ذخیره بیوسفر

ذخیره بیوسفر

شرح

ذخیره بیوسفر

ذخیره بیوسفر یک میراث جهانی است که شامل اکثر اماکن بیش از حد زمستان از جمعیت شرقی پروانه پادشاهی است.

موقعیت جغرافیایی ذخیره بیوسفر

این ذخیره در اکوورژونیوم جنگلهای بلوط کاج بلوط آتشفشانی ترانس مکزیک در مرز میکوآکان و ایالت مکزیک ، 100 کیلومتری ، در شمال غربی شهر مکزیک واقع شده است. سالانه میلیون ها پروانه وارد ذخیره می شوند. پروانه ها فقط از ماه اکتبر تا مارس بخشی از 56000 هکتار ذخیره را ساکن می کنند. مأموریت زیست کره حفاظت از گونه های پروانه ای و زیستگاه آن است. بیشتر پادشاهان بیش از حد زمستان از شرق آمریکای شمالی در اینجا یافت می شوند.

محققان غربی ذخیره بیوسفر را در سال 1975 کشف کردند. مصوبات ریاست جمهوری در دهه 1980 و 2000 این مناطق هنوز هم به صورت خصوصی به عنوان ذخیره فدرال تعیین می شدند. این رزرو در سال 1980 به عنوان یک ذخیره گاه زیست کره و در سال 2008 به عنوان میراث جهانی معرفی شد. این ذخیره به طور عمده روستایی است. سرپرستان رزرو همچنان نگران تأثیرات زیان بار ورود به سیستم غیرقانونی و گردشگری هستند. تلاش های حفاظت گاهی با منافع کشاورزان محلی ، صاحبان زمین های مستقر در اجتماع ، صاحبان اراضی خصوصی و بومیان مغایرت دارد.

حرکت پروانه ها

میلیون ها پروانه از جنوب به مکزیک ، از تگزاس حرکت می کنند و سپس کوههای شرقی سیرا مادره شرقی را به سمت ذخیره نگه می دارند. پروانه ها جمع می شوند و روی درختان کاج و صدف جمع می شوند. برای بسیاری ، درختان نارنجی به نظر می رسند و شاخه ها از وزن آویزان می شوند. در بهار ، این پروانه ها به سراسر آمریکا مهاجرت می کنند ، که گاه در شرق کانادا به پایان می رسد.

با گذشت زمان برای انجام این سفر ، چهار نسل پروانه پادشاهی متولد می شوند و می میرند. الگوهای مهاجرت پروانه های پادشاهی توسط تغییرات آب و هوایی تغییر می یابد. در هنگام مهاجرت ، پادشاهان هنگامی که در معرض دمای خنک تر قرار می گیرند به سمت شمال پرواز می کنند.

تصور می شود که جماعات متراکم از گرما محافظت می کنند. اگر در اثر آفتاب گرم شود ، پروانه ها پرواز می کنند. ضرب و شتم بالهای آنها با صدای باران سبک مقایسه شده است. این ذخیره مستعد ابتلا به دما های یخ زدگی و انجماد است.

موقعیت جغرافیایی جنگلهای کوهستانی – ذخیره بیوسفر

این ذخیره از جنگلهای کوهستانی شرق میکوآکان تا ایالت غربی مکزیک در 100 کیلومتری شمال غربی شهر مکزیک گسترش می یابد. ذخیره در میکوآکان حاوی بالاترین ارتفاعات در ایالت ، از جمله قله هایی است که به 2700 مایلی می رسد.

آب و هوای جنگلهای کوهستانی – ذخیره بیوسفر

آب و هوا در تابستان بسیار معتدل و تا حدودی مرطوب است. متوسط ​​دما حداکثر 22 درجه سانتی گراد است. اقلیم های زیر در این منطقه وجود دارد: خنک و نیمه مرطوب ، نیمه سرد و نیمه مرطوب و سرد و نیمه مرطوب. این ذخیره با ظهور شکافها ، گسلها و صخره های تشکیل دهنده بازالت در جهت گیری شمال شرقی ، جنوب غربی مشخص می شود.

سازندهای صخره جایگزین قدیمی ترهایی مانند مخروط های آتشفشانی و تخت های گدازه های قدیمی شده اند. خاک بسیار نفوذ پذیر است و در نتیجه آب سطحی کمی وجود دارد. حوضچه های کوچک و آریزو وجود دارد. جنگل های درختان کاج و اویلل درختچه های میکرولیکی را فراهم می کنند که هنگام سقوط دما به انجماد و یا باران های زمستانی ، پناه می برند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک