باغ وحش آبی پکن

باغ وحش آبی پکن

شرح

آشنایی با باغ وحش آبی پکن

پکن، پایتخت کشور پهناور چین و یکی از پرجمعیت ترین شهرها این کشور به شمار می رود. این شهر همچنان آثار و بناهای تاریخی 5000 ساله ای را از گذشتگان در خود نگه داشته است و از همین رو سبب شده تا سالانه گردشگران زیادی به این شهر چینی سفر کنند. باغ وحش آبی پکن که به نام گونگتی ریچینا دنیای آبی زیر شهر است، آکواریوم جذابی است که زیر دریاچه‌ی مصنوعی استادیوم کارگران پکن واقع شده است.

مساحت باغ وحش آبی پکن

این آکواریوم در سال 1997 ساخته شده و اولین آکواریوم 5 ستاره پکن است. مساحت این آکواریوم 7800 متر مربع است که آن را به یکی از بزرگترین آکواریوم‌های چین بدل کرده است. استخر اصلی این آکواریوم گنجایش 3،400،000 لیتری دارد که 600 گونه جانوری، 5000 ماهی دریایی و بیش از 500 نوع صدف در آن زندگی می کنند. تماشای حرکت این ماهی‌ها از سرگرمی گردشگران این باغ وحش است.

بخش های باغ وحش آبی پکن

این آکواریوم به دو بخش کلی تقسیم می‌شود. اولین بخش یک تونل زیر آبی شفاف دارد. از طریق این تونل گردشگران می‌توانند از مشاهده‌ی مناظر متفاوت زیبای زیر دریا لذت ببرند. تعداد زیادی نمایشگاه نیز با ساختاری متفاوت برای گردشگران در نظر گرفته شده است که با جذابیت‌های خاص خود موقعیت خوبی به بازدیدکنندگان برای تماشای زندگی جانوارن و آب‌زیان و اطلاعات خاص زیستی آنها می‌دهد. بخش‌ها شامل بخش ماهی‌های دریایی، بخش لمس‌کردن موجودات دریایی از نزدیک، بخش کوسه‌ها و لاک‌پشت‌های دریایی، بخش ماهی‌های آب شیرین و بخش سمندر غول پیکر است. بخش دوم آکواریوم نسبتا کوچک و بیشتر درباره قطب جنوب است.

ساختار منحصر بفرد آنچه که در قطب است و جذابیت‌های حیوانات قطبی در این بخش به نمایش گذاشته شده است. تونل زیر آبی از شیشه اکریلیک ساخته شده است. این تونل بارزترین چشم‌انداز باغ وحش آبی است. طول این تونل 120 متر است که بلندترین تونل در آسیاست. از طریق این تونل می‌توانید بزرگترین کوسه‌ها را به نظاره بنشینید. اگر خوش‌شانس باشید احتمالا می‌توانید گنجینه آکواریوم یعنی کوسه ببری شنی را که از آفریقای جنوبی به این آکواریوم آمده است مشاهده کنید. این کوسه 6 سال است که در این آکواریوم زندگی می‌کند. در بخش ماهی های دریایی تعداد زیادی تانک ماهی وجود دارد. از قسمت‌های مختلف بازدیدکنندگان می‌توانند تماشاگر ماهی‌های دریایی و دیگر جانوران دریایی و محیط‌های زندگی دریایی باشند. ماهی‌ها با جذابیت‌های گونه‌ای، رنگ‌های متفاوت و شکل‌های خاص به نمایش گذاشته شده‌اند.

جذابیت های باغ وحش پکن

گردشگران می‌توانند از جذابیت‌های دیواره‌های مرجانی نیز لذت ببرند. در بخش تماس با ماهی‌ها گردشگران می‌توانند با موجودات دریایی تماس نزدیک داشته باشند. ستاره دریایی، خیار دریایی، کوسه گربه‌ای و … در بخش کوسه‌ها و لاک‌پشت‌های دریایی ، کوسه نگاپریون، لاک‌پشت دریایی سبز، ستاره دریایی، مرجان دریایی و ماهی‌های مرجانی نمایش داده می‌شوند. نگاپریون رنگی شبه لیمویی دارد و اسم مستعار آن “کوسه خندان” است، زیرا همیشه به گردشگران لبخند می‌زند.

اما هیچ‌وقت گول ظاهر آرام او را نخورید. در حقیقت دندان‌های تیز و خلق‌ و خوی وحشی او می‌تواند برای انسان خطرناک باشد. با توجه به شمار بالای شکار این حیوان توسط انسان و آلودگی هوا، تعداد این حیوان به شدت در حال کاهش می‌باشد. لاک‌پشت سبز دریایی نام خود را از چربی سبز گرفته است. این حیوان بدنی بزرگ دارد و فقط سر و دست و پای او از بدن بیرون هستند. هم اکنون سن او بیش از 100 سال شده است.

موقعیت هتل

کشور: چین
شهر: پکن

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک