حمام های ترکیه

بهترین حمام های ترکیه

شرح

بهترین حمام های ترکی در استانبول

حمام های ترکی | حمام های سنتی استانبول جزو جاذبه های این کشور است که بسیار معروف می باشد . قدمت حمام های سنتی ترکیه به زمان عثمانی برمی گردد . حمام محلی برای تمیز کردن جسم است که ترک زبانان در هر رده ی سنی به حمام می روند و با هم تعامل برقرار می کنند . متاسفانه 10 درصد از حمام های قدیمی این کشور مشغول به کار هستند و اکثر حمام ها تخریب شده اند . در آئین حمام ترکی  دلاکان نقش بسازایی دارند . با ما همراه باشید تا با یکی از تفریحات و جاذبه های تاریخی استانبول آشنا شوید .

حمام های ترکی

حمام آقا

در سال 1454 در زمان فاتح سلطان یک حمام خصوصی ساخته شده به نام حمام آقا . معماران این حمام «سلیمان آقا» و «عبدالله آقا» بوده است که در محله ی بی اوغلو قرار دارد . با توجه خدماتی که در حمام انجام می شود قیمت ها از 100 لیر تا 180 شروع می شود و نسبت به حمام های اطرف شهر قیمت کمتری دارد . هم اکنون این حمام برای عموم آزاد است .

حمام آقا ترکی

حمام چمبرلیتاش

حمام چمبرلیتاش یکی از قدیمی ترین حمام های ترکیه که در سال 1584 که به دست معمار معروف به نام سینان ساخته شده است . ایستگاه تراموا چمبرلی تاش راحت ترین مسیر برای رفتن به این حمام می باشد که نزدیک ایاصوفیه است . این حمام 2 ورودی برای بانوان و اقایان است . ورودی بخش مردان در خیابان وزیر هان Vezir Han است و ورودی بخش زنان باید از خیابان دیوان یولو Divanyolu و در نزدیکی مجسمه ی سلطان محمود است . سبک معماری این حمام در ترکیه بسیار معروف است .

حمام های ترکی

حمام سلیمانیه

حمام سلیمانیه در نزدیکی مسجد سلیمانیه قرار دارد . در سال 1557 ساخته شده است و بعد از مدتی حمام تعطیل شد و باز در سال 2004 شروع به فعالیت کرد. یکی از زیباترین حمام های ترکیه همین حمام سلیمانیه است که طراحی آن خیلی شبیه به حمام خرم سلطان می باشد که بسیار شیک و جذاب است . گنبد های حمام به همراه دودکش ها ، به جذابیت این حمام اضافه شده است .

حمام سلیمانیه ترکی

حمام کیلیچ علی پاشا

در سال   ۱۵۷۸ تا ۱۵۸۳ توسط معمار سینان ترکیه حمام کلیچ علی ساخته شد و یکی از بهترین حمام های ترکیه به شمار می آید . حمام کیلیچ علی در یک دوره ی 7 سال بازسازی شد و معماری این حمام نزدیک به معماری ایرانی است .

حمام ترکی

حمام گالاتاسرای

یکی از معروف ترین حمام های ترکیه در دوران بایزید دوم ساخته شده است حمام گالاتاسرای است . برج گالاتا در نزدیکی این حمام قرار دارد . سنگ های مرمر به زیبایی نمای حمام اضافه شده است و همچنین کسانی که به گوبگتاشی با سنگ های داغ علاقه دارند می توانند در این حمام استفاده کنند .

حمام های ترکی

موقعیت هتل