قلعه بلارنی ایرلند

قلعه بلارنی ایرلند

شرح

قلعه بلارنی ایرلند 

قلعه بلارنی  یک قلعه قرون وسطایی در بلارنی ، در نزدیکی Cork ، ایرلند و رودخانه مارتین است. اگرچه استحکامات قبلی در همان نقطه ساخته شده بود ، نگهدار فعلی توسط MacCarthy سلسله Muskerry ، شاخه ای از پادشاهان پادشاهان دزموند ساخته شده است ، و تاریخ آن از سال 1446 است.و سنگ بلارنی از جمله مکانیک های قلعه است.این قلعه در ابتدا مربوط به قبل از 1200 است ، زمانی که اعتقاد بر این بود که خانه ای از چوب در سایت ساخته شده است ، اگرچه هیچ مدرکی در این باره باقی نمی ماند. در حدود سال 1210 این بنا با یک استحکام سنگ جایگزین شد. و در سال 1446 نابود شد ، اما بعداً توسط کورماک لایدر مک کارتی  ، که همچنین قلعه هایی را در Kilcrea و Carrignamuck ساخت ، بازسازی شد.

قلعه بلارنی ایرلند در طول جنگ های کنفدراسیون

قلعه بلارنی و سنگ بلارنی در طول جنگ های کنفدراسیون ایرلند محاصره شد و در سال 1646 توسط نیروهای پارلمان در زمان لرد بروژیل تصرف شد. با این حال ، پس از مرمت ، قلعه به دونوو مک کارتی ، که از اول ارگان کلانکارتی ساخته شده بود ، بازسازی شد. و در طول جنگ ویلیامیت در ایرلند در دهه 1690 ، آن زمان ارلان 4 کلانکارتی نیز اسیر شد و اراضی وی توسط ویلیامیت ها مصادره شد. این قلعه چند بار فروخته شد و دستها تغییر کرد – سر ریچارد پین ، رئیس ارشد دادگستری ایرلند ، مختصراً متعلق به آن بود و قبل از اینکه در اوایل دهه 1700 توسط سر جیمز سنت جان جفریس ، سپس فرماندار کورک سیتی خریداری شود.

اعضای خانواده جفری در قلعه بلارنی ایرلند

اعضای خانواده جفری بعداً یک عمارت در نزدیکی نگه داشته می شوند. این خانه در اثر آتش سوزی ویران شد و در سال 1874 یک عمارت بارونی جایگزین معروف به خانه بلارنی با مشرف بر دریاچه مجاور ساخته شد. در اواسط قرن نوزدهم ، خانواده های جفری و کولستور به ازدواج پیوستند و خانواده Colthurst هنوز هم demesne را اشغال کردند. در ماه مه 2008 ، صاحب املاک فعلی ، سر چارلز سنت جان کلثورست ، بارونت ، در یک دادگاه اقدام به بیرون راندن مردی که 44 سال در سرزمین خود زندگی کرده بود ، موفق شد.  و پدربزرگ مرد اولین کسی بود که کلبه املاک را اشغال کرد.

قلعه بلارنی و سنگ بلارنی 

قلعه بلارنی و سنگ بلارنی  هم اکنون با برخی از اتاقها و نبردهای در دسترس ، ویرانه جزئی است. در بالای قلعه ، سنگ فصلی واقع شده است که  به سنگ بلارنی معروف شد. گردشگرانی که از قلعه بلارنی بازدید می کنند ممکن است وارونه به یک قطره محض برای بوسه زدن به سنگ آویزان شوند ، گفته می شود هدیه فصاحت را می بخشد. نسخه های زیادی در مورد منشاء این سنگ وجود دارد ، از جمله ادعا مبنی بر اینکه این Lia Fáil بود   بکر که بر روی آن تاج پادشاهان ایرلندی قرار گرفته است.

محیط بیرونی قلعه

اطراف قلعه باغ های گسترده ای است. مسیرهایی وجود دارد که با علائم مختلفی از جاذبه های مختلف از جمله چندین سازند سنگ طبیعی با نام های جالب مانند Druid’s Circle ، Cave Witch’s و Wishing Steps را به مکانهای مختلف می رساند. این زمین ها شامل یک باغ سم با تعدادی گیاه مسموم از جمله گرگ اسبان ، نارنگی ، ریسین و تریاک و همچنین شاهدانه است. خانه بلارنی ، همچنین برای عموم و در زمین های املاک و مستغلات باز است ، یک عمارت به سبک بارونیایی اسکاتلندی است که در سال 1874 ساخته شده است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک