کاخ بیگ بن لندن

کاخ بیگ بن لندن

شرح

کاخ بیگ بن لندن | Big Ben Palace Of London

کاخ بیگ بن لندن به دلیل موقعیت جغرافیایی و سبک معماری فوق العاده اش توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب میکند. این کاخ که قدمتش به قرون وسطی بازمیگردد، در قسمت شمال شرقی ساختمان پارلمان انگلستان در لندن واقع شده است و گردشگران خارجی آن را با نام کاخ بیگ بن میشناسند.

این کاخ به تنهایی ارزش فرعنگی و تاریخی بالایی دارد و هنوز هم از ان به عنوان محلی برای مجلس عوام و مجلس اعیان بریتانیا استفاده میکنند.

کاخ بیگ بن

بیگ بن برجی به ارتفاع 96 متر است در چهار جهت که بالای هر سمت آن یک ساعت تعبیه شده است که بزرگترین و دقیق ترین ساعت های دنیا هستند. سازنده ساعت های این برج فردی به نام ایان وستورث و کار ساخت این سازه توسط چارلز بری (عضو انجمن سلطنتی انگلستان و یکی از بهترین معماران جهان) از سال 1843 شرع و تا سال 1859 میلادی به پایان رسید.

شصتمین سالگرد تاجگذاری ملکه الیزابت دوم در کاخ بیگ بن لندن

به مناسبت شصتمین سالگرد تاجگذاری ملکه الیزابت دوم در سال 2012 نام اصلی این برج به طور رسمی و قانونی به برج الیزابت تغییر یافت.

ایده شکل ظاهری برج بیگ بن از خانه ای در منطقه معروف لانکشر لندن به نام اسکرزبرک هال گررفته شده است و به خاطر استفاده از شن، ماسه و سنگ آهک آنیستون در سازه این برج بیگ بن به رنگ طوسی کم رنگ دیده میشود.

افراد متعددی در ساخت این برج و ساعت هایش دخیل بودند و هر یک ایده ای خاص برای بهتر شدن عملکرد برج و ساعت ارائه داده اند.

با دقت بیشتر به ساعت ها متوجه خواهید شد که کتیبه ای به زبان لاتین زیر این ساعت ها با این مضمون که خداوند ملکه ویکتوریا را سالم، سلامت و ایمن نگه دارد به چشم میخورد.

دیواره های داخلی کاخ بیگ بن لندن

روی دیوار داخلی برج بیگ بن نیز چهار جمله مفهومی و زیبا نوشته شده است که حاوی این مفهوم هستند: من میدانم و ایمان دارم که رستگار من زنده است. من میدانم که خدای ساعات راهنمای من است. خدای زمان نگهبان من است. قدرت هر چیز بدون او سقوط میکند.

همه ساله مردمان شهر لندن در شب سال نو در اطراف این برج جمع میشوند و با صدای زنگ برج سال نوی خود را آغاز میکنند.

نماد برج بیگ بن

برج بیگ بن یک نماد فرهنگی مهم برای انگلستان است و سالهاست از ملودی زنگ های این برج در برنامه اخبار آی تی وی (مهم ترین برنامه خبری انگلستان) استفاده میکنند.

موقعیت هتل