تالاب آبی ژاپن

تالاب آبی ژاپن

شرح

تالاب آبی ژاپن

تالاب آبی ژاپن که در زبان انگلیسی wetland خوانده می شود، نام عمومی مکان هایی است که آب عامل اصلی تشکیل دهنده محیط زیست آن باشد. تالاب ها معمولا زمانی شکل می گیرند که پهنه آب در سطح زمین یا در نزدیکی سطح وجود داشته باشد. به عبارت دیگر آب کم عمقی پهنه ای از زمین را پوشانده باشد. تالاب های طبیعی انوع گوناگونی از زیستگاه ها نظیر رودخانه ها، دریاچه ها، کرانه های ساحلی، جنگل های حرا، لجن زارها و حتی آبسنگ های مرجانی را شامل می شود.

تالاب های طبیعی

تالاب های طبیعی جزو اکوسیستم های فعال و حیاتی بر روی زمین هستند. در واقع این تالاب ها هستند که با فراهم ساختن آب و قابلیت زادآوری اولیه، به بقای گونه های جانوری و گیاهی روی زمین کمک می کنند. بسیاری از چرخه های حیات را اگر مشاهده کنید، بخش مولد آن ها به تالاب ها برمی گردد. تالاب ها از جمله مکان هایی هستند که سالانه گردشگران بسیاری به خود جذب می کنند.

ویژگی های منحصر به فرد تالاب آبی ژاپن

تالاب های بسیاری در دنیا هستند ولی در میان آن ها تالاب “آبی” ژاپن منحصر به فردترین است و به عنوان یکی از رازهای زمین شناسی شناخته می شود. این تالاب عجیب و چشم نواز در ژاپن قرار دارد و در جزیره هوکایدو قرار گرفته است. زیبایی این تالاب به اندازه ای است که شرکت اپل بخش خاصی به نام این تالاب را در سیستم عامل جدید رایانه هایش اختصاص داده است. بهترین ویژگی این تالاب رنگ آبی و بی نظیر آن است. این تالاب در اصل به صورت مصنوعی به وجود آمده است و زمینه طبیعی ندارد.

آنچه در سال 1988 گذشت

در سال 1988 مسئولین تصمیمی گرفتند تا بر روی رودخانه “بیگاوا” سدی بسازند که آب را ذخیره سازی کرده و تالابی در سطح جنگل ایجاد شود اما هیچ گاه به وجود آمدن چشم نوازترین تالاب دنیا را پیش بینی نمی کردند. زیبایی این تالاب به اندازه ای است که شرکت اپل بخش خاصی به نام این تالاب را در سیستم عامل جدید رایانه هایش اختصاص داده است.

رنگ آبی این تالاب بسیار زیباست

رنگ آبی این تالاب بسیار زیباست و بیشتر آسمان را تجلی می کند به همین علت حالتی خاص به کل تالاب بخشیده است. این رنگ به عنوان یکی از رازهای زمین شناسی شناخته می شود چرا که آب بی رنگ است و این تالاب به شدت آبی! عده ای اعتقاد دارند وجود المینیوم هیدروکسید در آب باعث به وجود آمدن رنگ آن شده است. تالاب آبی ژاپن در بهار، تابستان و پاییز میزبان توریست‌های فراوانی است. اما در زمستان کسی حاضر به تماشای آب‌های یخ‌زده این دریاچه نیست.

موقعیت هتل

کشور: ژاپن | Japan
شهر: هاکونه

دیدنی‌های نزدیک