قلعه بوناتری و پارک مردمی

قلعه بوناتری

شرح

قلعه بوناتری و پارک مردمی

قلعه بوناتری و پارک مردمی به معنی  یک خانه بزرگ برج قرن پانزدهم در County Clare ، ایرلند است. در مرکز دهکده بنراتتی در جاده N18 بین لیمریک و انیس ، در نزدیکی شهر شانون و فرودگاه آن واقع شده است. این قلعه و پارک مردمی مجاور توسط شانون میراث به عنوان جاذبه های گردشگری اداره می شوند.نخستین شهرک ثبت شده در محل ممکن است یک شهرک تجاری یا بازرگانی نورسمن باشد که در سالنامه 4 استادان تخریب شده توسط برایان بورو در سال 977 تخریب شده است. طبق رسم محلی ، چنین اردوگاهی در حال افزایش از جنوب غربی بود. قلعه فعلی با این حال ، از آنجا که هنوز بقایای واقعی این شهرک کشف نشده است ، مکان دقیق آن مشخص نیست و وجود آن اثبات نشده است.

ساخت قلعه

در حدود سال 1250 ، پادشاه هنری سوم انگلستان محوطه یا ناحیه  Tradraighe را  به رابرت Muscegros اهدا كرد ، كه در سال 1251 حدود 200 درخت را در چوب كینگ در كراتلو قطع كرد. اینها ممکن است برای ساختن یک قلعه مات و بیلی مورد استفاده قرار گیرد ، که می توانست اولین قلعه در بوناتیتی باشد ، اما دوباره موقعیت دقیق این مشخص نیست. ارجاع بعدی در روزنامه های ایالتی ، با تاریخ 1253 ، به Muscegros حق برگزاری بازارها و نمایشگاه سالانه در Bunratty را می دهد.

بنابراین فرض بر این است که این سایت مرکز کنترل اولیه نورمن در جنوب شرقی کلر بوده است. دانشمندان اوایل قرن نوزدهم این سازه را در شمال غربی قلعه فعلی قرار داده اند. با این حال ، هنگامی که در سال 1959 هتلی در آنجا ساخته شد ، جان هانت این منطقه را کاوش کرد و فکر کرد که بقیه جای آن اسلحه از جنگ های کنفدراسیون است.سرزمینها بعداً به پادشاه هنری سوم به پادشاه هنری سوم بازگردانده شد و یا به توماس دی کلر ، از فرزندان استرانگبو در سال 1276 اعطا شد. دی کلر اولین سازه سنگی را در سایت قلع دوم بنا کرد.

تاریخچه قلعه

این قلعه از حدود ca اشغال شد. 1278 تا 1318 و شامل یک برج بزرگ منفرد سنگی با دیوارهای سفید آهک بود. در نزدیکی رودخانه ، یا در نزدیکی محل فعلی قلعه بوناتری ایستاده بود. در اواخر قرن سیزدهم ، بناتیتی حدود 1000 نفر جمعیت داشت. این قلعه چندین بار توسط  O’Briansومتحدین آنها مورد حمله قرار گرفت. در سال 1284 ، در حالی که د کلر در انگلیس دور بود ، این سایت اسیر و ویران شد. در زمان بازگشت ، در سال 1287 ، د کلر این سایت را بازسازی کرد و یک فسیل طولانی 140 متری در اطراف آن ساخته شده است.

قلعه دوباره مورد حمله قرار گرفت اما تا سال 1318 سقوط نکرد. در آن سال نبرد بزرگی در دایرت اوددا به عنوان بخشی از جنگ های بروس ایرلند جنگید که در آن هم توماس د کلر و هم پسرش ریچارد کشته شدند. لیدی د کلر ، با یادگیری این موضوع ، پس از آتش زدن قلعه و شهر ، از بوناتیتی به لیمریک گریخت. خانواده De Clare هرگز به منطقه بازنگشتند و بقایای قلعه در نهایت از بین رفت. از آنجایی که احتمالاً این سنگها برای کارهای دیگر ساختمانی محلی استفاده می شده اند ، هیچ اثری از این قلعه دوم باقی نمی ماند

ساخت قلعه جدید

در قرن 14th ، لیمریک بندری مهم برای تاج انگلیسی بود. برای محافظت از دسترسی از طریق رودخانه شانون در برابر حملات ایرلندی ها ، این سایت بار دیگر اشغال شد. در سال 1353 ، سر توماس دو ركبی یك ارتش انگلیسی را رهبری كرد تا ماكاناماراس و مك كارتیس را فتح كند. یک قلعه جدید در بنراتی ساخته شده است اما یک بار دیگر مکان دقیق آن مشخص نیست.

طبق گفته های محلی ، محلی در جایی واقع شده است که هتل قلعه بوناتری بعدا ساخته شد. با این حال ، ساختار جدید قبل از تصرف ایرلندی ها به سختی به پایان رسید. اسناد نشان می دهد که در سال 1355 ، پادشاه ادوارد سوم انگلیس توماس فیتزوهن فیتزماوریس را از زندان در لیمریک آزاد کرد. او متهم شده بود كه اجازه قلعه را به دست مورته اوبرایون در حالی كه به عنوان فرماندار بوناتیتی خدمت می كرد ، بیفتد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک