شهر زیبای ازمیر

بهترین زمان سفر به ازمیر

شرح

سفر به ازمیر، سومین شهر بزرگ کشور ترکیه میباشد و گردشگران زیادی در فصل های مختلف از این منطقه بازدید میکنند . یکی از تاثیرگذارترین بخش های دیدنی عبارتند از : آثار تاریخی ، آب های معدنی ، بهترین مراکز خرید و غیره … از جاذبه های این شهر است . در زمان های قدیم بندرگاهی بنام دریای اژه نام داشت . موقعیت جغرافیایی ازمیر بعد از شهراستانبول با حدود 4 هزار نفر جمعیت مهمترین شهر بحساب می آید . برای سفری بیادماندنی از این شهر جذاب و دیدنی هرگز غافل نشید . سراسر شهرهای مختلف برای نمایشگاه ها و کنگره‌های مختلف صنعتی میزبان تعداد زیادی توریست میباشند . در ادامه مطالب با ایلیاگشت همراه باشید .

دانستنی های سفر به ازمیر

مختصری از تاریخ

در جنگ جهانی اول بعد از شکست امپراتوری در صورتی که نصف بیشتر جمعیتشان یونانی بوده اند آتاتورک در سال ۱۹۲۲ ازمیر را به کشور ترکیه برگرداند ، و هر سال این روز به خصوص را جشن میگرفتند .

مختصری از تاریخ

نکات مهم سفر به ازمیر

هر زمان برای سفر به ازمیر نکاتی را باید در نظر گرفت ، از لحاظ آب و هوایی و شرایط قیمت هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما را باید لحاظ کرد . بهترین زمان به این شهر درماه جولای و همچنین ژوئن است .
فصل بهار : ماه‌های مارس
زمانی ایده ‌آل برای گشت و گذار دراین شهر فصل بهار که شلوغ ترین تایم را شامل میشود ، رطوبت هوا باعث معتدل شدن و دمای میانگین بین ۱۴٫۸ تا ۲۷٫۶ درجه سانتی‌گراد است .

فصل بهار ازمیر

فصل تابستان : ماه‌های ژوئن تا آگوست
در میانه ماه تابستان هوایی به نسبت گرم و مطلوبی را میتوان شاهد بود ، بیشتر گردشگران این فصل را ترجیح میدهند . با درصد گران شدن هتل و پرواز مواجه میشوید .

زمان سفر فصل تابستان ازمیر

فصل پاییز : ماه‌های سپتامبر تا نوامبر 
زمان خلوتی سفر به ازمیر در فصل پاییز است . با توجه به آب و هوایی رطوبت و وزش باد کمترین مسافر را در این فصل دارد . حدوا دمای میانگین ۱۷٫۵ تا ۳۰٫۴ درجه است .

فصل پاییز ازمیر

فصل زمستان: ماه‌های دسامبر تا فوریه
سرد ترین فصل سال ، ازمیر که با دمای میانگین ۱۱٫۷ تا ۱۵٫۸ درجه سانتی‌گراد و خلوت ترین موقع سال است .

زمستان ازمیر

شکم گردی در مقصد

کافیست برای یک بار هم که شده سری به رستوران گردی های ازمیر بزنید . گردشگران زیادی با انواع مزاج های مختلف به استقبال تست غذاهای سنتی ، اروپایی میروند . طعم های بی نظیر و خوشمزه از انواع غذاهای ترکی و بین المللی مشاهده میکنید . بسیاری کافه در مراکز خرید قرار دارد و با هزینه های پایین تری میتوان تهیه کرد . یکی از لذت بخش ترین وعده غذایی صبحانه در کشتی هوای تازه و متفاوت با انواع پنیر، زیتون، تخم مرغ، شیرینی بویوز، نان، مربا، کره، و قهوه ترک با قیمت 15 لیر تست کرد .

طعم غذای ازمیر

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط