خیابان استقلال ترکیه

خیابان استقلال را حتما ببینید

شرح

می توان گفت خیابان استقلال ترکیه یکی از جاذبه های سرگرم کننده از هر نظر برای گردشگران است و تجربه ای به یاد ماندنی برایتان رقم خواهد زد. این خیابان طویل در قلب استانبول قرار دارد و از سمت شمال این خیابان با میدان تکسیم شروع می شود و در انتهای آن به برج گالاتا ختم می شود. بسیاری از مردم و گردشگران ترکیه علاقه زیادی به خیابان استقلال دارند و از طرفی برای بعضی ها به خاطر شلوغی بیش از حدش جذاب نمی باشد .می توان گفت در طول یک روز کامل بیش از سه میلیون نفر از این خیابان بازدید می کنند. بسیاری از سازه های این خیابان چه از ساختمان های دولتی چه فروشگاه ها و رستوران ها از نمای امروزی و به روز استفاده کرده اند ولی باز با این حال نما هایی از دوران قدیم این منطقه به جای مانده است. در این خیابان طویل شما با فروشگاه های پوشاک در برندهای مختلف و رستوران های روز و سنتی روبه رو خواهید شد در ادامه با ما در ایلیا گشت همراه باشید تا برایتان از این خیابان بیشتر توضیح دهیم.

میدان تکسیم استانبول

تاریخچه خیابان استقلال ترکیه

در دوره عثمانی این خیابان ، خیابان بزرگ نام داشته است.قبل از پیروزی  جمهوری ترکیه این خیابان جایی برای قدم زدن افراد متفکر ، مسیحیان لاتین  بوده است و نام این خیابان در آن زمان خیابان ( گزند رو دپرا ) بوده است . بعد از پیروزی جمهوری  ترکیه نام این خیابان به استقلال تغییر کرد.این خیابان جاذبه های دیدنی بسیاری دارد ،همانطور که پیش تر گفتیم  این خیابان هنوز دارای سازه های قدیمی و در برخی تاریخی هست ، ماننند سینماهای تاریخی ( اطلس ، بی اغلو ) یا پاساژ های (هازاپولو، سوریه و چیچک ) می توان از دیگر جاذبه های این خیابان به ساختمان کنسولگری و گالری هنری خلاقانه  ماننند (سالت بی‌اوغلو، آرتِر، و آپارتمان‌های مصری ) اشاره کرد که در بحث معماری نئوکلاسیک  واقعا خیره کننده هستند.

خیابان استقلال ترکیه

خرید در خیابان استقلال ترکیه

قدم زدن در این خیابان طویل می تواند لذت بخش باشد و شما با انواع فروشگاه ها که در زمینه های مختلف فعالیت دارند مواجه خواهید شد ، فروشگاه هایی مانند پوشاک،لوازم خاانگی ، عطر ، رستوران های زنجیره ای ، وسایل ورزشی  که قیمت های مقرون به صرفه ای دارند ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم در خیابان استقلال به دنبال فروشندگان محلی باشید که شما را به صرف چای سیب محلی دعوت می کنندو می‌توانید به روش سنتی ترکیه با آنها در مورد قیمت چانه‌زنی کنید.

خرید در خیابان استقلال

موزه درویشان خیابان استقلال

یکی از خانه های معروف خیابان استقلال موزه درویشان مولوی است (Mevlevi Museum)  ، مکانی برای به نمایش گذاشتن لباس ها ، وسایل و کتاب خوانی های آنها و همچنین شما می توانید در این محل از نمایش رقص چرخان یا همان رقص سماع لذت ببرید در این رقص ،چرخش نماد خلسه در راز و نیاز و قرار گرفتن دست ها در بالا نماد حمد و ستایش خداوند است.

موزه درویشان خیابان استقلال

پاساژ چیچک یا پاساژگل خیابان استقلال

در گذشته یک سالن تئاتر در این مکان وجود داشت که به طور کامل در آتش سوزی از بین رفت .پاساژ گل در واقع یک مکان تاریخی با رستوران و کافه های مختلف می باشد .یکی از دلایلی که نام این مکان پاساژ گل می باشد این است که در گذشته  زنان روسی که در طبقه ثروتمند جامعه بودند در آن اقدام به فروش گل می کردند.معماری این مکان فوقالعاده می باشد و شما می توانید در آن و زیر طاق گنبدی شکل آن بنیشینید و از خوردن نوشیدنی خود لذت ببرید.

پاساژ گل خیابان استقلال

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط