پارک بی‌ های چین

پارک بی‌ های چین

شرح

آشنایی با پارک بی‌ های چین

پارک بی‌ های چین (Beihai Park) در مرکز پکن ، برای بازدید گردشگران تور چین در هر زمان از سال لذت بخش است. در محبوب ترین پارک پکن، مردم در دریاچه در فصل زمستان اسکیت روی یخ انجام می‌دهند و در فصل بهار زمانی که درختان شکوفه می‌دهند در آنجا قدم می‌زنند.

مساحت پارک بی‌ های چین

مساحت کل این باغ 69 هکتار می باشد که نیمی از این باغ توسط آب احاطه شده و کل این مجموعه به چهار قسمت متفاوت با اسامی گوناگون تقسیم می شود. از قسمتهای مهم این پارک می توان به معبد یونگآن اشاره کرد که بزرگترین مجموعه این پارک را تشکیل می دهد و به معبد صلح نیز مشهور است. در قسمت غرب این معبد محل استراحت و زندگی پادشاهان سلسله کینگ بوده است. در قسمت جنوب پارک نیز شهر مدور قرار دارد که بوسیله دیواری احاطه گردیده است. سالن چنگ گوانگ هم که با کاشیهای لعاب دار رنگارنگ تزئین گردیده است محل برگزاری مراسم های گوناگون و آتش بازی های سلسله مینگ بوده است. یک مجسمه بودا از جنس سنگ یشم مرغوب نیز در سالن اصلی این کاخ قرار دارد.

معبد پارک بی‌ های

معبد سفید داگوبای در آن به سبک تبتی در جزیره Qionghua نقطه عطفی در پکن است. از آنجا که این پارک بسیار به شهر ممنوعه نزدیک است زمانی یک زمین بازی سلطنتی بوده است. صبح آخر هفته یک زمان خوبی برای بازدید است چرا که چینی‌ها می‌رقصند، آواز کارائوکه و یا اپرای پکن می‌خوانند، بدمینتون بازی می‌کنند یا کوارتت زهی را اجرا می‌کنند. این یک میز متنوع واقعی از سرگرمی است.

جاذبه های گردشگری تور چین

پارک بیهای یکی از دیدنیهای جذاب برای گردشگران تور چین در منطقه پکن، شیچنگ است که دارای سابقه ای 1000 ساله است که در طول 5 سلسله حکومتی لیائو، چین ، یوان، مینگ و کینگ ساخته و نگهداری شده است.

یکی از مهم ترین و زیباترین قسمتهای این پارک سالن 9 اژدها و 5 اژدها است. گفته میشود که سالن 5 اژدها محلی بوده است که خدایان مونث برای ماهیگیری و تفریح از آن استفاده می کرده اند و این سالنها بوسیله یک پل که به شکل اژدهائی در حال شنا کردن میباشد به یکدیگر متصل می شوند. گفته میشود که سالن 5 اژدها محلی بوده است که خدایان مونث برای ماهیگیری و تفریح از آن استفاده می نمودند و این سالنها بوسیله یک پل که بشکل اژدهائی در حال شنا کردن میباشد به یکدیگر متصل می گردد. سمبل این پارک معبدی لامائی است که در بالاترین نقطه پارک قرار گرفته و 36 متر ارتفاع دارد و در سال 1651 ساخته شده و 2 قطعه از بدن بودا در این محل نگهداری می گردد این پارک سالانه تعداد زیادی از مسافرین تور چین را به خود جذب کرده است.

موقعیت هتل

کشور: چین
شهر: پکن

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک