پل های عجیب بدون میخ چین

پل های عجیب بدون میخ چین

شرح

آشنایی با پل های عجیب بدون میخ چین

یکی از کشورهای زیبایی که مکان های دیدنی و توریستی زیادی دارد چین است که برای دیدن مناطق دیدنی زیبای آن به ماه ها زمان نیاز است . کشورچین جاذبه های گردشگری فراوانی مانند پل های عجیب بدون میخ چین دارد. کشور بزرگ و پهناور چین یکی از کشورهای اصلی گردشگری در جهان محسوب می شود .

این کشور مملو از بناهای باستانی ، فرهنگ های متفاوت و سازه های مدرن زیبا می باشد . با این همه جاذبه های گردشگری کشور چین هر ساله میلیون ها گردشگر را به راحتی در خود میزبانی میکند. با گذشت زمان، انسان با استفاده از معماری، سعی کرده تا شکاف میان موانع فیزیکی را پر کرده تا بتواند راحت‌تر عبور کند.

طراحی پل های عجیب بدون میخ چین

بسیاری از این پل‌ها به عنوان نشانه و بخش مهمی از زیرساخت‌های مناطق در سراسر جهان در نظر گرفته می‌شوند. حتی بعضی از این سازه‌ها، به دلیل نفوذ و اعجاز مهندسی به نشانه‌هایی از شهر تبدیل شده‌اند. اغلب پل‌ها طوری طراحی می‌شوند که در مقابل طوفان‌هایی که احتمال وقوع آن‌ها یکی دوبار در صد سال است مقاومت کنند. اما برخی پل‌ها خلاقانه‌ترین طراحی‌ها را دارند.

پل‌های بسیار جالبی در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که یکی از آنها پل های عجیب بدون میخ چین یا پل های باد و باران نام دارند که  پل‌های سرپوشیده‌ای هستند که قوم دانگ در ساخت‌شان مهارت ویژه دارند. قوم دانگ در استان‌های هوبی، گیژو و هونان چین ساکن هستند. مردم دانگ به خاطر تولید نوعی برنج شیرین سنتی و مهارت های بی مانندشان در ساخت پل شهرت دارند.

نام های دیگر پل های عجیب بدون میخ

یکی از مواردی که مردم دانگ را مشهور کرده، توانایی آن ها در ساخت پل های بسیار زیبایی با روکش هایی از چوب است، به این پل ها، پل باد و باران هم گفته می شود چرا که سایبان هایی روی این پل ها ساخته شده است که مردم را از باد و باران محافظت می کند. علاوه بر این، به این پل ها «پل گل» هم می گویند و دلیل آن معماری بسیار جذاب و خاصی است که در این پل ها استاده می شود. پل های باد و باران در روزهای بارانی محل تجمع زوج هایی است که در زیر سایبان های امن به طبیعت خارق العاده ی روبرو خیره می شود و ریزش قطرات باران را روی زمین و دریاچه تماشا می کنند.

علاوه بر این، این پل ها حالا به مکان هایی برای دور هم جمع شدن و گپ و گفتگو بین مردم تبدیل شده است، افرادی که در مورد مسائل مختلف با هم صحبت می کنند، نظراتشان را رد و بدل می کنند و بعد غرق در زیبایی چشم انداز جلوی چشمشان می شوند.

خاص ترین ویژگی پل های عجیب

خاص ترین ویژگی پل های باد و باران این است که هیچ میخی در ساخت آن ها به کار نرفته است چرا که سازندگان این پل ها از بند و لولا ها  شیار مانندی استفاده کرده اند تا بتواند هم تعادل و تقارن به ساختمان بدهد و هم آن را سرپا نگه دارد. پل های باد و باران معمولا متشکل از یک پل، یک برج و سایبان هستند و چوب اصلی ترین ماده ی تشکیل دهنده ی آن هاست. در دو طرف این پل ها، نیمکت هایی قرار داده شده تا افراد بتوانند روی آن بنشینند و کمی استراحت کنند. برج این پل ها از کنده کاری هایی از اژدها و فونیکس دکور شده است و نقش و نگارهای سنتی چینی را در بر دارد. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک