گراندپلیس بروکسل

گراند پلیس بروکسل

شرح

بلژیک کشوری کوچک است که نقشی بزرگ و مهم در اروپا و تاریخ دنیا دارد. اگر به تاریخ جنگ‌های جهانی علاقه‌مند باشید در بلژیک موزه‌ها و میادین بزرگ مانند گراند پلیس بروکسل و شهر های پر جاذبه زیادی وجود دارد که می‌توانید در طول سفرتان از آنها بازدید کنید و با آثار به‌ جا مانده از جنگ و وقایع مهم آن آشنا شوید.

جاذبه های گردشگری بلژیک

این کشور، میزبان مقر اتحادیه‌ی اروپا هم هست. اما بیش از اینها، بسیاری از مسافران بلژیک به شوق تماشای آثار تاریخی دیدنی، طبیعت زیبا و البته شکلات و سیب‌ زمینی سرخ کرده به بلژیک سفر می‌کنند. شکلات بلژیک با شکلات سوئیس رقابت می‌کند و سیب‌زمینی سرخ‌کرده‌های آن، دیدگاه شما در مورد سیب‌زمینی سرخ کرده را برای همیشه تغییر خواهد داد.

شهر های معروف کشور بلژیک

علاوه بر شهرهای بزرگ و مشهوری چون بروکسل، بروژ و خنت، می‌توانید از شهرهای کوچک و قرون وسطایی متعددی دیدن کنید. اماکن تاریخی و پارک‌های متعدد را به این جاذبه‌ها اضافه کنید. در مجموع، سفر به بلژیک، مجموعه‌ی کامل و متنوعی از جاذبه‌های تفریحی را برای شما فراهم می‌کند.

گراند پلیس بروکسل

Grand Place میدان مرکزی و تجاری شهر بروکسل در بلژیک است که با فروشگاه های مختلف، تالار شهر (Townhall) و (Bread house) ، احاطه شده است. این میدان مهم ترین، جاذبه توریستی شهر است و در نزدیکی بنای اتومیوم و مجسمه پسر بچه (Manneken Pis) واقع شده است .

تاریخچه میدان گراند پلیس بروکسل

گراند پلیس بروکسل، پس از ساخت بنای تالار شهر (بنای تاریخی سبک گوتیک که در سال های 1420 – 1402 م، توسط معماری به نام جاکوب ون تینن (Jacob van Thienen ) ساخته شد. برج 97 متری این بنا معماری به نام یان ون رایسبروک (Jan van Ruysbroek) ساخته است .) ، بین سال های 1455 – 1420 که در مرکز قسمت تجاری شهر ساخته شد و خیابان های اطراف هنوز نام فروشندگان کالاها را دارد، مثلا : فروشندگان کره، پنیر، ماهی و زغال سنگ.

تغییرات در معماری و باز سازی های میدان گراند پلیس بروکسل

گراند پلیس اولیه، شامل ساختمان ها و بناها با سبک متفاوت بوده. در سیزدهم اگوست 1695، مرکز شهر بی دفاع بروکسل، زیر حمله شدید توپ های فرانسوی تخریب شد. پس از جنگ، در طی چهار سال، میدان گراندپلیس، توسط اصناف شهر سبک های گوتیک و باروک، بازسازی شد.

گراندپلیس برای فرش گل (Flowercarpet) خاصش، صاحب شهرت جهانی است. نمایش گل های بگونیا (Begonia) هر دو سال، یک بار به مدت چند روز در اواسط ماه اگوست برگزار می شود و جهانگردان بی شماری از آن بازدید می کنند . سازمان یونسکو در سال 1998، گراندپلیس را به عنوان میراث جهانی به ثبت رساند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک