قلعه بوزوو جمهوری چک

قلعه بوزوو جمهوری چک 

شرح

آشنایی با قلعه بوزوو جمهوری چک 

قلعه بوزوو جمهوری چک” Bouzov Castle “قلعه ی در قلب موراویا (Moravia) واقع شده است . یک شاهکار گوتیک خیره کننده و یکی از زیباترین قلعه های جمهوری چک می باشد. از همان ابتدای قرن 15 میلادی این قلعه جمهوری چک محل شوالیه تتونیک (Teutonic) بوده است .از سال 1999 این قلعه یک اثر ملی بوده است.قلعه بوزوو ، بنای بر روی تپه ای بین روستای هووزدک و شهر بوزوو ، در 21 کیلومتری (13 مایل) غرب لیتوول و 28 کیلومتری (17 مایل) شمال غربی اولوموک ، در موراویا ، جمهوری چک ساخته شده است. یک قلعه اولیه قرن 14 و15  است که برای اولین بار در سال 1317 از آن یاد شده است این قلعه اخیراً در تعدادی از تولیدات فیلم مورد استفاده قرار گرفته از جمله Arabela، Fantaghirò و Before the Fall میباشد .

تاریخچه قلعه بوزوو جمهوری چک 

قلعه همچنین نام خود را از مالکیت خانواده اشرافی گرفته و پس از آن تغییر یافت و لردهای کونیت از مهمترین صاحبان قرون وسطایی بودند . طبق رسم ، قلعه بووزوف اغلب با نام مشهورترین عضو این سلسله نجیب در سال 1420  و در سال 1458 با پادشاهی چک تأسیس شد . در سال 1558 قلعه آتش گرفت و بخش عمده ای از کیفیت عالی آن را از دست داد. و در طول قرن ها ، چندین تغییر مالکین اتفاق افتاد.قلعه عمدتاً نقش دفاعی و نگهبانی ایفا می کرد .

شامل یک برج و رمپارت و خانه های مسکونی چوبی یک سنگ فرش سنگی در ضلع غربی داشته و  بطور قابل توجهی گسترش یافته است . شهرکی با خانه های خارج از خانه با خندق و ختنه احداث شده است ، محوطه ای با یک چشم انداز (61 متر قد) و یک دیوار خندق ساخته شده در اطراف قلعه ساخته شده است.این قلعه بعد از بازسازی گسترده نئو گوتیک بین سالهای 1895 تا 1910 ، ظاهر امروز را به دست آورد.

معماری قلعه بوزوو جمهوری

استاد بزرگ سفارشات شوالیه های تتوونیایی از 1799 تا 1939 تصمیم گرفت با توجه به برنامه های معماران برجسته زمان خود ، جورج فون هاوبریسر ، آن را به سبک رمانتیک ، غالب نئو گوتیک ، بازسازی کند. بوزوف با مبلمان و تجهیزات مدرن از جمله آب روان و گرمایش مرکزی مجهز شده بود.یک برج نگهبانی هشت طبقه ، 58 متر ارتفاع ، بر این مجموعه مسلط است.

بناها در اطراف آن به شکل نعل اسب طبقه بندی شده اند و قلعه توسط تعدادی برج تقویت شده و از جمله موارد دیگر ، سنگرها ، نبردها ، پنجره های ائریل و حفره ها است.دو پل طولانی با یک بند کوتاه خاتمه می یابند ، خندق خشک عمیق را در اطراف قلعه می چرخانند . تالار شوالیه ها ، زره پوش ها که در یکی از معدود اتاق های اصلی با طاق های نگهدار گوتیک ، اتاق خواب های شوالیه ها و کلیسای نئو گوتیک با محراب گوتیک و مقبره های آن قسمت مرکزی قلعه قرار دارد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک