دریاچه بیرا در کلمبو

دریاچه بیرا در کلمبو

شرح

دریاچه بیرا دریاچه ای در مرکز شهر کلمبو در سریلانکا است. این دریاچه توسط بسیاری از مشاغل بزرگ شهر احاطه شده است. این دریاچه 100 سال پیش تقریباً 1.65 کیلومتر مربع از زمین را اشغال کرده بود و از آن زمان به دلایل مختلف تا امروز به 0.65 کیلومتر مربع کاهش یافته است. در دوره استعمار پرتغالی ها ، هلندی ها و انگلیسی ها این دریاچه برای اهداف متنوعی مورد استفاده قرار گرفت.

هنوز هم نام پرتغالی خود را حفظ می کند. این اتصال به بسیاری از کانالهای پیچیده که امکان حمل و نقل آسان کالا در داخل شهر و شهرهای حومه فراهم شده است. این دریاچه توسط پرتغالی ها ساخته شده است تا از کلمبو در برابر دشمنان ، به طور عمده پادشاهان محلی محافظت کند.تا سال 1518 ، پرتغالی ها بر كلمبو حكومت كردند ، اما تهدیدهای فزاینده علیه حکومت پرتغالی توسط پادشاه ویجیایاباهو هفتم و نیروهای سینالیزی باعث شد كه آنها به غیر از سلاحهای مدرن خود به دنبال راه حلهای بهتر باشند. یكی از این ایده های آغاز شده ساختن تپه عظیم در اطراف قلعه بود.

موقعیت جغرافیایی دریاچه بیرا در کلمبو

این دریاچه از دو طرف کاملاً با دریا در ارتباط بوده و قلعه کلمبو را از سرزمین اصلی جدا کرده است. تمام وسایل حمل و نقل بین سرزمین اصلی و قلعه با استفاده از قایق ها انجام شده است. “دریاچه اطراف شهر کلمبو دارای طول کامل 10 1 ⁄ 2 مایل است. که کوه لارنس را با یک تالاب احاطه کرده بود. در بعضی از نقاط در تابستان فقط در عمق کمر عمق داشت. دریاچه ای که به شهر کلمبو دسترسی پیدا کرده است.

بعد از اینکه هلندی ها این دریاچه را محاصره کردند و این دریاچه را به تصرف خود درآوردند ، با کاهش قلعه 1/3 از قبلی گسترش یافت و جزایر مختلفی مانند جزیره اسلاو ایجاد شد که برخی از آنها به اندازه کافی بزرگ بودند که یک دهکده و مزارع 600 درخت نارگیل داشته باشند. پس از کنترل انگلیس ، تمساح ها را برداشته و منطقه اطراف دریاچه را برای فعالیت های تفریحی مانند قایقرانی و قایق بادبانی توسعه دادند. منطقه اطراف دریاچه برای مهمانی ها از جمله یک توپ بزرگ که برای جشن گرفتن خبر پیروزی انگلیس در واترلو برگزار شد ، محبوب بود.

اولین باغ گیاه شناسی سیلان

اولین باغ گیاه شناسی سیلان ، باغ های Kew ، در سال 1810 در جزیره اسلاو افتتاح شد تا نهال هایی را تهیه کنید که توسط باغ های گیاه شناسی رویال در کاو در لندن برای کاشت در باغ های گیاه شناسی پرادنیا کاشته شده است.

تاریخچه دریاچه بیرا در کلمبو

تا قرن 19 احیای زمین برای توسعه آغاز شد و سطح زمین دریاچه کاهش یافت ، آلودگی نیز افزایش یافت. این دریاچه با دارایی های متعلق به دولت بسیاری برای توسعه از جمله منطقه کازینو در جبهه جاده McCullum آن واقع شده است. آب دریاچه بیرا آلوده است و از آن بوی بد و رنگ سبز بدست می آید. اما با سیستم کانال کلمبو مطابقت دارد ، این دریاچه حاوی آب با pH بسیار قلیایی است که با تولید اولیه و شکوفه مداوم حاصل می شود.

در ماه آگوست به حداکثر مقدار خود می رسد ، اما از بالا به پایین خنثی تر می شود ، مقدار pH از 10 به 8 کاهش می یابد. آب دریاچه هرگز pH اسیدی نمی شود.رسانایی آب نسبتاً پایدار بین 250 میکرومتر بر سانتیمتر و 300 میکرومتر بر سانتیمتر است و با افزایش اندکی از ماه مه تا آگوست افزایش می یابد. دمای کامل بین 29.3 و 35.4 درجه سانتی گراد است. متوسط ​​دما 31 درجه سانتی گراد و آگوست گرم ترین ماه سال است. دما به سرعت 2 یا 3 درجه سانتیگراد کاهش می یابد ، از سطح به عمق 60-100 سانتی متر و پس از آن پایدار می ماند.

دریاچه بیرا در کلمبو در پروژه مگاپولیس

دریاچه بیرا نقش مهمی در پروژه مگاپولیس منطقه غربی ایفا می کند. طبق این پروژه ، دریاچه بیرا با کمک سنگاپور و مشارکت بخش خصوصی تمیز و توسعه می یابد. با مسدود کردن خروجی های غیرقانونی آب و خطوط فاضلاب به داخل دریاچه و جابجایی شهرک هایی که زباله ها را به دریاچه در منطقه منتقل می کند تا واحدهای مسکن اجتماعی پاک شود ، مسیرهای آب پاک خواهد شد. طبق برنامه Megapolis پس از مرمت ، یک منطقه خرید ، یک منطقه Enternainment و یک تفرجگاه در منطقه اطراف دریاچه بیرا در کنار بسیاری از هتل ها و پروژه های توسعه مختلط ایجاد خواهد شد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک