کوهستان آبی استرالیا

کوهستان آبی استرالیا

شرح

کوهستان آبی یا بلو ماونتین کوهستانی دیدنی در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا قرار دارد. ۷ پارک ملی در اطراف این کوهستان وجود دارد که توانسته طبیعت زیبایی را در غرب شهر سیدنی استرالیا به وجود بیاورد. علاوه بر جاذبه های طبیعی که در این منطقه وجود دارد و تفریح های هیجان‌انگیزی مانند قطاری شیشه‌ای در شیب‌دارترین مسیر ریلی جهان یا پیاده‌ روی در جنگل‌های بارانی، کوه نوردی و … را می توانید در کوهستان آبی در استرالیا تجربه کنید.

مساحت کوهستان آبی استرالیا

کوهستان آبی در شهر سیدنی مساحتی حدود ۱۱۴۰۰ کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده اند و در ۵۰ کیلومتری غرب شهر .حد فاصل بین دو روخانه نیپین و کاکس نیز قرار دارند. یکی از عمیق ترین دره هایی که در این منطقه وجود دارد ۷۶۰ متر و بلندترین قله های آن دارای ارتفاع ۱۲۱۵ متر از سطح دریا هستند. برای رسیدن به این منطقه باید ۹۰ دقیقه از سیدنی تا کاتومبا رانندگی کنید یا اینکه سفری ۲ ساعته با قطار را تا رسیدن به کوهستان آبی را تحمل کنید، تا بتوانید در دل طبیعت زیبای کوهستان آبی قرار بگیرید و ماجراجویی‌های هیجان انگیزی که می خواهید را انجام دهید.

مختصری از تاریخ کوهستان آبی

کوهستان آبی یا بلو ماونتین قبل از این که اروپاییان به آن راه پیدا کنند برای هزاران سال پیاپی محل زندگی ساکنان بومی بوده است. برای اولین بار ورود اروپاییان به این منطقه به سال ۱۷۹۹ بر می گردد. زمانی که شاه گیدلی دستور به ساخت زندانی برای محکومین ایرلندی و اسکاتلندی داد، برای همین ساخت این زندان به منطقه صعب العبوری چون کوهستان آبی مورد انتخاب قرار گرفت.

در این منطقه در آن زمان تنها ۲ مسیر وجود داشت که توسط بومیان مورد استفاده قرار می‌گرفت و عبور به آن طرف کوهستان آبی بسی کار دشواری بود. اولین اروپایی که به این منطقه پا گذاشت یک زندانی به نام اسم جان ویلسون بود. ویلسون با اولین کشتی حامل محکومین در سال ۱۷۸۸ به منطقه آورده شد و در سال ۱۷۹۲ از زندان آزاد شد. او در جنگل هایی که نزدیک به بومیان منطقه کوهستان آبی بود ساکن شد. وی در سال ۱۷۹۷ به سیدنی بازگشت و ادعا کرد که مناطقی به وسعت صدها مایل در اطراف سیدنی را پیموده و کشف کرده‌ است. ادعای او همچنین شامل عبور از بلو-مانتین هم نیز می شد.

فلسفه نام کوهستان آبی

علت نام گذاری این منطقه آبی بوده که از دل این کوه های این منطقه بیرون می آید، زیرا رنگ آن به دلیل قطرات ریز روغنی که توسط جنگل‌های اکالیپتوس آزاد می‌شوند و ترکیب آن با بخار آب و نور خورشید کاملا طبیعی است؛ از همین رو نام این منطقه کوهستان آبی گذاشته شده است. در این منطقه می توانید از صخره های عجیب و غریبی که وجود دارد بالا بروید، آبشارهای متعددی پیدا کنید و در مورد میراث باستانی بومی که در این منطقه وجود دارد اطلاعات جامعی را بدست بیاورید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک