خانه آبی سئول

خانه آبی سئول

شرح

خانه آبی سئول

خانه آبی سئول یا «چئونگ وا ده» (Cheong Wa Dae) اقامتگاه ریاست جمهوری کره جنوبی است. نام این مجموعه به خاطر کاشی‌های گرانیتی آبی روی سقف ساختمان اصلی آن انتخاب شد. بناهای داخل مجموعه ترکیبی از معماری کره‌ای و تسهیلات مدرن را به نمایش می‌گذارد.

در دسامبر سال ۱۹۶۰ رئیس جمهور «یون پوسان» (Yun Po-sun) نام این بنا را به طور رسمی به خانه آبی تغییر داد.

محل اقامت ریاست جمهوری کشور کره جنوبی در شهر سئول است که ترکیبی زیبا از معماری سنتی کره و امکانات مدرن را به نمایش می‌گذارد. این بنا در نزدیکی کاخ گیونگ بوک گانگ قرار دارد.

در زمان سلسله «گوریو» (Goryeo) این مجموعه به عنوان کاخی برای ملکه‌های آینده که برای مراسم ازدواج پادشاه و تاجگذاری شاهزاده دعوت می‌شدند مورد استفاده قرار می‌گرفت.

امکانات اقامتگاه خانه آبی سئول

این اقامتگاه شامل اتاق کار رئیس جمهور، اتاق‌های کنفرانس و پذیرش و بخش‌های زندگی است. دو بخش الحاقی نیز برای امور دفتری و اداره خدمات امنیتی وجود دارد.

محوطه این کاخ در گذشته به عنوان ویلای سلطنتی استفاده می‌شد. در زمان مستعمراتی ساختمان‌های زیادی ویران شده و کشور شاهد تأسیس عمارت کارگزاری ژنرال-حکمران ژاپنی بود.

آزادی کشور کره از بند استعمار، این سرزمین را به سمت تشکیل جمهوری کره سوق داد. «سینگمن ری» (Syngman Rhee) اولین رئیس جمهور کره استقلال یافته بود.

امنیت در خانه آبی سئول

خانه آبی سئول به دلیل حضور رئیس جمهور به شدت حفاظت می‌شود.

پیاده‌روی در میان محوطه آرام و زیبای مجموعه لحظات خوشی را برای گردشگران رقم خواهد زد. دل‌انگیزترین بخش‌ها را شاید بتوان از سمت دروازه شرقی کاخ «گیونگ بوک گانگ» تا خانه آبی تماشا کرد.

سال ۱۹۶۸ گروهی متشکل از ۳۱ کماندوی کره شمالی در ۵۰۰ متری اقامتگاه رئیس جمهور دستگیر شدند. آن‌ها قصد داشتند تا رئیس جمهور «پارک چونگ هی» (Park Chung-hee) را ترور کنند.

جاذبه های اقامتگاه رئیس جمهور کره جنوبی

خوب است بدانید ساختمان فعلی این اقامتگاه به همراه قسمت‌های اقامت رئیس جمهور در سال ۱۹۹۱ ساخته شدند ولی سال 1993 ساختمان اصلی سابق تخریب شد.

یک تور ۴۰ دقیقه‌ای در محوطه و دو طبقه خانه آبی سئول به همراه یک فیلم ۵ دقیقه‌ای و گردشی در استخرها و باغ‌های کاخ بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

  • بهترین زمان برای بازدید از این اقامتگاه در فصل بهار و پاییز خواهد بود.
  • بازدید از مجموعه رایگان بوده اما باید حتماً از قبل تور خود را رزرو کنید.
  • در دست داشتن گذرنامه برای بازدید از این کاخ الزامی است.
  • این محل از سه شنبه تا شنبه، ساعت ۱۰ صبح الی ۲ بعد از ظهر پذیرای گردشگران است.

برای دسترسی به خانه آبی سئول، می‌توانید از مترو و خطوط اتوبوس استفاده کنید. همچنین لباس و کفش راحت بپوشید تا حین گردش بیشترین لذت را ببرید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک