دروازه براندنبورگ برلین

Brandenburg Gateدروازه براندنبورگ

معرفی و تصاویر

دروازه براندنبورگ را بشناسید، دروازه ی که در قلب برلین به عنوان نماد این شهر شناخته شده است و دروازه در تقاطع بین دو خیابان لیندن و ابرت قرار گرفته است. این دروازه ی تاریخی در قرن 18 به عنوان نماد صلح ساخته شد است.

سازه ی عظیم دروازه براندنبورگ، بی شک شناخته‌ شده‌ترین نماد و مهم‌ ترین اثر تاریخی برلین می باشد. در دنیای غرب امروز دروازه براندنبورگ نمادی از اتحاد و جدایی، آزادی و ظلم، صلح و جنگ را به همگان منتقل می‌ کند.

اهمیت سیاسی دروازه براندنبورگ طی سپری شدن ۱۵ سال به عنوان موضوعی بین‌المللی بطول انجامیده . و این دروازه را به چیزی بزرگ‌تر از زیبایی معماری‌اش تبدیل نموده است.

معرفی دروازه براندنبورگ برلین

ارتفاع دروازه ۲۶ متر و فاصله عرض این دروازه حدود ۶۵ متر و عمق دروازه هم ۱۱ متر می باشد. تمام بنا دروازه با سنگ ماسه ساخته شده است. کامل شدن تزئینات این پل به 4 سال طول انجامید. بر بالای این دروازه ی تاریخی، مجسمه‌ ی ارابه‌ با چهار اسب اثر (یوهان گوتفرید شادو) قرار گرفته شده است. تزئیناتی این دروازه اعم از نقوش برجسته های از داستان های اساطیری یونانی به تصویر کشیده شده است.

دروازه پنج مسیر داشت، بزرگ ترین مسیر در بخش مرکزی آن مخصوص به خانواده سلطنتی بوده، معابر مجاور محل گذر اشراف و دو مسیر بیرونی مربوط به شهروندان عادی بوده است.

خرید آنلاین تور آلمان با بهتین قیمت در ایلیا گشت !

تاریخچه ی دروازه براندنبورگ

به دستور امپراطور «فردریک ویلیام دوم » در سال ۱۷۸۸ دروازه براندنبورگ طی ۳ سال ساخت شد. این دروازه بر گرفته از طراحی و معماری یونانی بنا شد. مشهورترین اثر تاریخی برلین، الهام گرفته از ورودی معبد پارتنون آتن الگوبرداری شده است. در کنار این دروازه ی عظیم در برلین رویدادهایی رخ داده که باعث تبدیل شدن آن به یک اثر تاریخی گردیده است و این دروازه منتهی به یکی از ۱۸ مسیر ورودی به برلین می‌ گردد.

بعد از جنگ با وجود آسیب‌ فراوان، دروازه براندنبورگ همچنان سرپا ماند. رهبران جدید آلمان شرقی این سازه شروع بازسازی گردید. دروازه در مرز بین شوروی و بریتانیایی مدتی محل عبور بین شرق و غرب بود. هیچ‌کس بدون داشتن مجوز تا سال ۱۹۸۹ نمی‌ توانست از دروازه عبور کند. در غیر اینصورت در برابر تیر اندازی های مامورین قرار گرفته و به آغوش مرگ میرفت.

وضعیت کنونی دروازه براندنبورگ

مردم برلین که این دروازه را نماد شهر محبوب‌ خود دانسته این اثر تاریخی و معماری زیبا که نماینده صلح، تاریخ جنگ‌ها و پیروزی هایشان را در بر دارد. امروزه توریست‌ های زیادی که برای بازدید از خیابان های معروف (اونتر دن لیندن) یا (اشتراسه ۱۷ ژوئن) که به این دروازه منتهی شده، راهی این مسیر می شوند را مشاهده خواهید نمود.

جنگ سرد برلین

در طول جنگ درواز براندنبورگ به دو بخش شرقی و غربی تقسیم گردید. دروازه براندنبورگ که ورودیه اصلی شهر و قسمتی از دیواری برلین بود. با خراب شدن دیوار برلین در سال ۱۹۸۹، با یکپارچه شدن شهر دروازه براندنبورگ به نماد برلینی تبدیل شد. و در نهایت بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ به طور گسترده مورد بازسازی قرار گرفت و امروز نماد آلمان یکپارچه را به خود اختصاص داده است.

خرید تور خارجی و تور داخلی و رزرو بهترین هتل ها در ایلیا گشت  !

ارابه های بالای دروازه براندنبورگ

در سال ۱۷۹۳ در بالای پل ارابه برنز پیروزی توسط یوهان گوتفرید شادو، مجسمه ساز معروف آلمانی پل ساخته شد. ارابه ی با چهار اسب که توسط الهه بالدار صلح هدایت می شود. در زمان ناپلئون ارابه‌ این دروازه دزدیده شد و سالهای بعد باز گردانده شد و به نماد پیروزی تبدیل گردید. و در گذر زمان یک صلیب آهنی و عقاب به تاج گل الهه اضافه شد. میدان نزدیک دروازه در همان دوران تغییر نام به «میدان پاریسر پلاتز» کرد.

آدولف هیتلر نیز از آن نمادی برای حزب نازی استفاده نموده است.

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
    نشانی :