تونل بوربینکو ناپل

تونل بوربینکو ناپل

شرح

آشنایی با تونل بوربینکو ناپل

از جاذبه های تاریخی و دیدنی ایتالیا و موزه ای خاص در شهر ناپل ، تونل بوربن که به “تونل بوربینکو” و “گالری بوربن” نیز شهرت دارد میتوان نام برد که یکی از متفاوت ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا و جاهای دیدنی ایتالیا است.

تاریخ ساخت تونل بوربینکو ناپل

اوایل دهه ی 1840 برای اغلب پادشاهان اروپا سال های سختی بود؛ شورش و انقلاب در بسیاری از شهرهای ایتالیا نیز گسترش یافته بود. این آشفتگی خواب خوش را از چشمان «شاه فردیناند» ربود تا به ساخت فکر راه فراری از قصر بیافتد. در نتیجه دستور ساخت تونلی را داد که قصر سلطنتی را به نقطه ای نزدیک پادگان های «پیاتزا ویتوریو» می رساند.

راهروها با عرض و طول 12 متر در دو مسیر برای جهت های مختلف طراحی شد. این تونل که از 530 متر پیاده رو، چندین غار بزرگ وراهروهای مختلف ساخته شده است، در اصل  اولین تونل آن مسیر نبود. بلکه قدمت راهروهای زیرزمینی به قرن 17 بازمی گردد که از آن ها برای دسترسی به قنات ها استفاده می شد. در سال 1859، چند سال پس از دستور ساخت تونل، شاه فردیناند درگذشت و این قرارداد ناتمام ماند. بعد از مدت کوتاهی، ایتالیا مورد حمله ی متحدین قرار گرفت و این شروع فراموشی تونل نیمه کاره ی بوربن بود.

موزه تونل بوربینکو

از آن زمان تا اوایل سال 1930 استفاده ای از تونل نشد تا این که در سالهای 1939 تا 1945 این موزه و مخازن آب پیشین به عنوان پناهگاه برای شهروندان به کار رفت. ورودی های مختلفی ساخته شد تا امنیت مردم برقرار گردد. بعد از جنگ و تا سال 1970، تونل بورن به عنوان پارکینگ پلیس برای ماشین های اوراقی که از خرابه های ناشی از بمباران ناپل استخراج شده بودند، استفاده شد که این مکان را مملو از اتومبیل و موتورسیکلت ها کرد.  در سال 2007 زمین شناسانی که در تونل بوربن کار می‎کردند، راهرویی را کشف کردند که با دیواری از گودال دیگری جدا می شد. این گودال به صورت پناهگاه هوایی در آمده بود.

در این قسمت، زمین شناسان مسیر باریک دیگری را به پناهگاه پیدا کردند که در قرن 17 برای دسترسی به مخازن آب استفاده می شده است. به علاوه تعداد بسیاری وسیله ی نقلیه و موتورسیکلت زیر 8 متر نخاله و نیز مجسمه هایی از دوران مختلف تاریخی پیدا شد. امروزه این مکان به موزه ای زیرزمینی برای بازدید علاقه مندان تبدیل شده است. تورهای گردشگری چند ساعته ی مختلفی در آن برگزار می شود و رویدادهای هنری مختلفی در آن برگزار می گردد.

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا

دیدنی‌های نزدیک