جشنواره گل لاله کانادا

جشنواره گل لاله کانادا

شرح

جشنواره گل لاله کانادا

کوه‌ها، جنگل‌ها، بیابان‌ها، یخچال‌ها و سواحل، پدیده‌های طبیعی آرامش‌بخشی هستند و کانادا کشوری پهناور است که با وجود چنین جاذبه‌های گردشگری، هر سال بسیاری از مردم را جذب می‌کند. احتمالاً‌ می دانید که کانادا دومین کشور پهناور در جهان است. بنابراین، خیلی دور از انتظار هم نخواهد بود اگر بگوییم از نظر زیبایی های طبیعت و تنوع زیستی کانادا هیچ چیزی کم ندارد و هر نوع جاذبه ای که بخواهید را در خود جای داده است. اگر علاقه مند به طبیعت هستید به کانادا بروید،کانادا پر از آبشارهای متنوع و جزایر ناب و دیدنی برای گردشگران است. جشنواره گل لاله کانادا که به فرانسه Festival Canadien des Tulipes است، همه ساله در ماه می در شهر اُتاوا برگزار می شود.

این فستیوال با نمایش بیش از یک میلیون شاخه گل لاله و با داشتن بیش از پانصد هزار بازدیدکننده در سال، بزرگ ترین جشنواره گل لاله در بین همه کشورها به شمار می آید. نمایشگاه های لاله در سطح شهر پراکنده اند و بزرگ ترین شان در کناره دریاچه داو در پارک کمیسیونرز برقرارمی شود . همچنین در جشنواره گل لاله اتاوا نزدیک به سیصدهزار لاله هم تنها در کناره های کانال ریدو کاشته می شود.در کنار نمایش گل، اجرای موسیقی و سخنرانی و نمایشگاه خوراکی های بین المللی نیز از جمله برنامه های این جشنواره هستند.

تاریخچه شروع این جشنواره

در سال 1945، خانواده سلطنتی هلند صدهزار پیاز گل لاله به اُتاوا فرستاد تا با این کار از کانادایی ها سپاسگزاری کرده باشد؛ چراکه دولت کانادا سه سال قبل از این تاریخ و در میانه جنگ جهانی دوم و همزمان با اشغال هلند از سوی نازی ها، به شاهدخت جولیانا و دختران اش پناه داده بود. شاهدخت دوباره وپس از یک سال بیست هزار و پانصد پیاز گل دیگر هم فرستاده و ازدولت کانادا خواست که نمایشگاه گل برای بیمارستانی که دخترش را آنجا به دنیا آورده بود برپا شود و همچنین قول داد که هر سال ده هزار پیاز گل دیگر هم برایشان بفرستد.

چند سال پس از این پیشکش، شهر اُتاوا به دلیل گل هایش مشهور و در سال 1953 نخستین جشنواره گل لاله کانادا در آن برگزار شد و در سال 2002 نیز جشن پنجاهمین سالگرد راه اندازی این فستیوال برگزار گردید. امروزه میلیون ها گل لاله رنگارنگ حاشیه کانال ریدو را مزین می کنند و صحنه هایی فوق العاده زیبا و بهاری به وجود می آورند. برخی از فعالیت ها و برنامه های مفرح این فستیوال عبارتند از مراسم سالانه Tulip Ball، مسابقه آرایش مو با گل و تفریحات و سرگرمی های مناسب کودکان مثل جستجوی گنج لاله ای و میهمانی چای دیوانه در روز مادر.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک