موزه هنرهای معاصر کاراکاس

موزه هنرهای معاصر کاراکاس

شرح

موزه هنرهای معاصر کاراکاس موزه ای از هنرهای مدرن است که در کشور ونزوئلا و در مجتمع شهری کاراکاس واقع شده است. در سال 1974 افتتاح شد و مجموعه آن حدود 5000 قطعه را پوشش می دهد که از این میان هنرمندانی چون پابلو پیکاسو ، کلود مونه ، واسیلی کاندینسکی ، فرناند لجر ، پیت موندریان ، اندی وارهول یا فرانسیس بیکن برجسته می شوند. برکناری مدیر آن در سال 2001 پس از 28 سال تداوم اداری ، سرقت اثر “اودالیسکا با شلوارهای قرمز” توسط هنری ماتیس در سال 2002 و بحران ونزوئلا موزه را درگیر فساد و رها کردن کرده است و از امروز مورد انتقاد قرار گرفته است.

اولین موزه ونزوئلا

MACC اولین موزه ونزوئلا بود که خدمات کتابخانه ای تخصصی در زمینه هنر ، یک فضای رسمی آموزش پلاستیک برای کودکان و بزرگسالان ، یک بخش آموزش ویژه نابینایان و یک مرکز چندرسانه ای برای هنر ارائه داد.در سال 1971 ، مرکز سیمون بولیوار ساخت مجتمع شهری مرکزی پارك را آغاز كرد كه در آن زمان به عنوان “مهمترین توسعه شهری در آمریکای لاتین” در نظر گرفته می شد.

این شامل اقامتگاهها ، دسترسیهای تجاری ، مراکز آموزشی ، دفاتر و محلی که به فرهنگ اختصاص داده شده بود میباشد. این طرح به صوفیا اومبر ارائه شد ، که موافقت کرد یک پارکینگ و یک کارگاه مکانیکی را به مکانی برای سالن های مختلف نمایشگاه تبدیل کند.

تاریخچه تاسیس موزه هنرهای معاصر کاراکاس

در آن زمان ، شرایط اقتصادی ونزوئلا برای ظهور مؤسسه ای از این خصوصیات داده می شد. این شهر فاقد موزه اختصاص داده شده به هنر معاصر یا کتابخانه ای ویژه در زمینه هنر بود. این موزه چهارشنبه شب ، 20 فوریه 1974 با همت رئیس جمهور رافائل کالدرا و همسرش آلیشیا پیتری افتتاح شد. در همان روز ، یک نمایشگاه جمعی متشکل از مجموعه کوچکی از آثار که متعلق به مجموعه نوپا و سایر وام های قرض الحسنه که از خارج از کشور بود ، برپا شده است.

در میان آنها ، اولین کار موزه ای که خریداری شد ، برجسته بود: «بازرگانان» یک مجموعه مجسمه ای ارزشمند که در سال 1965 توسط هنرمند ماریسول اسکوبار ایجاد شد. در اواسط سال 1999 به دلیل بارانهای شدید که به شهر برخورد کرد ، موزه مجبور شد کارها را از طاقهای آن به اتاق 10 منتقل کند تا از ورود آب در زیرزمینها در اثر آسیب رساندن به قطعات جلوگیری کند ، این قصور بعداً حل شد .

در 29 ژانویه سال 2001 ، صوفیا اومبر توسط رئیس جمهور وقت هوگو چاوز Frías در برنامه یکشنبه خود Aló Presidente از این سمت خارج شد ، اعتراضات و خشم بسیاری از این رویداد از جمله هنرمند فرناندو بوترو صورت گرفت. بین سال 1990 این موزه به موزه هنرهای معاصر صوفیه اومبر تغییر نام یافته است. این ادای احترام تا سال 2006 ادامه داشت که با حكم وزارت فرهنگ ، به اسم قبلی خود بازگشت. طراحی وحشیانه نیکولاس سیدورکوف فضایی است که به ویژه با شیشه های تقویت شده ، آهن ، بتن و سایر مواد ساخته شده است که ثبات ، دوام و سازگاری عملکردها و وقایع را تضمین می کند. این ساختمان برای پاسخگویی به کلیه نیازهای یک موزه مدرن مجهز شده است.

ویژگی های موزه هنرهای معاصر کاراکاس

نور مصنوعی به گونه ای ترتیب داده شده است که با توجه به زاویه های بروز و نور منعکس شده می توان درخشندگی خوبی برای آثار به دست آورد. به همین روش ، کنترل نورهای رشته ای برای آن دسته از کارهایی که به تابلوهای حلق آویز احتیاج دارند ، تنظیم شده اند که برای کاهش درخشندگی آنها با یک رنگ مخصوص روکش شده اند.اتاق های مختلف MACC با تکمیل کارهای اساسی موزه ، دارای کنترل تلویزیون مدار بسته ، دوربین های امنیتی و کنترل آتش هستند.

اتخاذ کلیه اقدامات لازم برای تضمین حفظ آثار موزه ضروری است. امروزه نمی توان دسته بندی کرد که هم منشأ موزه و هم توسعه و رشد مجموعه آن در سنن موزه است. چنین فرآیندهایی به صورت ارگانیکی ، به تدریج و بدون دخانیات رخ داده است ، و این کار را به یک اثر منحصر به فرد و تکرار نشدنی در متن فرهنگی ونزوئلا تبدیل کرده است.
منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک