تالاب کامارگ فرانسه

تالاب کامارگ فرانسه

شرح

کشور فرانسه یکی از توریستی ترین کشورهای اروپایی می باشد که با جاذبه های گردشگری بی نظیری که دارد ، محبوب ترین مقصد گردشگری دنیا است . یکی از جاذبه های طبیعی کشور فرانسه تالاب کامارگ نام دارد. کامارگ جایی بین دریای مدیترانه و دلتای رود رون می باشد که بزرگترین دلتای رودخانه در غرب اروپا محسوب می شود. تالاب های کامارگ به خاطر پرندگانی که در آن زندگی می کنند، معروف شده است. حدود 500 گونه پرنده شامل فلامینگوی صورتی در این تالاب زندگی می کنند. کامارگ را همچنین با اسب های کوچک سفیدش می شناسند که در تالاب های وسیع پرسه می زنند. در منطقه ساحلی «کامارگ» در جنوب فرانسه، اسب‌هایی نیمه‌وحشی زندگی می‌کنندکه مقاوم‌ترین و سرسخت‌ترین نوع اسب در جهان هستند.

افسانه های موجود در مورد حیوانات تالاب

افسانه‌های زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد، اسب‌های کامارگ و محیط زندگی غیرعادی شان، تا چه اندازه با هم متناسب و هماهنگ هستند. یکی از این افسانه‌ها درباره لویی سیزدهم، پادشاه فرانسه است. او در ابتدای قرن هفدهم میلادی به فکر افتاد تا اسب‌های وحشی کامارگ را، که به نام منطقه‌شان شناخته می‌شوند و به شکل آزاد و رها در مناطق ساحلی جنوب فرانسه زندگی می‌کنند، اصلاح نژاد کند. به نظر او این اسب‌ها با قدی حدود یک متر و 35سانتی‌متر و پاهای پهن و قوی‌شان، خیلی بدقواره به نظر می‌رسیدند.

لویی سیزدهم برای اصلاح‌ نژاد آنها، اسب‌هایی با نژادهای خوب از انگلستان ، اسپانیا و حتی شمال آفریقا خرید و به فرانسه آورد و در بین گله‌های اسب‌های وحشی کامارگ رها کرد. اما بیشتر اسب‌ها تلف شدند و چندتایی هم که مقاومت کردند، کره‌ای به دنیا نیاوردند.به نظر می‌رسید، منطقه اسرارآمیز کامارگ پذیرای هیچ اسب غریبه‌ای نیست و فقط به اسب‌های کوتاه، سفید و وحشی خود اجازه زندگی می‌دهد.

آب و هوا و تاثیر آن بر زندگی حیوانات تالاب کامارگ فرانسه

این منطقه که در ساحل دریا قرار دارد، جایی است که در آن رودخانه «رون» روی زمین هموار جاری می‌شود. کامارگ منطقه‌ای پر از مرداب و دریاچه‌های کوچک است. در تمام فصل زمستان، باد سرد شمالی در این منطقه می‌وزد و تابستان‌های داغ، نیش پشه‌ها و خرمگس‌ها، زندگی را برای همه موجودات زنده دشوار و تا حدی ناممکن می‌کند. اینجا فقط جانورانی می‌توانند زندگی کنند که با محیط سازش داشته باشند  و در وضعیت اقلیمی آن مقاومت کنند، مثل اسب‌های کامارگ که پوست ضخیم بدنشان قابل مقایسه با پوست خرس قطبی است و به آنها کمک می‌کند تا زمستان سرد منطقه را تحمل کنند.

آنها در زمستان‌های سرد، با پوزه‌هایشان برف‌ها را کنار می‌زنند تا علف‌های خشک برای خوردن بیابند، یا از بوته‌های خارداری تغذیه می‌کنند که هرگز اسب‌های دیگر آن را نمی‌خورند. این اسب‌ها، حتی در صورت لزوم، زیر آب هم به دنبال غذا می‌گردند.

اسب‌های کامارگ ، تابستان‌ها، برای مقابله با نیش پشه‌ها و خرمگس‌ها، به کنار مرداب می‌روند و توی گل‌ها غلت می‌زنند تا لایه‌ای ضخیم و محافظت‌کننده از گل سطح بدنشان را بپوشاند.قانع‌بودن، تحمل و طاقت زیاد و شجاعت، سه ویژگی اسب‌های کامارگ است. البته به‌جز این اسب‌ها، نوعی گاو وحشی هم در این منطقه زندگی می‌کند و اسب‌های کامارگ به‌خوبی با خطر شاخ‌های این گاوها آشنایی دارند و به همین دلیل به محض رو به‌رو‌شدن با آنها، به سرعت فرار می‌کنند.

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: لیون | Lyon

دیدنی‌های نزدیک