باغ های پوچارت

باغ های پوچارت کانادا

شرح

باغ های پوچارت

باغ های پوچارت یکی از جاذبه های ونکوور – کانادا و  از معدود مکان‌های روی زمین است که هیچ تجربه‌ای در جهان با شعف حاصل از دیدن زیبایی افسون کننده‌ی آن برابری نمی‌کند.

باغ‌های بوچارت کجاست؟

این باغ با مساحت ۲۲ هکتار در جزیره ونکوور قرار دارند و مانند جواهری بر تاج شهر می‌درخشند. این باغ‌ها الهام‌بخش باغبانان و عاشقان طبیعت است. اولین باغ بوچارت در سال ۱۹۰۴ توسط «جنی بوچارت» ایجاد شد.

او شروع به زیباسازی معدن سنگ آهکی کرده بود که قبلاً توسط همسرش برای کارخانه‌ی سیمانی که داشت، استخراج می‌شد.

او از کارگران معدن که حالا بیکار شده بودند خواست تا سنگ‌ها و نخاله‌ها را جمع‌‌‌آوری کرده و با کامیون خاک و شن مخصوص باغبانی بیاورند.

با کاشت چند گیاه نخود شیرین و چند نوع گل رز، قسمت «باغ غرق شده» به وجود آمد که بازدیدکنندگان از همه جا برای دیدن آن می‌آمدند.

بیش از یک قرن است که خانواده بوچارت خود را وقف پرورش گل و گیاه و میزبانی از گردشگران کرده‌‌اند و هر ساله میزبان نیم میلیون نفر از سراسر دنیا هستند. در سال ۲۰۰۴، باغ‌های بوچارت به عنوان «یک مکان تاریخی ملی کانادا» شناخته شد. بازدیدکنندگان باغ‌های بوچارت در واقع قدم به نمایشگاهی محسورکننده از گل‌های زیبا می‌گذارند که با تغییر هر فصل، چهره‌ی دیگری به خود می‌گیرد.

ویژگی‌های باغ‌های بوچارت

باغ‌های بوچارت از ۵ ناحیه اصلی تشکیل شده که با محوطه‌های چمن کاری شده‌ی زیبا و مسیرهای باریک و مارپیچ به هم متصل شده‌اند. این پنج ناحیه شامل «باغ غرق شده»، «باغ گل رز»، «باغ ژاپنی»، «باغ ایتالیایی» و «باغ مدیترانه‌ای» است.

بیش از ۵۰ باغبان به صورت دائمی در این باغ‌ها کار می‌کنند تا آنها را در بهترین شرایط حفظ کنند. هر ساله از ماه مارس تا اکتبر تقریباً یک میلیون گیاه گلدار برای اطمینان از گل‌دهی مداوم گیاهان به کار می‌روند.

طی ماه‌های دیگر سال، بازدیدکنندگان می‌توانند از دیدن گیاهانی که با توت‌های رنگی پوشیده شده‌اند، بوته‌های زیبا و درختانی در هر شکل و اندازه لذت ببرند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در شب‌های تابستان باغ با هزاران چراغ پر شده و در ماه‌های جولای و اوت، هر شنبه شب برنامه‌ی آتش‌ بازی در باغ برقرار است.

شهرت جهانی باغ های بوچارت باعث شده هزاران نفر برای بازدید از این باغ ها به ونکوور بیایند. جالب است بدانید که باغ های بوچارت در لیست محوطه های تاریخی ملی کانادا هم قرار گرفته است.

این باغ ها در تمام طول سال باز هستند و هر فصل تجربه ای بی نظیر و فوق العاده زیبا در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند. حاصل تلاش های جنی بوچارت امروزه به یکی از بهترین و مشهورترین باغ های گل در دنیا تبدیل کرده است.

اگر با کودکانتان به کانادا سفر کرده اید بازدید از باغ های گل بوچارت تجربه ای بی نظیر و سرگرم کننده خواهد بود. وقتی وارد این باغ ها می شوید به شما نقشه و بروشورهای راهنما داده می شود و می توانید خودتان در باغ پرسه بزنید و از گل ها و طبیعت سرسبز و زیبا لذت ببرید. فضای زیبای باغ و گونه های مختلف گل و گیاه برای کودکان بسیار سرگرم کننده خواهد بود و بار آموزشی خوبی هم خواهد داشت.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک