جنگل بودونگو

جنگل بودونگو

شرح

جنگل بودونگو

جنگل بودونگو در اوگاندا در شمال غربی شهر پایتخت کامپالا در مسیر پارک ملی مورچیسون فالز واقع شده است و در شمال غربی دریاچه آلبرت واقع شده است. این شهر به دلیل وفور سابق آن از درختان چوب ماهون قشر آفریقا شرقی و همچنین داشتن جمعیتی از شامپانزه ها شناخته شده است.

درخت خارق العاده در جنگل بودونگو

درخت خارق العاده ای فوق العاده بزرگ هنوز هم در اینجا یافت می شود و دارای بیش از 80 متر ارتفاع و حدود 20 متر در محیط است.این منطقه که بین 1 تا 37 N – 2 ° 03 N و 31 درجه 22 – 31 ° 46 E واقع شده است ، وسعت آن 435 کیلومتر مربع است و عمدتا به دلیل جنگلی مرطوب ، ارتفاع متوسط ، نیمه برگریز ، دارای تکه های ساوانا و زمین های جنگلی است.

موقعیت جغرافیایی جنگل

این منطقه یک منظره به آرامی نورد را پوشانده است ، که شیب آن به سمت ریفت آفریقای شرقی است. چهار جریان ، ویزوک ، سونسو ، کامیرامبوا و سیبا ، جنگل را تخلیه می کنند و به دریاچه آلبرت می روند. میزان بارندگی سالانه در منطقه بین 1200 تا 2200 میلی متر است ، فصل بارندگی از مارس – اردیبهشت و بار دیگر از سپتامبر – نوامبر است ، فصل خشک آن دسامبر – فوریه است.

نزدیک ترین شهر به جنگل بودونگو

نزدیکترین شهر Masindi است که در وسط جنگل قرار دارد. شامپانزه ها و حیوانات دیگر درختان چوب ماهون که هنوز باقی مانده است توسط کارخانه های سنگ شکن معابر برش خورده و برداشته می شوند.ضبط شده از بودونگو بیش از 360 گونه پرنده ، حدود 290 پروانه ، 130 پروانه ، 465 درخت و 24 پستاندار است که از این تعداد 9 گونه پرندگان هستند.

ردیابی شامپانزه بیشتر مورد توجه گردشگران محیط زیست قرار گرفته است و این امر دستورالعمل های رفتاری را برای بازدید کنندگان به منظور اجتناب از اختلال در حیوانات و جنگل ها ضروری می کند. مسیرها در سراسر جنگل بریده شده است ، در ابتدا برای سهولت در دسترس کارگران تحقیقاتی و سپس توسط گردشگران محیط زیست ، حیوانات جنگلی و شکارچیان مورد استفاده قرار می گیرند.

تحقیقات ورنون رینولدز

ورنون رینولدز برای اولین بار در سال 1962 شامپانزه ها را در این جنگل مورد مطالعه قرار داد و بعداً ایستگاه مزرعه حفاظت بودونگو را تأسیس کرد. وی در سال 1965 کتابی درباره جنگل و شامپانزه های آن نوشت. رینولدز یکی از سه نفر از محققان رشته پیشگام بود . در دهه 1970 و 1980 مدنی در کشور طغیان کرد ، با ضرب و شتم قانون و نظم. مادران شامپانزه مورد اصابت گلوله قرار گرفته و از جنگل گرفته شده و به جمع آوری کنندگان در آسیا ، اروپا و آمریکا قاچاق می شوند.

رینولدز در سال 1990 به اوگاندا بازگشت و مشخص كرد كه آیا هنوز جمعیت قابل توجهی از شامپانزه ها در بودونگو وجود دارند یا خیر. تا سال 1995 حدود پنجاه نفر شناسایی شده بودند و تصور می شد این رقم تا سال 2000 با افزایش تعداد ، تا سال 2000 ثابت باقی بماند ، تصور می شود که ناشی از هجوم شامپانزه ها از مناطق دیگر است.Budongo Sawmills ltd. در سال 2005 بودجه این پروژه توسط RZSS در باغ وحش ادینبورگ و همچنین تعدادی دیگر از منابع تأمین شد. پروژه جنگلی بودونگو یک سازمان غیردولتی اوگاندا شد و به ایستگاه میدان حفاظت از بودونگو تغییر نام داد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک