قلعه ی اگسکوف دانمارک

قلعه ی اگسکوف دانمارک

شرح

قلعه ی اگسکوف دانمارک

قلعه ی اگسکوف در جنوب جزیره Funen ، دانمارک واقع شده است. این قلعه بهترین قلعه آب حفظ شده رنسانس در اروپا استاگسکوف برای اولین بار در سال 1405 ذکر شد. ساختار قلعه توسط Frands Brockenhuus در سال 1554 بنا شده است.

به دلیل دردسرهای ناشی از جنگ داخلی که به عنوان Count of Feud  ناآرامی عمومی و جنگ داخلی با معرفی اصلاحات پروتستان شناخته می شود ، بیشتر اشراف دانمارکی خانه های خود را به عنوان استحکامات ساخته اند. این قلعه بر روی شمع های بلوط ساخته شده و در یک دریاچه کوچک با حداکثر عمق 5 متر واقع شده است. در ابتدا ، تنها دسترسی با استفاده از محدوده عقب بود. طبق افسانه ، برای ساختن پایه و اساس ، یک جنگل کامل از درخت بلوط به طول انجامید ، از این رو نام اگسکوف به معنای جنگل بلوط ثبت شد.

در خارج ، قلعه یک بنای دیرینه گوتیک است. در داخل عناصر اصلی از قبل طراحی رنسانس را نشان می دهد.این قلعه از دو ساختمان بلند تشکیل شده است که به وسیله یک دیوار دو ضخیم متصل شده است و به مدافعان اجازه می دهد یک خانه را رها کرده و از دیگری به جنگ ادامه دهند.

دیواره دوتایی بیش از یک متر ضخامت دارد و دارای راه پله های مخفی و چاهی است. مدافعان توانستند از دو برج گوشه ای دور به پاهای دشمن حمله کنند. سایر دفاعهای قرون وسطایی شامل بندرهای توپخانه ، سوراخهای پوسته پوسته و شکافهای پیکان است. آجرهای تشکیل دهنده قلعه از نوع قرون وسطایی بزرگ است که گاهی اوقات “آجر راهبان” خوانده می شود. برج های مخروطی در یک سری پنل های جداگانه ساخته می شوند.

این معماری شامل پنجره های افسرده و گرد قوس دار ، طاق های خالی گرد و طاق داخل شکاف ها ، و یک دوره دو رشته ای بین انبار بالا و طبقه همکف است. این سازه حاوی برخی از طرح های اولیه لوله کشی داخلی است که ابتدا در اروپا با شفت های عمودی برای زباله استفاده می شود. دیواره دو  ضخیم همچنین حاوی چاهی آب است که از آشپزخانه خادمین خانه شرقی به آن دسترسی پیدا می کند. تعدادی از اتاق های بزرگ دارای پرتوهای موازی عظیم با برخی از حک شده های انتهایی هستند.

محتویات این قلعه شامل یک سینه سنگین آهنی حداقل از اوایل قرن شانزدهم است که از قلعه هولدولم مشتق شده است ، املاکی که قبلاً متعلق به املاک اگسکوف در حدود ده کیلومتری غرب بود نقاشی های بی شماری از روغن در داخل قلعه یافت می شود که شامل یک نقاشی بزرگ در سالن بزرگ طبقه اول نیلز جوئل است که در سال 1677 در نبرد خلیج کوژ نیروی سوئدی را شکست.

ساختمانهای متعلق به اگسکوف عبارتند از Ladegården ، یک ساختمان نیمه ضخیم که در حال حاضر بخشی از موزه است. ساختمان های دیگر توسط موزه و برای کشاورزی استفاده می شود. اطراف قلعه یک پارک قدیمی است که 20 هکتار  زمین را در بر می گیرد. این پارک به تعدادی باغ تقسیم شده است. باغ رنسانس دارای چشمه ها ، مسیر ماسه ای و چهره های برجسته ای است. باغ فوچیا ، یکی از بزرگترین اروپا ، دارای 104 گونه مختلف است. باغهای دیگر در نزدیکی قلعه شامل یک باغ انگلیسی ، یک باغ آب ، یک باغ گیاهان دارویی ، یک باغ سبزیجات و یک باغ دهقان است. این باغ ها همچنین چهار مارپیچ پرچین دار دارند. قدیمی ترین پیچ و خم راش چند صد ساله است. این باغ هر ساله برای جلوگیری از ریزش درختان کاشته می شود. جدیدترین پیچ و خم بزرگترین پیچ و خم بامبو در جهان است. این برج دارای برج چینی در مرکز است و یک پل از برج باعث خروج از پیچ و خم می شود. این پارکها دارای یک آفتابی سه متری هستند که توسط شاعر و ریاضیدان دانمارکی ، پیت هاین طراحی شده است.

این املاک شامل هشت کیلومتر مربع اضافی است. 2.5 کیلومتر مربع  جنگل است ، و مابقی آن زمین های کشاورزی است. این ملک متعلق به خانواده Ahlefeldt-Laurvig-Bille از سال 1784 است. در سال 1986 ، ماکت کامل قلعه در Hokkaidō ، ژاپن ، برای نگهداری از یک آکواریوم ساخته شد. این کار با اجازه صاحبان اگسکوف در آن زمان ، کانتاس کلاوس و کنتس لوئیزا آلفلد-لورویگ-بیل ساخته شد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: دانمارک
شهر: کپنهاگ

دیدنی‌های نزدیک