کارناوال بارانکییا کلمبیا

کارناوال بارانکییا کلمبیا

شرح

کارناوال بارانکییا بزرگترین کارناوال جهان 

کارناوال بارانکییا یکی از مهمترین جشن های عامیانه کلمبیا و یکی از بزرگترین کارناوال های جهان است. کارناوال دارای سنتهایی است که مربوط به قرن نوزدهم است. چهار روز قبل از ماه مبارک ، بارانکییا برای پذیرایی از گردشگران ملی و خارجی از خانه خود بیرون می رود و به همراه ساکنان این شهر برای لذت بردن از چهار روز از جشن های شدید می پیوندد. در طول کارناوال ، فعالیت های طبیعی بارانکولا فلج می شود زیرا این شهر مشغول رقص های خیابانی ، رژه های موسیقی و نقاب دار است. کارناوال بارانکییا شامل رقص هایی مانند Paloteo اسپانیایی ، کنگوهای آفریقایی و میکرو میکروب های بومی است.

سبک های بسیاری از موسیقی کلمبیا نیز اجرا می شود ، برجسته ترین کامبیا ، و سازها شامل طبل ها و گروه های بادی هستند. کنگره ملی کلمبیا در سال 2002 توسط کارناوال بارانکییا به عنوان شاهکار فرهنگی ملت اعلام شد. همچنین یونسکو ، در پاریس در 7 نوامبر 2003 ، آن را یکی از شاهکارهای میراث شفاهی و نامشهود بشریت اعلام کرد وبه ثبت رساند.

چگونگی اجرای کارناوال بارانکییا کلمبیا

در مورد چگونگی و دلیل اجرای این کارناوال باید گفت ، تئوری های بسیاری وجود دارد؛ محبوب ترین عقیده این است که کارناوال استقبال از جشن بهار و جشن تولد و تجدید است. کارناوال از ترکیبی از مراسم های بت پرستی ، عقاید کاتولیک و تنوع قومی سرچشمه می گیرد و ترکیبی از سنت ها ، رقص ها و موسیقی اروپایی ، آفریقایی و هندی است. در ابتدا تعطیلات برده ها بود و بعدها به عنوان یک جشن منطقه تبدیل می شد. اعتقادات محلی به هفت قرن قبل بر می گردد و مشخص است که بسیاری از روایات توسط اسپانیایی ها و پرتغالی ها به آمریکا آورده شده است. اولین تاریخ قابل توجه در تاریخ کارناوال سال 1888 است ، زمانی که چهره ای به نام پادشاه مومو در تاریخ مستند کارناوال ظاهر شد.

در سال 1903 ، نخستین نبرد شناخته شده گلها به ثبت رسید ، ظاهراً برای بازیابی یک سنت کارناوال گمشده طولانی ، و پانزده سال بعد ، اولین ملکه کارانوال Barranquilla برای ریاست بر جشنهای کارناوال انتخاب شد که بعداً در سال 1923 تاسیس شد. در سالهای بعد کارناوال رشد کرد و سنت ها از جمله ادغام رژه بزرگ نیز رشد کرد.

این جشن ها که توسط ملکه کارناوال و همچنین مومو پادشاه منتخب سال گذشته به سرپرستی برگزار می شود ، درست بعد از عید نوروز به طور غیر رسمی آغاز می شود. رویدادهای قبل از کارناوال رسماً با سخنرانی وخواندن اعلامیه کارناوال آغاز می شود و پس از آن گرفتن شهر ، تاجگذاری ملکه کارناوال و پادشاه مومو ، رژه کودکان برگزار می شود. ، رژه همجنسگرا و سرانجام La Guacherna ، یک رژه شبانه مهمترین رویداد قبل از کارناوال بود. خواندن اعلامیه کارناوال یکی از مهمترین رویدادهای پیش از کارناوال بارانکییا است ، زیرا رسماً آغاز پیش از کارناوال را نشان می دهد.

مکان کارناوال بارانکییا کلمبیا

در این عمل که به طور سنتی در میدان لاپاز برگزار می شود ، شهردار فعلی بارانکییا به طور نمادین کلیدهای شهر را به ملکه کارناوال اعطا می کند ، از این رو قدرت خود را به او می دهد تا زمانی که فصل کارناوال ادامه یابد. این اعلامیه را می توان به عنوان “فرمانی” تقسیم کرد که در پاراگراف ها توضیح می دهد که چه چیزی مجاز است و چه چیزی برای حضور در دوره جشن ممنوع است. هر پاراگراف شامل اتفاقات اخیر و ناخوشایند شهر است که شادی ها را تحریک می کند. این ملکه توسط یک ملک در طی یک عمل فولکلور همراه با مومو پادشاه ، پادشاهان کودکان و نمایش گروههای رقص فولکلور خوانده می شود.

تاج گذاری در کارناوال

در طول نمایش ، ملکه کارناوال قبلی ، در میان مهمانی با پر رقص و موسیقی ، ملکه کارناوال فعلی را تاج گذاری می کند. هم اکنون کاناوال در ورزشگاه روملیو مارتینز برگزار می شود. با این وجود ، عمل تاج گذاری از سال 1918 برمی گردد که اولین ملکه کارناوال ، آلیشیا لافوری رونکالو ، در کلوپ بارانکییان ناپدید شد. از زمانی که سنت انتخاب ملکه کارناوال در بین زنان طبقه بالا شهر برای رؤسای جشن ها حفظ شده است ، که باعث شده است تا شاهد ، خواندن و شنیدن چگونگی تاج فقط در بین چند خانواده چرخش پیدا کنیم این سنت عمدتاً به این دلیل است که بخش عمده ای از هزینه ها ، به عنوان مثال مربوط به لباس پوشیده شده توسط ملکه در زمان تاج گذاری وی ، توسط خانواده ملکه پرداخت می شود.

این امر بدون شک مورد انتقاد واقع شده است زیرا زنان جوانی غیر رده بالا به دلیل مبالغ بالای نجومی که برای ملکه کارناوال هزینه می کنند نمی توانند آرزوی داشتن عنوان ملکه را داشته باشند. با این وجود ، بر اساس بیانیه تماس رسمی ، کاندیدایی که به عنوان ملکه کارناوال بدست می آید این است که یکی از مهارت های رقص عالی ، کاریزما و روحیه کارناوال به 11 عضو هیئت کارناوال ، که سالانه به صورت خصوصی ملاقات می کنند و شش ماه قبل از آغاز ملکه را انتخاب می کنند ، نشان می دهد. به هر حال ، معمولاً ملکه کارناوال در ماه اکتبر انتخاب می شود تا او زمان کافی برای آماده شدن برای کارناوال داشته باشد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک