جزایر سی فان دون لائوس

جزایر سی فان دون لائوس

شرح

لائوس به پایتختی شهر وین‌تیان ، یکی از زیباترین کشورهای جنوب شرقی آسیا که نوع حکومت آن جمهوری سوسیالیستی تک حزبی است. این کشور با طبیعت افسانه‌ای و رویایی‌ای که دارد، بیشتر شبیه تکه‌ای از بهشت روی زمین است که باید آن‌را از نزدیک دید، تا لمس کامل این واقعیت میسر شود. جزایر سی فان دون لائوس گواهی بر این ادعا هستند . تاریخ و پیشینه بسیار غنی و طولانی به همراه طبیعت اعجاب‌انگیز لائوس ، آن‌را در شمار محبوب‌ترین و ایده‌آل‌ترین کشورهای توریستی جنوب شرقی آسیا قرار داده است. لائوس زیبا یکی از زیباترین کشورها در جنوب شرقی آسیا است اما همچنین یکی از کم بازدیدترین ها است.

جاذبه های گردشگری لائوس

جاذبه های گردشگری لائوس به اندازه تایلند یا ویتنام مکان برای دیدن به مسافران خود پیشنهاد می کند. این کشور کوچک و بدون دریا است بنابراین هیچ خط ساحلی ندارد و به دلیل کوه های دیدنی و جذاب سنگ آهکی مشهور است. این کوه ها به شما فرصت عالی برای پیاده روی و گشت و گذار در کارست های (سنگ های آهکی)  با شکل های عجیب و غریب و آبشارها شگفت انگیز می دهد. لائوس به دلیل جنگل و آبشارهای آن شناخته شده اند و همچنین می توانید غذاهای خوشمزه محلی را که متاثر از غذاهای تایلندی و هندی هستند را امتحان کنید. اگر به دنبال یک ماجراجویی واقعی در جنوب شرقی آسیا هستید، لائوس مکانی مناسب برای شما خواهد بود. اگر چه اینگونه سفر می تواند بسیار ریسک پذیر باشد اما مناظر شگفت انگیز و آرام این کشور و سبک مردم آن، ارزش چیدن همچین برنامه سفری را دارد.

سی فان دن که گاه سی پان دن تلفط نیز می شود قطعه ای از بهشت در لائوس می باشد که در جنوبی ترین بخش این کشور و در نزدیکی مرز کامبوج قرار دارد. این عبارت در زبان محلی به معنی 4000 جزیره می باشد و اگر به موقعیت این مکان بر روی نقشه خوب بنگرید دلیل این نام گذاری را به وضوح خواهید دید. رود مکونگ در این قسمت از مسیر خود به موانع سخت و دشوار برخورد کرده و صدها شاخه می شود و این عوامل دست به دست هم داده و سبب می شود تا قطعه ای از بهشت در این منطقه از لائوس خلق شود که برای دیدن اش و برای اقامت چند روزه در آن توصیه می کنم حتما سری به جنوب لائوس نیز بزنید.

جزایر اصلی این منطقه

Don Det و Don Khon و Done Kong سه جزیره ی اصلی این منطقه از بهشت می باشند که البته امکانات رفاهی برای مسافرین و توریست ها در دو جزیره ی اول وجود دارند و توصیه می کنیم در سفر به این جزایر دوچرخه از خود این جزایر کرایه کنید و این قسمت از لائوس را رکاب بزنید. در این جزایر فعالیت توریستی زیادی برای انجام دادن نخواهید داشت ولی طبیعتی که این منطقه دارد واقعا آدمی را از خود بیخود می کند.

اگر می خواهید زندگی شبانه و گزینه های بیشتری برای اقامت داشته باشید، جزایر بزرگتر مانند Don Khon و Don Det را انتخاب کنید. اگر واقعاً بخواهید از شلوغی های زندگی شبانه جدا شوید و آرامش را در لائوس تجربه کنید، می توانید از جزایر کوچکتر و آرامتری مانند دون Khong دیدن کنید. دلفین های ایرودادی در زیر آبشارهای این منطقه زندگی می کنند که البته تعدادشان بسیار کم می باشد و در معرض انقراض هستند و شاید اگر خوش شانس بودید می توانید یک جفت از این دلفین ها را نیز ببینید و از آنها عکسی نیز بکنید. بد نیست بدانید برای تردد بین جزایر که از طریق پل هایی صورت می گیرد  ممکن است از شما ورودی بگیرند پس زیاد تعجب نکنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک