آشنایی با تنگه بسفر ترکیه

آشنایی با تنگه بسفر ترکیه

شرح

گردشگری در شهرهای دیدنی از سرتاسر جهان ، بسیار دل انگیز است به خصوص اگر این شهر ها شهری مثال استانبول باشند. ترکیه کشوری ترک زبان و زیباست که پایتختی به نام استانبول دارد و همه ساله پذیرای توریست ها و گردشگران بسیاری است . شهر زیبا و تاریخی استانبول ساختمان های تاریخی فوق العاده ، بازارها ، پارک ها و جاذبه های دیدنی بسیار زیبایی از جمله تنگه بسفر دارد.

این شهر تاریخی و زیبا سالیانه میزبان تعداد بسیار زیادی از ایرانیان است و به دلیلی نزدیکی مسافت و فرهنگی و سهولت رفت و آمد انتخاب بسیاری از ما برای سفر های تفریحی و کوتاه مدت است. گردشگران بسیاری هر ساله به این شهر توریستی سفر می کنند. قطعا نام تنگه بسفر را شنیده اید. اینجا یکی از زیباترین مکان های ساحلی دنیاست.

اهمیت تنگه بسفر

این تنگه به طول 19 مایل ، نه تنها دریای سیاه را به دریای مدیترانه متصل می کند، بلکه شهر زیبای استانبول را هم بین دو قاره آسیا و اروپا تقسیم می کند. تنگه بسفر بدون شک یکی از مهم ترین تنگه های دنیاست. در این مکان توریستی و جذاب، علاوه بر صدها قلعه و بنای تاریخی مربوط به دوره بیزانس و عثمانی، ویلاها و خانه های مسکونی ساحلی بسیاری هم وجود دارند که گردشگران می توانند از آن ها استفاده کنند و لذت ببرند. یکی دیگر از تفریحاتی که در این مکان بسیار رایج است، سفرهای قایق سواری با قایق های بادبانی است. در سفر به شهر استانبول، حتما از تنگه زیبای بسفر هم دیدن کنید.

استانبول دارای پل های نمادینی است که اعتبار استانبول به حساب می‌آیند. استانبول یکی از این شهرهایی است که با یک تنگه به دو قسمت تقسیم شده؛ در نتیجه ناگزیر برای اتصال این دو بخش از پل‌هایی استفاده می‌شود. بخش اروپایی و آسیایی و نیز بخش فاتح شهر استانبول از طریق پل با یکدیگر در ارتباط هستند. این پل‌ها جلوه‌ی بصری منحصر به فردی به این شهر داده‌اند. دوّمین پلی که بر روی تنگه بسفر ساخته شد، پل سلطان محمّد فاتح بود. نامگذاری این پل به خاطر سلطان محمّد عثمانی صورت گرفته است.

این پل بخش (Kavacik) در قسمت آسیایی استانبول را به بخش (Hisarustu) در قسمت اروپایی استانبول متصل می‌کند. ساخت این پل در سال 1986 آغاز شد و در سوّم جولای 1988 به روی عموم مردم گشوده شد. پل سلطان محمّد فاتح در میان پل‌های معلق فلزی در دنیا رتبه چهاردهم از نظر پهنا را دارد. حمل و نقل بر روی این پل سهم بسزایی در کاهش ترافیک شهر استانبول دارد. نکته قابل توجه اینکه نمایی فراموش‌ نشدنی از خط افق در شهر استانبول از روی این پل قابل مشاهده است. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط