بنای تاریخی بوزلوجه

بنای تاریخی بوزلوجه

شرح

معرفی بنای تاریخی بوزلوجه

خانه بنای تاریخی بوزلوجه حزب کمونیست بلغارستان است و همچنین به عنوان بنای یادبود نیز شناخته می شود.توسط رژیم کمونیستی بلغارستان در قله بوزوژژا در مرکز بلغارستان ساخته شد. این رویداد از سال 1891 یادبود ، هنگامی که گروهی از سوسیالیستها به رهبری دیمیتار بلاگوف به طور پنهانی در منطقه جمع شدند تا یک جنبش سازمان یافته سوسیالیستی را که منجر به تأسیس حزب سوسیال دمکرات بلغارستان ، پیشرو حزب کمونیست بلغارستان شد ، تشکیل دهند.این بنای یادبود پس از سقوط کمونیسم در سال 1989 رها شد و اکنون در حال ویران شدن است.

ساخت بنای تاریخی بوزلوجه

ساخت این بنای یادبود در 23 ژانویه 1974 با معمار جورجی استویلوف ، شهردار سابق صوفیه بنیانگذار اتحادیه معماران بلغارستان آغاز شد. Trinitrotoluene  برای ترسیم قله در زیر بنای پایدار مورد استفاده قرار گرفت و ارتفاع کوه را از 1.441 متر به 1432 متر كاهش داد. بیش از 15000 متر مکعب سنگ در این فرآیند حذف شد. این بنای تاریخی با هزینه 14،186،000 لیر ساخته شده است که تا امروز نرخ تقریباً معادل 35 میلیون دلار آمریکا است.

این ساختمان معماری آینده نگر را که در بسیاری از ساختمان های کمونیستی دولتی ساخته شده است ، نشان می دهد که دیگر مدیریت نمی شود و به دلیل خطرناک بودن در معرض دید عموم قرار دارد. پیشنهادی از پروژه بوزولدا برای حفظ معماری این بنای تاریخی و تبدیل ساختمان به یک موزه تفسیری از تاریخ بلغارستان وجود دارد. در داخل ساختمان ، موزاییک هایی که تقریباً 510 متر مربع از فضای آن را در بر می گیرند ، تاریخ حزب کمونیست بلغارستان را گرامی می دارند. این موزاییک با 35 تن شیشه کبالت ساخته شده است. امروز 20٪ از آنها به دلیل سن و خرابکاری نابود شده اند.

در حلقه بیرونی این بنای یادبود بوزلوجه، موزائیک هایی با سنگ های طبیعی ساخته شده از رودخانه های سراسر بلغارستان ساخته شده است. این موزاییک ها نیز به دلایل طبیعی اکثرا از بین رفته اند.موزائیک نهایی در ساختمان چکش و دایره کمونیستی بود که به نقل از مانیفست کمونیست محاصره شده بود و اظهار داشت: “پرولترهای همه کشورها ، متحد شاین بنای یادبود در 23 اوت 1981 افتتاح شد.

سخنان رهبر کمونیست بلغارستان در مورد بنای تاریخی بوزلوجه

در مراسم افتتاحیه ، رهبر کمونیست بلغارستان ، تودور ژیوکوف اعلام کرد:

“من افتخار می کنم که در موقعیت تاریخی افتتاح خانه بنای یادبود ، که به افتخار دستاوردهای دیمیتار بلاگوف و همکارانش ساخته شده است. که 90 سال پیش پایه های حزب مارکسیستی انقلابی در بلغارستان را پایه گذاری کرد. بگذارید مسیرهای منتهی به اینجا به به قله افسانه ای بوزولژا ، در اینجا در Stara Planina جایی که اولین مارکسیست ها برای ادامه کار عشق مقدس و خالص که توسط نویسندگان و فیلسوفان سوسیالیست بلغارستان آغاز شده بود ، قرار گیرند وهرگز دچار بی اعتنایی نشوید و بگذار نسل ها پس از نسل بلغارستان سوسیالیستی و کمونیستی به اینجا بیایند تا در برابر فریادها و کردار کسانی که پیش از این حضور داشتند تعظیم کنند.

کسانی که در این سرزمین زندگی می کردند و همه چیز را در اختیار ملت خود قرار دادند. به آنها اجازه دهید آن روحیه را حس کنند که ما را مسخره می کند و همانطور که با ایده ها و رؤیای اجداد خود همدلی می کنیم ، پس بگذارید امروز همین هیجان را تجربه کنیم! افتخار به بلاگوف و یارانش. اولین شاگردان سوسیالیسم بلغاری ، که بذر جاودانه حزب کمونیست بلغارستان امروز را در روح عمومی کاشتند

این بنای تاریخی به عنوان مکان فیلمبرداری برای فیلم مکانیک: رستاخیز مورد استفاده قرار گرفت. با این وجود ، توسط جلوه های دیجیتالی در کنار خط ساحلی منتقل شد و یک Helipad در بالای بشقاب قرار گرفت.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: بلغارستان
شهر: صوفیه

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک