تله کابین آرگو باتومی

تله کابین آرگو باتومی

شرح

تله کابین آرگو باتومی یکی از مراکز تفریحی منحصر به فرد گرجستان است.

ایده ساخت چنین مجموعه تفریحی که باعث جذب توریست به این شهر می شود در سال ۲۰۰۸ مطرح شد و کلید ساخت آن در سال ۲۰۱۰ زدند. ساخت این مجموعه جذاب و خوش آیند پس از گذشت حدود ۳ سال ادامه داشت و سرانجام در سال ۲۰۱۳ ساخت آن به پایان رسید و درهایش به روی عموم مردم باز شد. جالب است بدانید که طراحی و ساخت این مجموعه توسط یک کمپانی معروف به RTKL انجام شده است، برای طراحی و معماری ساختمان تله کابین آرگو از عناصری تاریخی و بومی بهره گرفته شده و در آن نمادی از کشتی آرگو نیز دیده می شود. خوب است بدانید آرگو کشتی افسانه ای در داستان های یونانی است که ساخته دست آتنا، ایزدبانوی خرد و جنگ بود. گویند آرگو نخستین کشتی بود که پهنه دریاها را درنوردید و سفری دریایی را آغاز کرد.

محلی که برای تله کابین آرگو در نظر گرفته بودند کوه آنوریا بود و ترتیبی داده شد تا این تله کابین افراد را تا ارتفاع ۲۵۰ متر بالاتر از سطح دریا جا به جا کند. هنگامی که سوار کابین های آرگو می شوید، ۱۵ دقیقه در میان زمین و هوا هستید و مسافتی برابر با ۲,۵۸۶ متر جا به جا می شوید. بد نیست بدانید آرگو ۲۰ کابین ۸ نفره را در خود جای داده و دائما این کابین ها در حال حرکت هستند، تله کابین آرگو قابلیت این را دارد که در طول یک ساعت ۵۰۰ مسافر و گردشگر را جابه جا کند.

کوه های آنورا تفلیس و تله کابین آرگو باتومی

مجموعه ای جذاب که با افتخار بر کوه های آنورا تفلیس و ارتفاع 250 متری از سطح دریا نشسته و چشم اندازی نفس گیر از شهر باتومی، دریای سیاه، بندر باتومی و کوه های اطراف را به زیر پاهایتان می آورد.

تله کابین آرگو میزبان تعداد متعددی از انواع رستوران ها، کافه ها و فروشگاه هایی است که استراحت و پرسه زدن در آنها لذتی وافر را برایتان به ارمغان می آورد.

معمولاً از تله کابین آرگو به عنوان عمده ترین راه ارتباطی با شهر نام می برند، راهی جذاب که علاوه بر بازگشت به باتومی فرصت طلایی بازدید از چشم اندازهای خیره کننده سراسر مسیر برایتان فراهم می شود. در حال حاضر تله کابین آرگو به یکی از پربازدیترین جاذبه های توریستی منطقه تبدیل شده است.

تله کابین آرگو باتومی

تور گرجستان و تله کابین آرگو

تله کابین آرگو میزبان گردشگران تور گرجستان در رستوران با بهترین غذاهای سنتی و بین المللی، فروشگاه مواد غذایی، فروشگاه سوغات و صنایع دستی، تعدادی کافه تریا با انواع نوشیدنی و… میباشد که استراحت و پرسه زدن در آنها لذتی وافر را برایتان به ارمغان می آورد اما قسمت اصلی تله کابین باتومی را تراس لژ سلطنتی تشکیل می دهد که در مقابل آن منظره زیبایی از شهر و تپه های اطراف آن به چشم می خورد  و گفتنی است در حال حاضر تله کابین آرگو به یکی از پربازدیترین جاذبه های توریستی منطقه تبدیل شده است.

موقعیت هتل

کشور: گرجستان
شهر: باتومی

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک