پارک بعثت تهران

پارک بعثت تهران

شرح

پارک بعثت تهران

تهران دارای پارکهای زیادی است که هر کدام زیباییهای خاص خود را دارند،یکی از آنها  پارک بعثت تهران میباشد. پارک بعثت که به پارک خزانه نیز معروف است با مساحتی بیشتر از 50 هکتار در جنوب تهران واقع شده و یکی از پارک های بزرگ و سرسبز پایتخت است. نزدیک بودن بوستان بعثت به ترمینال جنوب موجب شده است تا به استراحت گاهی برای مسافران تبدیل شود. پوشش گیاهی گسترده پارک بعثت تهران تاثیر بسزایی بر آب و هوای پایتخت دارد و بسیاری از اهالی خیابان های جنوبی تهران به راحتی می‌توانند از فضای آرامش بخش و طبیعت سرسبز آن بهره‌مند شوند.

جاذبه های دیدنی پارک

ساخت پارک بعثت تهران از سال 1348 آغاز شد و نهایتا با گسترش محوطه های اطراف و بازسازی آن در سال 1352 افتتاح گردید. مساحت کلی بوستان بعثت 530 هزار متر مربع است و در منطقه 16 تهران قرار می‌گیرد. این پارک تاثیر بسزایی در بهبود آب و هوای این منطقه داشته است. بوستان بعثت تفرجگاه بسیاری از اهالی جنوب تهران است و دارای امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی مانند قایقرانی، قطار جهت دیدن تمام بخش های پارک، چندین رستوران، نمازخانه، کتابخانه عمومی، سالن روباز آمفی تئاتر، زمین های بازی مجهز برای کودکان و آلاچیق های متعدد در سرتاسر پارک می‌باشد.

از جمله درختان موجود در پارک می‌توان به سپیدار، سرو، چنار، توسکا، بلوط، بید مجنون، کاج و اقاقیا اشاره کرد که با قامت های سر به فلک کشیده، فضای آرامش بخش و دلنشینی را در آن به وجود آورده اند. با قایق سواری در دریاچه پارک بعثت تهران می‌توان از جزیره کوچک وسط آن نیز بازدید کرد. سالن آمفی تئاتر این پارک مانند بسیاری از پارک های بزرگ و مجهز در سراسر تهران، به صورت دوره ای و در مناسبت های مختلف برنامه های ویژه ای را برگزار می‌کند.

امکانات پارک

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم برنامه های ویژه ای را مانند مرثیه خوانی، جشن های مذهبی، کلاس های ورزشی، کارگاه های هنری و کلاس های مذهبی در این محل اجرا می‌کند. یک زمین ورزشی و تفریحی ای نیز با مساحت 3800 مترمربع همراه با تجهیزات جدید و وسایل بازی مناسب کودکان در پارک بعثت تهران در دسترس است. وجود چندین آبنما هم در سراسر پارک خزانه آب و هوایی دل انگیز را ایجاد کرده است. همچنین دراین پارک درمانگاهی تاسیس شده که به صورت شبانه روز در دسترس می‌باشد و از هرگونه امکانات و تجهیزات پزشکی بهداشتی برخوردار است.

بوفه های متعددی هم با غذاها و نوشیدنی های خوشمزه نیز در پارک به چشم می‌خورند. این پارک از شمال به خیابان شهید احمد سمیعی، از جنوب به بزرگراه بعثت‌، از غرب به خیابان شهید بخارایی و از شرق به خیابان شهید عباس صابونیان محدود می شود و با توجه به نزدیکی به ترمینال جنوب محلی مناسب برای استراحت و گذران اوقات فراغت مسافرین به حساب می آید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک