پل افسوس ونیز

پل افسوس ونیز

شرح

آشنایی با پل افسوس ها ونیز

ونیز زیباترین شهر جهان است. هیچ‌کس نیست که این جمله را تصدیق نکند. همه‌ی ما دوست داریم برای یک بار هم که شده ونیز را از نزدیک ببینیم . تردد در این شهر با قایق انجام می‌شود از این رو به نظر می‌رسد که این شهر، روی آب، شناور است. ونیز (Venice) یکی از رمانتیک‌ترین شهر‌های جهان به حساب می‌آید که خیابان‌های آن کانال‌های آب هستند و البته این شهر یکی از شهر‌های پرگردشگر جهان نیز شناخته می‌شود.  این شهر یک مکان عالی و زیبا است که گردشگران در آن می‌توانند از مناظر مختلف لذت ببرند و چند روز رویایی داشته باشند. یکی از جاذبه های زیبای ونیز ، پلی است با نام پل افسوس ونیز یا پل عشاق که توسط آنتونیو کنتینو طراحی و در اوایل قرن هفدهم ساخته شده است.

جاذبه های پل افسوس ونیز

 این پل بر روی رودخانه قصر قرار دارد و برای این ساخته شد تا زندان قدیمی و اتاق های بازجویی را در قصر دوک به زندان جدید که در آن طرف رودخانه قرار داشت وصل کند. بسیاری بر این باورند زمانی که زندانیان بعد از مشخص شدن حکم خود و انتقال آن ها به زندان بر روی این پل افسوس می خوردند و برای مدت طولانی و یا شاید برای آخرین بار نور خورشید و دنیای بیرون را می دیدند. این ‏افسانه بین بسیاری از جوانان در ایتالیا شایع است که اگر زوجی هنگام غروب آفتاب از زیر این پل گذر کنند ، عشق آنها به یکدیگر بیشتر ‏خواهد شد.

علت معروف شدن پل افسوس

این پل زمانی معروف شد که لورد بایرون در قرن ۱۹ اسم آن را در یکی از شعرهای خود آورد. پل افسوس ها پل زیبایی است که بر روی کانال قرار دارد و به عنوان یکی از بهترین نمونه های معماری پل در جهان شناخته می شود. این پل که به شیوه رنوسانس ایتالیایی ساخته شده ۱۱ متر عرض دارد و با سنگ آهک های سفید درست شده و دو پنجره هم در بالای قسمت سر پوشیده پل قرار دارد.

ساخت این پل در سال ۱۶۰۰ شروع شد و دو سال طول کشید تا کامل شود. وقتی که بر روی قایق های پارویی از زیر این پل عبور می کنید مجسمه هایی که چهره هایی غمگین و عصبانی دارند و از تزئینات پل هستند را با دقت تماشا کنید. پل افسوس ها تنها پل سرپوشیده سنگی در ونیز است. پل های دیگری در دیگر کشور ها ساخته شده است که شباهتی به این پل دارند . مانند پل های آکسفورد و کمبریج در انگلستان و پل رومر در فرانکفورت آلمان .

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک