فستیوال نبرد پرتقال ایتالیا

فستیوال نبرد پرتقال ایتالیا

شرح

فستیوال نبرد پرتقال ایتالیا

در جهان به مناسبات گوناگون فستیوال های بی نظیر و مهیجی برگزار می شود که قطعا پشت پرده هر کدام آنان داستان و تاریخچه ای نهفته است. در ایتالیا نیز فستیوال های مختلفی از جمله فستیوال نبرد پرتقال ایتالیا برگزار می شود که غرق در سنت و تاریخ این کشور هستند و در طی آنها این کشور در پرجنب و جوش ترین حالت خود قرار دارد. این فستیوال ها فرهنگ، غذا و ارزش های خانوادگی ایتالیا را ارج می نهند و ماهیت ایتالیا را به نمایش می گذارند.

فستیوال های نبرد پرتقال ایتالیا

ایتالیا هرساله با برپایی فستیوال‌های متعدد ، گردشگران بی‌شماری را از سراسر دنیا به این سرزمین چکمه‌ای‌شکل می‌آورد. جشن جنگ پرتقال در ایتالیا، که به رسم هر ساله در این کشور برگزار می شود، جزء هیجان انگیز ترین فستیوال های دنیا است. نبرد پرتقال ، از تاریخچه منحصر به فردی برخوردار است.

افسانه های فستیوال ها

طبق افسانه ای که در بین مردم ایتالیا شایع است، ریشه فستیوال جنگ پرتقال در ایتالیا به قرن دوازدهم میلادی بر میگردد، یعنی زمان حکومت پادشاه ظالم ایتالیا، کنت. این پادشاه ظالم قصد داشت به تمام دختران مجرد شهر تعرض کند، در این میان دختر یک آسیابان در مقابل خواسته ظالمانه پادشاه ایستادگی کرده و در پی درگیری های پیش آمده بین ارتش پادشاه و مردم، سر دختر از بدنش جدا شده و کشته می شود. از آن زمان به بعد دیگر هیچ دختری در شهر مورد تعرض پادشاه قرار نگرفته و همزمان با پایان جنگ جهانی دوم، جشنواره مشهور جنگ پرتقال در ایتالیا با وضع قوانین سختگیرانه برگزار شد. طی برگزاری فستیوال، که با جنگ تفاوت آنچنانی ندارد، شرکت کنندگان با شنیدن صدای طبل در محل برگزاری گرد هم آمده و آماده شروع نبرد می شوند.

سپس ملکه جشن یعنی ویولتا با کالسکه ای که مخصوص این جشن طراحی شده، از میان شرکت کنندگان نبرد عبور کرده و همزمان با عبور آن جنگ شروع می شود. عبور ملکه ویولتا در واقع نماد همان دختر آسیابان است. روش برگزاری نبرد آغاز شده به گونه ای است که دو گروه مبارز در دو طرف قرار می گیرند، یک طرف مردم و طرف دیگر ارابه ای که تعدادی پرتاب کننده پرتقال و تعدادی محافظ مسلح (با لباس های مخصوص) برای محافظت از پرتاب کنندگان، سوار بر آن هستند.

نماد شورشی و ارابه سواران در فستیوال

در این جا مردم نماد شورشی و ارابه سواران نماد نجیب زاده هستند. ارابه های جنگ، ارابه های رو بازی هستند که توسط اسب ها به سرعت در بین مردم حرکت و سواران ارابه به سمت مردم پرتقال پرتاپ می کنند. مردم نیز همه به سمت تیم ارابه سوار پرتقال پرتاپ می کنند. باید بدانید که این فستیوال در چه حد هیجان انگیز است، اما جالب است بدانید این جشنواره بر خلاف جنگ گوجه فرنگی که در اسپانیا برگزار می شود، یک رویداد منظم است که شرکت کنندگان ابتدا برای شرکت در آن ثبت نام کرده و در چارچوب قوانین موجود در این فستیوال با یکدیگر رقابت می کنند. لازم به ذکر است جنگ پرتقال در ایتالیا با 9 تیم شرکت کننده متشکل از حدود 4000 نفر برگزار می شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک