اورورو کارناوال

اورورو کارناوال

شرح

اورورو کارناوال

اورورو کارناوال یک جشنواره مذهبی است که قدمت آن بیش از 200 سال است که در اورورو ، بولیوی برگزار می شود. این یکی از شاهکارهای یونسکو در میراث شفاهی و نامشهود بشریت است. در ابتدا یک جشنواره بومی ، این جشن بعداً به منظور ادغام یک آیین مسیحی در اطراف باکره تغییر یافت. رقص سنتی Llama یا Diablada به رقص پیشرو سنتی این جشنواره تبدیل شد.

در طول جشنواره، بیش از 48 گروه از رقصندگان محلی که در 18 رقص مختلف مردمی متخصص هستند ، هر شنبه کارناوال در یک رژه سنتی ، زیارتگاه حرم تونل را انجام می دهند.مراسم بومی Itu در قرن هفدهم میلادی توسط اسپانیایی ها ممنوع شد. با این حال ، اروو در هفته اول هرماه فوریه ، به صورت یک آیین کاتولیک در مورد شمع ها ، به تماشای این جشنواره ادامه داد. از آیکون های مسیحی برای پنهان کردن جلوه های خدایان آند استفاده می شد ، و مقدسین مسیحی برای سایر الهیات جزئی آندها ایستادند. این مراسم چهل روز قبل از عید پاک آغاز شد.

مراسم شروع کارناوال

استعمار اسپانیا یک همگرائی مذهبی منحصر به فرد در مورد کاتولیک و دین واری را به وجود آورد. باکره و شیطان از آموزه های کاتولیک در ایده های محلی Pachamama و Tio Supay ، آمیزه ای از نمادگرایی مذهبی که هنوز هم در دوران کارناوال دیده می شود ، جذب می شدند.این جشنواره مدرن نشان دهنده ترکیبی از مشرکان و کاتولیک های مداوم مذهبی در منطقه است. کارناوال با مراسمی که به Virgen del Socavon اختصاص یافته است ، آغاز می شود.

باندهای راهپیمایی روز یکشنبه بطور همزمان در شعار Pie de Gallo به رقابت می پردازند که این تبریک برای Virgin است. برجسته جشنواره ، رژه سه روزه و سه شبانه 48 گروه از رقصندگان مردمی در مسیری چهار کیلومتری به پناهگاه تونل است. لوبیا . سه روز قبل از این زیارت شنبه ، مردم از مجسمه مشرق نمادین بازدید می کنند. یک هفته پس از زیارت ، آنها از مار در جنوب شهر ، وزغ به سمت شمال و مورچه ها در شرق بازدید می کنند.این زیارت به تصویب می رسد که دو نمایشنامه didactic یا رمز و راز به سبک قرون وسطایی به وجود آمده است.

مورد اول مربوط به فتح اسپانیایی و دیگری چرخش در مورد نبرد کلاسیک بین خیر و شر است ، با این وجود که در نهایت فرشته ارشاد مایکل بر شیطان و هفت گناه کشنده پیروز شد. نمایش دوم توسط روحانیت کاتولیک در سال 1818 معرفی شد.

اجزای کارناوال

در اورورو کارناوال ، در کل ، بیش از 28000 رقاصنده وجود دارد ، حدود 10،000 نوازنده در 150 گروه ، 400000 بازدید کننده بیش از چهار مایل. خود این گروه ها دوشنبه قبل از آخر هفته کارناوال یک جشنواره ملی برگزار می کنند ، که از تلویزیون بولیوی پخش می شود و در آن رئیس جمهور بولیوی و مقامات دولتی برگزار می شود.هیئت منصفه بین المللی از چهره های عمومی به ریاست نویسنده خوان گویتیلو و به همت یونسکو ، کارناوال را یکی از شاهکارهای میراث شفاهی و نامشهود بشریت در 18 مه 2001 اعلام کرد. این اعلامیه از پاریس فرانسه پخش شد. اعضای دیگر هیات داوران شامل رئیس جمهور جمهوری مالی ، آلفا اوومار کونار ، کاباکا اوگاندا ، اعلیحضرت رونالد موواندا موتبی ایل ، پرنسس باسم بنت تالال از اردن ، زولما یوگر خواننده بولیوی و نویسنده مکزیکی کارلوس فوئنتز بودند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک