کل مجموعه آن ۵ هکتار وسعت دارد.معماری نئوگوتیک یک جنبش معمارانه است که در اواخر سال‌های ۱۷۴۰ میلادی در انگستان به وجود آمد محبوبیت این سبک در اوایل قرن نوزدهم افزایش یافت.

 زمانی که این بنا به عنوان موزه انتخاب شد با آثار بسیار ارزنده هنری از سراسر کانادا پر شد، گردشگران تور کانادا نه تنها می توانند از زیبایی این بنا و آثار هنری و تاریخی داخل آن لذت ببرند ، بلکه میتوانند دید و منظره شهر تورنتو را از این تپه ، حتی از منظره دید به شهر از cN ملی  نیز زیبا تر است. 

کارهای فرهنگی کاخ کاسا لوما

با توجه به منحصربفرد بودن معماری این عمارت، کاسا لوما مکان مناسب و جذابی برای ساختن فیلم و سریال است. فیلم‌هایی چون مردان ایکس، شیکاگو، لباس رسمی و انبار ۱۳ در کاسالوما فیلمبرداری شده‌اند. کاسا بوما هم‌چنین یک مکان محبوب برای برگزاری مراسم عروسی و جشن‌ها است. این مکان تاریخی را می‌توان در بعد از ظهر و بعد از پایان ساعت رسمی بازدید اجاره کرد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک