کاخ تابستانی پکن چین

کاخ تابستانی پکن چین

شرح

آشنایی با کاخ تابستانی پکن چین

کاخ تابستانی پکن چین (China Beijing Summer Palace) در فاصله 15 کیلومتری مرکز و در قسمت شمال غربی حومه شهر پکن قرار دارد. کاخ تابستانی با شکوه‌ترین باغ سلطنتی کشور چین است که البته به عنوان باغ موزه سلطنتی نیز از آن یاد می‌شود. این باغ سلطنتی سابق، با مساحتی حدود 12900000 متر مربع دارای بیش از 3000 تپه، چندین کاخ و باغ‌های زیبا و بی نظیر است. بنای اولیه این باغ که در ابتدا Qinqyiyuan نام داشت، در سال 1750 آغاز شد و در سال 1764 به پایان رسید.

در سال 1860 ارتش متفقین (انگلیس و فرانسه) کاخ Qinqyiyuan را نابود کردند. در سال 1888 ملکه Cixi Dowager از نیروی دریایی چیزی حدود 1.5 میلیون کیلوگرم نقره اختلاس کرد و از آن برای بازسازی و تغییر نام باغ Qinqyiyuan به کاخ تابستانی استفاده کرد. در سال 1900 کاخ تابستانی دوباره توسط نیروهای متفق انگلیس و فرانسه ویران شد و بسیاری از ساختمان‌های آن کاملا در آتش سوخت و بعد در سال 1903 دوباره بازسازی شد. با این حال بار دیگر و در طول جنگ‌های پیاپی این باغ زیبا تا حدودی از بین رفت.

هنرساخت باغ در چین

کاخ تابستانی که به وسیله تپه Longevity و دریاچه Kunming احاطه شده، تاثیر بسزایی در هنر تاریخی ساخت باغ‌ها در کشور چین گذاشت به طوری که پس از آن، در ساخت باغ‌ها از نمای طبیعی کوه‌ها و آب به گونه‌ای استفاده می‌شد که انگار باغ کاملا طبیعی است و نه ساخته دست بشر. غرفه‌ها و سالن‌های باشکوه کاخ تابستانی، همراه با سرسبزی تپه‌ها و آب مواج دریاچه به بیننده حس قدم‌زدن در بهشت را القا می‌کنند به همین خاطر و بدون شک کاخ تابستانی پکن را می‌توان نگین انگشتری هنر سنتی ساخت باغ در کشور چین به شمار آورد.

کاخ تابستانی متشکل از 20 حیاط، 3555 سازه باستانی، قایق سنگی، خیابان سوژو و باغ Harmonious Interests است. همچنین تعداد زیادی گل و درختان قدیمی و با ارزش نیز در این باغ می‌رویند.

بخش های کاخ تابستانی پکن چین

کاخ تابستانی را می توان به سه بخش مجزا تقسیم بندی کرد: منطقه فعالیت‌های سیاسی، منطقه مسکونی و محل سرگرمی و تفریحی. منطقه فعالیت‌های سیاسی که دارای تالار بزرگی به نام تالار خیرخواهی و طول عمر است، محل برگزاری امور سیاسی و دیپلماتیک مهم محسوب می‌شود. منطقه مسکونی که شامل تالار شادمانی و طول عمر می‌باشد، محل زندگی ملکه Dowager Cixi، امپراطور Kangxi و معشوقه‌های امپراطور بوده است و در نهایت بخش سرگرمی و تفریح که، از راهرویی طولانی در قسمت غربی تشکیل شده است. در سال 1961، کاخ تابستانی به یکی از مراکز ملی حفظ آثار تاریخی تبدیل شد. در سال 1998 در فهرست میراث جهانی انتخاب شد و در سال 2007 به عنوان یکی از 5 جاذبه گردشگری برتر جهان به ثبت رسید.

موقعیت هتل

کشور: چین
شهر: پکن

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک