کارناوال نیس فرانسه

کارناوال نیس فرانسه

شرح

کارناوال نیس فرانسه

چه چیزی بهتر از شرکت در یک کارناوال در کلاس جهانی، اما در یکی از بهترین شهرهای جهان، است؟ فستیوال‌ها در فرانسه به پای این مورد نمی‌رسند. کارناوال نیس  که برخلاف دیگر فستیوال‌ها در فصل زمستان برگزار می‌شود، کاملاً متفاوت بوده و محلی مناسب برای شرکت همراه با دوستان و اعضای خانواده به‌منظور لذت بردن از جشن‌های محلی بی‌نظیر است. اگر به فکر رژه‌های بزرگ و آتش‌بازی‌های حیرت‌انگیز هستید، در هیچ کجا بهتر از نیس نمی‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.

تاریخچه برگزاری این کارناول به سال 1294 بازمی‌گردد و قدیمی ترین کارناوال دنیا محسوب می شود و تخمین زده شده که امروزه یک میلیون نفر از سراسر دنیا به نیس سفر می‌کنند تا در شور و هیجان این جشن بزرگ در کشور فرانسه شرکت کنند. چشم‌انداز ساحل فرنچ ریویِرا  در جنوب فرانسه نیز به زیبایی این فستیوال افزوده و آن را به یکی از مهم‌ترین جشن‌های برگزارشده در این کشور تبدیل کرده است. در کارناوال شاد و پر شور نیس مجسمه‌های غول پیکری ساخته شده است تا بتوانند در شهر با آنها رژه بروند و با اجرای موسیقی و حرکت دادن گل‌ها و شادی و هیجان همراهی کنند. به دلیل فضای  شادی که دارد، نیس یکی از فستیوال‌های دوست داشتنی گردشگران هم می‌باشد.

دیدنی های کارناوال

در این کارناوال، مجسمه‌های بزرگی از جنس کاغذ فشرده ساخته می‌شوند و با آنها رژه برگزار می‌گردد. در این کارناوال مانند فستیوال ماردی گرا مردم ماسک هایی بر چهره می‌زنند، اما داشتن ماسک در این جشنواره الزامی نمی‌باشد. حتی برای شرکت در کارناوال نیس باید نیازی نیست لباس خاصی بپوشید و بلکه بهترین لباسی که به آن علاقه زیادی هم دارید، به تن نمایید. بر خلاف فستیوال‌های دیگر، جشن نیس، مردم به جای اینکه خود لباس عجیبی بپوشند، این لباس را به تن می‌کنند. این مجسمه‌ها بر روی چرخ‌های بزرگی قرار گرفته‌اند و راه خود را از میان جمعیت باز می‌کنند و در میان مردم به نمایش گذاشته می‌شوند.

روی دو طرف این مجسمه‌ها چرخ های سیاری قرار گرفته است که شاخه گل های تازه را به طرف جمعیت پرتاب می‌کند. از آن جایی که در این فستیوال گروه های خاصی برای تماشاچی ها برنامه اجرا می کنند،  از ماه ها قبل برای اجرای برنامه های فستیوال خودشان را آماده می کنند . افراد حاضر در دسته های رژه از هفته ها قبل در مورد نوع پوشش و ساخت مجسمه هایی که قرار است حمل کنند، فکر می کنند  و ورک شاپ های مختلفی را ترتیب می دهند تا همه چیز به بهترین نحو ممکن اجرا شود. کارناول نیس در طول سالیان متمادی هر سال کامل تر شده و برنامه های مختلفی به آن اضافه شده  و حالا یکی از زیباترین و مشهور ترین کارناوال های دنیا است .

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: نیس | Nice

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک