بهترین غذاهای خیابانی استانبول

در خیابان های استانبول چی بخوریم ؟

شرح

بهترین غذاهای خیابانی استانبول | خیابان های شهر استانبول پر از مکان های جذاب برای صرف یک وعده غذای بی نظیر هستند ، کشور ترکیه پر از تنوع غذای در جای جای خود است.

وقتی به استانبول سفر می‌کنید شاهد این خواهید بود فروشندگان زیادی در هر گوشه ی شهر مشغول پخت غذا های گوناگونی هستند. از نان سمیت که در تمامی شهر پخته میشود تا خوراک های ماهی که میتوانید در نزدیک تنگه بسفر میل کنید. میتوان شهر استانبول را یکی از بهترین شهرهای دنیا برای صرف غذا نامید.

سیمیت، چاتال، آچما

معروف ترین و محبوب ترین غذای خیابانی در استانبول که بهترین و سریع ترین صبحانه برای افرادیست که عجله دارند نان سیمیت است که در همه جای شهر استانبول پیدا میشود.اگر دنبال این خوراکی خوشمزه هستید بهتر است گاری های قرمز رنگ را دنبال کنید که پر از این خوراکی های جذاب است ، بعد از خوردن یک سیمیت گرد میتوانید چاتال و آچما را هم تست کنید.

بهترین غذاهای خیابانی استانبول

ایچلی کوفته

این غذای جذاب از یک خمیر نازک ، گوشت و جعفری تشکیل شده است و این غذای لذیذ را میتوانید هم در رستوران های استانبول و هم در گوشه و کنار خیابان استقلال پیاد کنید و البته توجه داشته باشید که لذت خوردن این غذای خیابانی در استانبول به داغ بودن آن است.

غذاهای استانبولی

بالیک اکمک

شما را دعوت به خوردن یک ساندویچ ماهی تازه در کنار تنگه بسفر میکنیم. میتوانید این غذای لذیذ را در اکثر نقاط شهر استانبول ببینید. یک ساندویچ ماهی با سبزیجات تازه بسیار وسوسه انگیز است ، بالیک از جمله بهترین غذاهای خیابانی شهر استانبول است.

غذاهای خیابانی استانبول

شاه بلوط بوداده

در فصل زمستان کی از جذاب ترین عطرهای که خیابان های استانبول را پر میکنید بوی خوب شاه بلوط بوداده است، میتوانید گاری های بلوط فروشان را در این فصل در همه جای شهر استانبول ببینید. گرمای لذت بخش و بوی خاص این بلوط ها توجه هر گردشگری را به خود جلب میکند. در روزهای سرد گرمای لذت بخش بلوط های تازه حال و هوای خاصی به شما میبخشد.

غذاهای خیابانی

میدیه دولماسی

میدیه دولماسی از محبوب ترین غذاهای خوشمزه ی دریای و خیابانی شهر استانبول است. همیشه تعداد زیادی توریست و مردم شهری اطراف گاری فروشندگان این غذای دریای قرار دارند ، روی غذایشان لیموی تازه چکانده شود. معمولاً می‌توان مقدار زیادی از میدیه دولماسی را در میان راه خورد. پس هر وقت حس کردید سیر شده‌اید خودتان باید به فروشنده اطلاع دهید. این غذا بیشتر به عنوان یک اسنک آخر شبی شهرت دارد.

معروف ترین غذاهای خیابانی استانبول

کوکورچ

روده کبابی و طعم دار شده گوسفند شاید اصلاً شبیه یک غذای خوشمزه به نظر نرسد، اما «کوکورِچ» (kokoreç) یکی از غذاهای خیابانی محبوب استانبول و حتی کشور یونان و مناطق بالکان به شمار می‌رود. کوکورچ روی یک سیخ گردان درست می‌شود و بعد از آن‌که به قطعات ریزتری خرد شد، طعم‌دار شده و داخل ساندویچ قرار داده می‌شود. این غذا بسیار چرب بوده و طعم قوی و خاصی دارد. پس اگر اهل این نوع غذا هستید به سراغش بروید. دکه‌های فروش کوکورچ را بیشتر در نزدیکی بازارهای شهر پیدا خواهید کرد.

غذاهای کبابی استانبول

دیلی کاشارلی تست

«دیلی کاشارلی تست» این ساندویچ خاص و گریل شده از زبان گاو است که از محبوب ترین خوراکی های استانبول است. بهترین جا برای امتحان کردن این خوراکی لذیذ خیابانی «میدان تقسیم» خواهد بود. کافه‌های زیادی در تمام طول روز آن را برایتان سرو می‌کنند. یکی از بهترین ارائه کنندگان این خوراکی خیابانی «کیزل کایالار» است.

ساندویچ استانبولی

ایشکمبه چورباسی

این غذا که بسیار شباهت به سیرابی پخته شده در ایران دارد در اولین ساعت صبح چورباسی فروشی های استانبول میزبان مردمانی هستند که میخواهند صبح خود را با یک غذای پر انرژی آغاز کنند. اگر شما هم طرفدار این غذا هستید باید آن‌ را در استانبول امتحان کنید. ایشکمبه چورباسی جز بهترین غذاهای خیابانی استانبول است.

غذاهای جذاب و خیابانی استانبول

دوندورما

بستنی‌های سنتی ترکیه از مواد تغلیظ کننده طبیعی درست می‌شوند که به آن ظاهری لطیف، فشرده و بافتی رشته‌ای می‌دهد. اگر چه برخی از فروشندگان، دیگر از مواد اولیه کاملاً طبیعی استفاده نمی‌کنند، اما هنوز هم برخی از مغازه‌ها و فروشندگان قدیمی هستند که به روش‌های سنتی و طعم‌های کلاسیک مانند پسته و قیماق وفادار مانده‌اند. یکی از بهترین جاهایی که می‌توانید بستنی سنتی ترکی را امتحان کنید «داملا دوندورما وِ بوزا» و «وفا بوزاجیسی» هستند.

بستنی های محلی استانبول

دونر کباب

برش های لذیذ و جذاب از گوشت های خوشمزه که میتوان گفت از جذاب ترین غذاهای خیابانی استانبول میباشد. به یاد داشته باشید که کیفیت گوشت و نحوه ی کباب کردن آن و همین طور ادویه های مصرفی در آن تاثیر بسیاری در کیفیت آن دارد. اما مغازه‌های دونر زیادی هستند که از گوشت با کیفیت استفاده می‌کنند و غذایشان طعم بی‌نظیری دارد. نانی که با آن دونر را به مشتری ارائه می‌کنند بسیار لذیذ است و تازه . خوردن دونر از لذت بخش ترین کارها در استانبول است.

کباب های خیابانی استانبول

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط