ال کامینیتو دل ری اسپانیا

ال کامینیتو دل ری اسپانیا

شرح

ال کامینیتو دل ری اسپانیا

کشور اسپانیا در شبه‌‌جزیره‌ ایبری و در جنوب‌غربی اروپا قرار گرفته است و با مساحتی حدود 506 هزار کیلومتر مربع، عنوان چهارمین کشور بزرگ اروپا را دارد. جمعیت ساکن در اسپانیا حدود 47 میلیون نفر است. این سرزمین به دلیل جاذبه‌های گردشگری فراوان، به مقصد بسیاری از توریست‌ها تبدیل شده است و سالانه میزبان جمع زیادی از گردشگران از گوشه و کنار دنیا می‌شود. ال کامینیتو دل ری نام گذرگاهی است که به آن مسیر کوچک پادشاه هم می گویند. شاید خیلی ها نام این گذرگاه را به اسم نشنیده باشند اما قطعا وقتی صحبت از گذرگاه کوچک پادشاه باشد به آن خطرناک ترین گذرگاه جهان را هم می گویند.

این گذرگاه در دیواره های دل کورو در نیمه ی جنوبی اسپانیا و در نزدیکی روستایی به نام Álora قرار دارد. ساخت این گذرگاه به گذشته های نه چندان دور و به سال 1901 برمی گردد، در آن دوران کارگرانی که در نیروگاه هیدروالکتریک بین آبشارهای کورو و آبشار گایتانئو کار می کردند نیازداشتند تا به نوعی راه بین این دو آبشار را برقرار کنند و اتصالی را بین آن ها به وجود بیاورند تا از طریق آن بتوانند مواد و مصالح مورد نیاز را جابه جا کنند و در صورت نیاز به عبور و مرور بتوانند راحت رفت و آمد کنند.

ساخت این گذرگاه

ساخت این گذرگاه تقریبا 4 سال طول کشید و  در سال 1905 به اتمام رسید که البته افتتاح آن تا چندین سال بعد و تا سال 1921  طول کشید تا این که یکی از پادشاهان آن زمان به نام آلفونسو از آن رد شد و از آن زمان بود که به آن لقب گذرگاه کوچک پادشاه داده شد.

گذرگاه ال کامینیتو دل ری عرضی ۱ متری دارد و ارتفاع آن از روی سطح دریاچه بیشتر از 100 متر است و در جاهایی حتی نگاه کردن به این ارتفاع و تصور این که بخواهی از روی آن رد شوید واقعا ترسناک می شود. این گذرگاه از بتن ساخته شده است و در جاهایی در زیر آن از فلز هم استفاده شده است. البته در جاهایی این گذرگاه کاملا فرو ریخته است و به نظر می رسد اصلا عبور از روی آن دیگر ممکن نیست و نتیجه هم به وجود آمدن فضاهای خالی بسیار در مسیر ال کامینیتو دل ری است. البته در قسمت هایی که این گذرگاه کاملا فرو ریخته است، از نرده های استیل بسیار بسیار نازکی استفاده شده است طوری که انگار فقط می خواسته اند تا ارتباط قطع شده دوباره برقرار شود و اصلا مهم نبوده که این ارتباط به شکل بسیار خطرناکی درست شده است.

طول گذرگاه

جالب است بدانید که طول این گذرگاه خطرناک چیزی حدود 3 کیلومتر است و  گردشگران مجبورند تا همه ی این مسیر را بسیار آهسته و با احتیاط و قدم های کوچک بردارند و بی هیچ اغراقی، هر لحظه منتظرحادثه باشند! پس اگر شما هم سر نترس دارید و به عبارتی دلتان برای دیدن و تجربه کردن همچین جاهایی می لرزد، در سفر به اسپانیا می توانید به آن جا هم بروید و به نوعی روی لبه ی تیغ راه رفتن را تجربه کنید. هر ساله توریست های زیادی که از گشت و گذار در مناطق فقط زیبا کسل شده اند، برای تجربه ی ترس و اضطراب به ال کامینیتو دل ری اسپانیا می آیند. اگر علاقه مند به تجربه پیاده روی در خطرناک ترین نقطه ی دنیا هستید، به گردشگاه ال کامینیتو دل ری بروید. با تور اسپانیا می توانید از این گذرگاه دیدن کنید .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک