جاذبه های گردشگری برلین

جاذبه های گردشگری برلین

شرح

جاذبه های برلین

جاذبه های برلین | شاید بتوان برلین را پایتخت مهم سیاسی،علمی،فرهنگی کشور آلمان دانست ، این شهر یکی از بزرگترین شهر های قاره ی اروپا است.

جنگ جهانی ویرانی های بسیاری را برجای گذاشت و خسارات جبران ناپذیری بر کشور آلمان وارد کرد ، بعد از گذشت سالها و تخریب قسمتی از شرق دیوار برلین ، این شهر وارد دوره ی بازسازی خود شد. و امروزه شاهد هستیم که این کشور تمام سعی خود را مبنی بر بازسازی مدرن شهر برلین انجام داده است. این شهر تلفیق معماری مدرن و سنتی است. در این شهر امروزه مملو از سرگرمی ها، تفریح ها، داد و ستد های تجاری و انواع رسومات فرهنگی است.

دروازه براندنبورگ

به جرات میتوان گفت که یکی از اصلی ترین نماد های شهر برلین دروازه ی براندنبورگ است. شاید بتوان گفت که این دروازه شاخص ترین بنای کل شهر برلین است و در جواب به طاق پیروزی در پاریس ساخته شده است.

تنها ساختمان نئوکلاسیک در آلمان آن زمان ، بنای تاریخی و ساخته شده از 26 متر ماسه و سنگ و معماری جذاب آن با اسب ها و ارابه ها و ستون های عجیب و جذاب که ترکیبی از نشان خانواده ی سلطنتی بود. و همیشه توسط نگهبان ها مورد محافظت قرار میگرفت.

در آلمان امروزه نیز دروازه براندنبورگ اصلی ترین نماد برلین به شماره میرود و مشهور ترین سران سیاسی دنیا در طول این سالها از آن دیدن کرده اند. وحتی در خود آلمان مهمترین مناسبت های سیاسی مثل سالروز تخریب دیوار برلین در جوار این دروازه برگزار میشود.

جاذبه های برلین در آلمان

جزیره موزه

اگر به میان رود اشپری و کوپفرگرابن بروید یک کانال آب خواهید دید که بین این دو رود قرار گرفته و جزیره ی به وجود آورده است که بخشی بسیار عالی و دیدنی است و مناسب برای گردش وسیاحت، در این قسمت از شهر برلین بیشترین موزه های قدیمی و سلطنتی آلمان در کنار هم قرار گرفته اند و زیبای جالبی به این فضا بخشیده اند.

جاذبه های شهر برلین

یادبود دیوار برلین

در سال 1961 آلمان شرقی برای مقابله با ورود پناهندگان به بخش شرقی ممنوعیت های را اعمال نمود. البته تا سال 1989 دیوار از بین رفت. این دیوار چهار متری با 160 کیلومتر طول کشیده شده است. این دیوار نزدیک به 55 کوچه و خیابان را مسدود کرد و حدود 300 برج نگهبانی و 58 انبار داشت. و در امروز فقط یک قسمت از این دیوار به یادگار آن روز ها مانده است و مکانی برای طراحی و نقاشی هنرمندان شده است.

جاذبه های شگفت انگیز برلین

 کاخ شارلوتنبورگ

قدیمی ترین ملک پروسی در شهر برلین که برای سالها کاخ محل زندگی خاندان سلطنتی بوده است کاخ شارلوتنبرگ به زیبای بازسازی شده است . یک گنبد بسیار زیبای 50 متری هم دارد که از عجایب آن است.

اگر علاقه دارید هنر باشکوه عصر پادشاهی پروس را ببنید و با زندگی آنها آشنا شوید و اتاق خواب فردریک اول و نقاشی های بی نظیر آن را ببینید حتما به این کاخ سری بزنید.

جاذبه های برلین اروپا

خیابان اونتر دن لیندن

میخواهیم معروف ترین خیابان برلین را به شما معرفی کنیم ، خیابانی که به درختان لیموی خود مشهور است و سالهاست مورد توجه توریست ها به عنوان یک جاذبه قرار دارد. خیابان اونتر دی لیندن 1400 متر طول دارد.

جاذبه های شهر برلین و کشور آلمان

گندرمن مارکت

یکی از بزرگترین میدان های شهر برلین گندرمن مارکت است که سه ساختمان و بزرگ و قدیمی اطراف آن را گرفته است، خانه ی کنسرت های برلین ، کلیسای جامع که در کنار هم یکی از زیباترین مناظر دیدنی شهر را میسازد.

دیدنی ها و جاذبه های برلین

ساختمان پارلمان رایشتاگ

بعد از امپراتوری آلمان در سال 1871 و انتخاب برلین به عنوان پایتخت این امپراتوری حکومت نیازمند یک ساختمان بزرگتر و مدرن تر بود که بتوان به عنوان مرکز حکومت در نظر گرفت . بعدها این ساختمان به عنوان پارلمان آلمان مورد استفاده قرار گرفت. و سالها بعد به عنوان یک جاذبه مطرح شناخته شد.

جاذبه جذاب برلین

کلیسای یادبود پرنس ویلهلم

اگر بخواهیم یکی از یادبود های پرنس ویلهلم را نام ببریم به کلیسای یاد بود آن خواهیم رسید. این کلیسای جذاب فوق مدرن امروزی که در سال 1961 طرحی آن به پایان رسید. این بنا در منطقه ی جالب در برلین قرار گرفته است که سالن های یادبود و عکس ها و معماری گذشته در آن وجود دارد. این بنا یکی از یاد بود های جنگ در آلمان نیز هست.

جاذبه های شهر برلین

کلیسای جامع برلین

یکی از دلایل معروفیت این کلیسا به خاطر گنبد جالب روی آن است و داشتن زنگ های قدیمی که قدمت آنها به سال 1530 برمیگردد. این کلیسا بر روی یک کلیسای قدیمی تر مربوط به دوران فردریک ساخته شد.

این کلیسیای جامع برلین جز بزرگترین کلیساهای سبک نوین ساخته شده در آلمان است که دارای سه بخش کلیسای یادبود و کلیسای غسل تعمید و کلیسای محلی است. سالها زمان برد تا آلمان ها توانستند غبار جنگ زدگی را از روی شهر پاک کنند و به دوران پرشکوه خود بازگردند.

جاذبه های برلین

باغ جانور شناسی برلین

یکی از محبوب ترین جاذبه های برلین باغ زولوگیشر برلین است که در سال تعداد میلیونی بازدید کننده دارد. تاسیس این باغ در سال 1844 انجام شده است و بعد از پایان جنگ به طور کامل بازسازی و مرمت گردید. سازه و مدیریت این مجموعه بسیار مدرن است و یک آکواریوم خیلی خیلی جذاب نیز در آن وجود دارد. این باغ زیبا به دلیل پروش اصولی و نگهداری درست از انواع گونه حیوانات بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

جاذبه های برلین

باغ موزه‌ گیاهشناسی

این باغ گل زیبا در اصل یک گلخانه ی زییای پادشاهی بوده است که به دستور شاهزاده مورد استفاده قرار میگرفت . این باغ بعد از قرن 19 به اینجا انتقال پیدا کرد و به یکی از بزرگترین و جذاب ترین باغ موزه های جهان و شهر برلین تبدیل شد.

جاذبه های برلین

موقعیت هتل