فرودگاه بروکسل

فرودگاه بین المللی بروکسل

شرح

فرودگاه بین‌المللی بروکسل ، شلوغترین فرودگاه این شهر، کشور بلژیک و بر اساس آمارها حتی کل اروپا است. سالانه بیش از ۲۴ میلیون نفر از طریق این فرودگاه در مسیرهای چه داخلی و چه بین المللی جا به جا می شوند.

موقعیت جغرافیایی فرودگاه بین المللی بروکسل

این فرودگاه در فاصله  ۱۲ کیلومتری شهر بروکسل، پایتخت کشور بلژیک قرار گرفته است البته این فرودگاه بیشتر به سمت شهر زانتم (Zaventem) و در منطقه ی دیم مخلن (Diegem Machelen) بوده و بخشی از آن نیز در منطقه ی فنلاندی نشین های بلژیک، استینک کرزیل (Steenokkerzeel) قرار گرفته است.

حدود 260 کمپانی مختلف در این فرودگاه فعالیت دارند و خطوط هوایی مختلفی همچون «بروکسل ایرلاینز» (Brussels Airlines)، «هاینان ایرلاینز» (Hainan Airlines)، «رایان ایر» (Ryanair)، «ایژین ایرلاینز» و «تی‌یو‌آی فلای بلژیک» (TUI fly Belgium) در آن فعالیت می‌کنند.

ویژگی های فرودگاه بین المللی بروکسل

این فرودگاه به طور کلی یک ترمینال بزرگ چند طبقه دارد و تمام تجهیزات و امکانات آن در این ساختمان قرار گرفته‌اند. ایستگاه راه‌آهن این فرودگاه در طبقه‌ی 1-، اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها در طبقه‌ی صفر، سالن پروازهای ورودی در طبقه‌ی 2 و پروازهای خروجی در طبقه‌ی 3 قرار دارد. طبقات 2 و 3 به دو بخش A و B فرودگاه نیز متصل هستند. بخش A در سال 2002 تأسیس شد و قرار بود فقط به پروازهای شینگن اختصاص داشته باشد.

اما از سال 2008 به بعد، پروازهای بروکسل ایرلاینز به سمت کشورهای آفریقایی هم در این قسمت انجام می‎شود. از بخش قدیمی B نیز همچنان استفاده می‌کنند و آن را به پروازهای غیرشینگن اختصاص داده‌اند. قرار است یک بخش A غربی نیز به فرودگاه اضافه کنند تا فشار ترافیک هوایی مناطق غیرشنگن از بخش B برداشته شود. علاوه بر آن تصمیم دارند تا در صورت نیاز، یک سالن جدید را هم تأسیس کرده و به خطوط هوایی ارزان قیمت اختصاص بدهد. چندین مغازه، رستوران و کافی‌شاپ در فرودگاه بروکسل ایجاد شده و جدیداً مسافران می‎توانند به وای فای رایگان نیز دسترسی داشته باشند.

کمپانی های کرایه‌ی ماشین در فرودگاه بین المللی بروکسل

چندین کمپانی برای کرایه‌ی ماشین در این فرودگاه وجود دارد. اما اتوبوس‌ها و تاکسی‌های آن نیز آماده‌ی خدمت‌رسانی به مسافران هستند. تاکسی‌های رسمی فرودگاه، با رنگ آبی و زرد به راحتی قابل تشخیص می‌باشند. علاوه بر آن، ایستگاه راه‌آهن فرودگاه  در طبقه‌ی 1- قرار گرفته و علاوه بر مناطق داخل شهری، در «ایستگاه راه‌آهن بروکسل جنوبی» (Brussels-South railway station) نیز توقف دارد که از آنجا می‌توانید خودتان را به سمت مسافت‌های طولانی از جمله شهر کلن، لندن، مارسی، فرانکفورت و زوریخ برسانید.

همچنین از سال 2014 به بعد، یک خط راه‌آهن مستقیم بین شهر بروژ و فرودگاه بروکسل نیز ایجاد شده که صرفاً به شهر آمستردام و فرودگاه اسخیپول آن حرکت دارد. یک خط ویژه را هم برای دوچرخه سواران ایجاد کرده‌اند و علاوه بر آن، قرار است پروژه‌ی ساخت خط تراموا یا همان واگن‌های برقی شهری نیز تا سال 2020 به پایان برسد که در آن صورت پیش‌بینی می‌شود ترافیک اطراف شهر بروکسل تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک