باغ وحش پکن

باغ وحش پکن

شرح

چین کشوری با طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری مختلف است . در پکن ، پایتخت چین می توانید مکان های فوق العاده ای را ببینید؛ از باغ های شاهانه گرفته تا معابد رسمی و باغ وحش پکن . فعالیت ها و سرگرمی های زیادی در این شهر وجود دارند که می توان در این شهر کهن که مملو از هنر، تاریخ و بازارهای قدیمی است، از آن ها لذت برد. اگر برنامه سفرتان را به مقصد پکن ریخته اید، بدانید که چمدان تان را در یکی از کهن ترین و در عین حال مدرن ترین شهرهای جهان باز خواهید کرد.

در واقع در این سفر پرجاذبه به طور همزمان سنت و مدرنیته را در کنار هم خواهید یافت. کشور چین به خاطر گستره جغرافیایی و آب و هوای متفاوتش، حیات وحش انواع گونه های جانواری می باشد. اگر به حیوانات علاقه دارید حتما به باغ وحش پکن سر بزنید. باغ وحش پکن از قدیمی ترین باغ وحش های چین می باشد که در سال 1906 افتتاح شده است و یکی از جاذبه های پکن محسوب می شود.

محبوبیت این باغ وحش

محبوبیت اصلی این باغ وحش وجود پانداهای بامزه می باشد. این باغ وحش دارای حدود 450 نوع حیوانات می باشد که جمعیت کلی آن ها به 5 هزار می رسد. این باغ وحش شامل 16 بخش مختلف می باشد. یکی از مکان های بسیار دیدنی و جذابی که دولت چین بسیار تبلیغ آن را انجام می دهد، باغ وحش پکن است. چرا که در این باغ وحش، یک حیوان بسیار دیدنی، بامزه و دوست داشتنی به نام پاندا زندگی می کند.

تقریبا می توان گفت که همه کودکان، عاشق پانداهای مهربان هستند. بنابراین یکی از مهم ترین جاذبه های چین و پکن برای خانواده های مسافر، باغ وحش است. اگر به هر باغ وحشی در دنیا بروید، شاید بتوانید دیگر حیوانات را ببینید اما پاندا، این خرس های سیاه و سفید را به ندرت خواهید دید. پانداها در باغ وحش های محدود و انگشت شماری در دنیا یافت می شوند و منبع اصلی همه آن ها، کشور چین است.

مکان خانه پانداها

بنابراین کجا بهتر از چین ، برای دیدن پانداها می توان پیدا نمود. خانه پاندا مکانی است که در باغ وحش پکن برای نگهداری و بهبود این حیوان دوست داشتنی و در دهه 1980 ساخته شده است. برای رسیدن به این قسمت از باغ وحش، باید به ناحیه شرقی محوطه رفته تا به منطقه بسیار بزرگی (به اندازه 2٫5 هکتار) برسید. این منطقه را به عنوان بهشتی برای پانداها می دانند. محیط امن و تمیزی که می توانند در آن زندگی و رشد کنند. زاد و ولد کنند و در بعضی از موارد بیماری بهبود یابند. به همین دلیل در این محوطه پر از عناصری از محیط طبیعی زندگی آن ها قرار می دهند. درختان بامبو و انواع گیاهانی که جزو مواد غذایی و البته اسباب بازی پانداها هستند، در این محوطه کاشته شده اند. ساعت کاری این باغ وحش 7 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد. 

موقعیت هتل

کشور: چین
شهر: پکن

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک