جنگل سیاه

شرح

جنگل سیاه آلمان با مساحت ۷،۴۵۰km² یکی از بزرگترین ذخایر طبیعت در آلمان است. سال ها پیش رومیان منطقه ای پر رمز و راز در آلمان کشف کردند و آن مکان همان جنگل سیاه است. در این جنگل زیباترین مناظر و چشم اندازها را خواهید دید. گاهى اوایل پائيز سرما زودتر از راه می‌رسد و بارش برف در جنگل ، زيبائى و سبزى درختان را دو چندان می‌كند.

جنگل سیاه که از دیدنی های آلمان است ، یک رشته‌کوه جنگلی در ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان و هم مرز با سوئیس است. بلندترین قلهٔ این منطقه قلهٔ فلدبرگ با ۱٬۴۹۳ متر بلندی است. نام جنگل سیاه بخاطر رنگ سبز تیره در چشم‌اندازهای آنست که از رویش درختان کاج فراوان این جنگل پدید آمده است. کیک جنگل سیاه نیز از همین منطقه ریشه گرفته است.

محدوده این جنگل به دره راین ختم می شود. این منطقه چون درختان کاجش به رنگ سبز تیره به چشم می آیند، جنگل سیاه نام دارد. ناگفته نماند که انبوه درختان، کاج نیستند اما همگی به طرز عجیبی، تیرگی جنگل را بیشتر کرده اند. جنگل سیاه پوشیده شده از ماسه سنگ های gneiss و granites است. به همین دلیل رنگ تیره تری از جنگل به چشم می خورد. این جنگل از مراکز تفریحی اروپا به شمار می رود.

زمستان در شاواینسلاند، راش‌های معروف باد-خموده (Windbuchen) شهرهای فرایبورگ و بادن بادن از نقاط پربازدید گردشگری در حاشیه غربی جنگل سیاه هستند. از جاذبه‌های معروف فرهنگ عامیانه جنگل سیاه، ساعت کوکو و کیک جنگل سیاه است. موزه‌ای روباز به نام مزرعه قاضی (فوگتس‌باورن‌هوفه Vogtsbauernhöfe) زندگی کشاورزان منطقه در سده‌های ۱۶ و ۱۷ را به نمایش گذارده است. موزه ساعت آلمان واقع در فورت‌وانگن تاریخ صنعت ساعت سازی را نمایش می‌دهد.این جنگل از مراکز تفریحی آلمان است.

جنگل سیاه علاوه بر جاذبه های هیجان انگیزش رودخانه هایی نهان دارد. رودخانه هایی پر تلاطم و حیات بخش! از جمله رودخانه های این منطقه می توان به رودخانه Danube اشاره کرد. که در واقع از تلاقی دو رودخانه Brigach و Breg درون خود جنگل به وجود آمده است. همچنین رودخانه های the Enz، the Kinzig، the Murgthe Murg، the Nagold، the Neckar، the Rench و the Wiese هم آب رسانی درختان جنگل را بر دوش می کشند.

قلعه کِرامبینگ کلیف ساید و قلعه هوهنزاولرِن

قلعه کرامبینگ کلیف ساید (Crumbling Cliff-Side ) یکی از جاذبه های گردشگری آلمان و جاهای دیدنی آلمان و البته باشکوه ترین قلعه هایی است که نظیر آن را در داستان های زمان کودکی دیده اید. قلعه ای که در آن نقشه های شوم و شیطانی گرفته می شد و افرادی در آن ساکن بودند که به مردم و روستاییان ظلم می کردند. از این قلعه برای انبار کردن و نگهداری زره ها و سلاح های بزرگ قدیمی و نمایش آن ها استفاده می شود. هوهنزاولرن (The Magnificent Hohenzollern Castle) نیز یکی دیگر از قلعه های زیبای این منطقه می باشد.

کوه ها و رودخانه ها

بلندترین قله ی این رشته کوه جنگلی، قله ی هورنیسگریند می باشد که  1.164 متر ارتفاع دارد و یکی از جاذبه های گردشگری آلمان و جاهای دیدنی آلمان است. این قله در طول تاریخ و در زمان جنگ جهانی دوم از لحاظ نظامی بسیار مورد توجه بوده است. کوه های دیگری نیز در این منطقه وجود دارند که در فصل تابستان به رنگ سبز و در فصل زمستان با بارش برف سفید رنگ می شوند و یکی از تماشایی ترین مناظر این جنگل را به وجود می آوردند. در قسمت های مختلف جنگل سیاه آلمان می توانید رودخانه هایی را مشاهده نمایید. رودخانه های پرآب و خروشان که هرکدام از آن ها زیبایی و جذابیت فوق العاده ای را دارند. از جمله رودخانه های این منطقه می توان به دانوب ، اِنز ، کینزیگ ، مورگ ، ناگولد و رنچ اشاره کرد. اغلب این رودخانه ها به دریاچه های این جنگل می رسند. دریاچه های جنگل سیاه آلمان نیز حیاتشان بستگی به همین رودخانه ها دارد. زیباترین دریاچه این جنگل، دریاچه ی تیتیسه می باشد. قدیمی ترین دریاچه موملسی و بزرگ ترین آن ها  فلدسه است. از این دریاچه ها برای تامین آب شیرین و تولید انرژی استفاده می شود.

جنگل سیاه آلمان در هر فصل زیبایی های خاص خود را داراست و می توانید بی نظیرترین مناظر را در تابستان، پاییز و زمستان آن مشاهده نمایید. خش خش برگ هایی پاییزی در هنگام قدم زدن و سکوت زمستان سرد و برفی هرکدام جلوه های زیبایی از این جنگل را به رخ شما خواهند کشید. تپه های برفی جنگل سیاه آلمان نیز برای اسکی و سورتمه در زمستان مناسب می باشد. اگر به آلمان سفر کردید، تماشای این جنگل زیبا و شگفت انگیز را از دست ندهید. برای رفتن به این جنگل ابتدا به فیشرائو و سپس به سمت بادن وورتمبرگ بروید. جنگل سیاه در این منطقه واقع شده است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک