موزه ملی کارتاژ

موزه ملی کارتاژ

شرح

موزه ملی کارتاژ

موزه ملی کارتاژ یک موزه ملی در بورسا در کشور تونس است. همراه با موزه ملی بارو ، یکی از دو موزه اصلی باستان شناسی محلی در منطقه است. این بنا در بالای شهر بورسا هیل ، در قلب شهر کارتاژ قرار دارد. در سال 1875 تأسیس شده است ، بسیاری از اشیای باستان شناسی از دوران پونیک و دوره های دیگر در آن قرار دارد. موزه ملی کارتاژ در نزدیکی کلیسای جامع سنت لوئیس کارتاژ واقع شده است. این امکان را به بازدید کنندگان می دهد تا از بزرگی شهر در دوران پونیک و رومی قدردانی کنند. برخی از بهترین قطعات موجود در حفاری ها حک شده از سنگ آهک ، سنگ مرمر ، به تصویر کشیدن حیوانات ، گیاهان و حتی مجسمه های انسانی است.

یک یادداشت ویژه ، یک سارکوفاژی مرمر از یک کشیش و از قرن 3 قبل از میلاد است که در نکروب شهر کارتاژ کشف شده است. این موزه همچنین دارای یک مجموعه برجسته از ماسک ها و جواهرات در شیشه های چدنی ، موزائیک های رومی از جمله معروف “بانوی کارتاژ” ، مجموعه گسترده ای از آموره های رومی است. همچنین حاوی موارد بیشماری محلی از دوره امپراتوری بیزانس است. همچنین در معرض نمایش اشیاء عاج است.

تاسیس موزه

موزه وی در سال 1875 توسط کاردینال چارلز رزمی لاویجی در محل صومعه تأسیس شد. نام آن تا سال 1956 موزه Lavigerie بود. این موزه محصول کاوش های انجام شده توسط باستان شناسان اروپایی ، به ویژه آنهایی است که توسط آلفرد لوییز دالات ساخته شده است. در ابتدا این ضمیمه برای قرار دادن وسایل یافت شده در جستجوها در نکروبولیس کارتاژ و کاوش های تپه سنت لوئیس ، بلکه دویمس ، تپه جونو ، تپه Sainte-Monique و همچنین باسیلهای مسیحی کارتاگینیان مورد استفاده قرار گرفت.

با این حال ، بسیاری از اشیاء کشف نشده هنگامی که موزه نمونه های بسیاری از اشیاء مشابه را به گردشگران فروخته شده بود ، فروخته شدند. این موزه در سال 1956 نام فعلی خود را دریافت کرد و برای اولین بار در سال 1963 به عنوان یک موزه ملی افتتاح شد. در دهه 1990 بازسازی گسترده ای انجام شده است ، و اکنون دوباره طراحی شده است تا اکتشافات جدید در سایت کارتاژ بویژه محصول جستجوها را در خود جای دهد. به عنوان بخشی از مبارزات بین المللی یونسکو ، از سال 1972-1995 انجام شده است.

اجزای تاریخی و دیدنی موزه

کاوش های مختلف در این مکان موارد بسیاری را نشان می دهد که تمدن فنیقی را نشان می دهد. این موزه شامل مواردی است که نشان دهنده ارتباط متمایز با لوانت در فرهنگ مصر و به ویژه یونان و روابط کارتاژ با سیسیل در دوره هلنیستی است. توصیفات این اتصالات بسیاری از اشیاء سفالی ، لامپهای روغنی و آمولت است که در حفاری نکروپولیس کشف شده اند. این موزه دارای مجموعه ای زیبا از سرامیک های Punic است که از اواخر قرن 19 یافت شده است. در حین حفاری کوره های سفالی که مربوط به جنگ پونیک سوم است ، تعدادی لامپ پیدا شد.

سارکوفاژی های زیبا ، که به اواخر دوره پونیک مربوط می شود ، در نکروپولیس یافت شده اند. از جمله اینها ، ساركوفاگ كاهن و كشیش است كه در موزه به نمایش گذاشته می شود. کاهن دست راست را در یک ژست برکت مطرح کرده است. دست چپ این دو شکل گلدان های حاوی بخور دادن برای اهداف مذهبی دارند. ماسک های شیشه ای همچنین نمایانگر خدایان بیشماری است ، از جمله اشیاء که برای محافظت از آن مرحوم در برابر چشم شر قرار داشتند. همچنین موارد مختلفی از جمله تیغ های ساخته شده از برنز و غنی از تزئینات با الگوهای بازیگران وجود دارد که تأثیرات مصر و یونان را نشان می دهد. تعدادی آمولت Punic نیز در معرض نمایش هستند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک