قلعه کارلتجین

قلعه کارلتجین

شرح

قلعه کارلتجین

قلعه کارلتجین یک قلعه بزرگ گوتیک است که در سال 1348 توسط چارلز چهارم ، امپراتور منتخب مقدس روم و پادشاه بوهمیا تأسیس شد. این قلعه به عنوان مکانی برای محافظت از امپریال رجالیا و همچنین جواهرات تاج بوهم چک ، یادگارهای مقدس و سایر گنجینه های سلطنتی استفاده می شد. در حدود 30 کیلومتری جنوب غربی پراگ در بالای دهکده با همین نام واقع شده است ، این یکی از معروف ترین و پر بازدیدترین قلعه های جمهوری چک است. ماکت مینیاتوری قلعه توسط یک مهاجر چک در باتچلور ، قلمرو شمالی ساخته شد. در سال 1348 تأسیس شد و کار ساخت و ساز توسط ویتوس دفن شده بعدی کارلوتین انجام شد ، اما هیچ سابقه ای از خود سازنده در دست نیست.

برخی از مورخان حدس می زنند كه ممكن است ماتیاس ارس را به عنوان معمار مورد اعتبار قرار دهد ، اما او قبلاً در سال 1352 درگذشته بود. احتمالاً یك معمار مترقی و حیله گر نبود ، بلكه یك مهندس عمران درخشان است كه با مهارت و دقت ریاضی لازم را حل می كند. مشکلات فنی که از ایده ها و درخواست های امپراتور ناشی می شود. در عوض ، امپراتور مقدس روم چارلز چهارم شخصاً بر کارهای ساختمانی و دکوراسیون داخلی نظارت داشت. ساخت نزدیک به بیست سال بعد در سال 1365 هنگامی که “قلب” گنج – کلیسای مقدس صلیب واقع در برج بزرگ تشییع شد ، به پایان رسید.

جنگ ها و تاثیرات آن ها بر قلعه

به دنبال وقوع جنگ های حسینیه ، امپریال رجالیا در سال 1421 تخلیه شد و از طریق مجارستان به نورنبرگ منتقل شد. در سال 1422 ، در زمان محاصره قلعه ، مهاجمان حسینی از جنگ بیولوژیکی استفاده کردند که شاهزاده سیگیسموند کوریبوت از منجنیق برای پرتاب اجساد مرده و 2000 بار کالسکه بار روی دیوارها استفاده کرد ، ظاهراً قادر به گسترش بود. بعدها ، جواهرات تاج بوهمی به قلعه منتقل شد و تقریباً دو قرن با وجود وقفه های کوتاهی در آنجا نگهداری شد. این قلعه چندین بازسازی را پشت سر گذاشت: در اواخر سال 1480 به سبک گوتیک ، به سبک رنسانس در آخرین ربع قرن شانزدهم. در سال 1487 ، برج بزرگ در اثر آتش سوزی آسیب دید و در طول قرن شانزدهم اقتباس های مختلفی صورت گرفت.

 در طول جنگ سی سال در سال 1619 ، جواهرات تاج گذاری و بایگانی به پراگ آورده شد ، و در سال 1620 ، این قلعه به فردیناند دوم ، امپراطور مقدس روم واگذار شد. پس از فتح در سال 1648 توسط سوئدی ها ، آن را به هم زد. سرانجام ، بازسازی نئو گوتیایی در سالهای 1887 تا 1899 توسط ژوزف مکر انجام شد و جلوه کنونی خود را به قلعه بخشید.

ساختمان قلعه

قلعه کارلتجین بر روی ضریح ساخته شده از سمت جنوب تپه Kn prom Hora ساخته شده است که با یک گودال باریک از آن تقسیم شده است.

دروازه اول ، یک برج مربع ، دو طبقه با سقف باسن بلند ، بالای یک خندق در دامنه غربی قایق ایستاده بود. با یک پورتال کوچک به چهارراه رمپارت وصل شد. این گذرگاه توسط نبرد محافظت می شد و توسط یک زیرزمین پوشیده از وسط تقسیم می شد. دروازه دوم به حیاط خانه Burgrave منتهی شد. درهای ورودی هر دو ورودی را بستند. خانه Burgrave شهرک Karlštejn را تشکیل داد ، با یک محاصره دو متر عرض تقویت شد ، برج چاه کمی پایین تر بود. در ورودی باریکه دروازه سوم ذخیره شده است .

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک