پارک معجزه

پارک معجزه باتومی

شرح

پارک معجزه باتومی یکی از جاذبه های گرجستان – باتومی است. پارک معجزه باتومی که بسیار بزرگ و سرسبز می باشد سازه ها و ساختمان های مهم و ارزشمندی را در خود جای داده که می توان به : برج الفبا که به شکل سلول دی ان ای می باشد و 33 حروف الفبای گرجی بر روی او نقش بسته، مجسمه عشق که یکی از جاذبه های این شهر می باشد، چرخ و فلک، هتل رادیسون بلو، فانوس دریایی به ارتفاع 21 متر که متعلق به سال 1863 بوده و مرکز کسب و کار باتومی اشاره کرد که ای نسازه ها و برج ها از زیبایی خاص و معماری بی نظیری تشکیل شده اند که در شب زیبایی بسیار رویایی به پارک می دهند.

موقعیت جغرافیایی پارک معجزه

این پارک در شهر باتومی Batumi و بر روی سواحل دریای سیاه گرجستان واقع شده است. این پارک شامل برج الفبا، مجسمه عشق، یک چرخ و فلک بزرگ، هتل رادیسون بلو Radisson Blu، فانوس دریایی و مرکز کسب و کار باتومی Batumi است. این پارک اغلب میزبان برگزاری کنسرت ها و جشن های مختلف و بزرگ است. هرسال درخت سال نو در این پارک قرار می گیرد.

بهترین زمان سفر به گرجستان

در تابستان این پارک محل برگزاری جشنواره های موسیقی الکترونیک است. پارک معجزه، مکانی کاملا متفاوت و قابل توجه در مرکز شهر با ساختمان هایی با معماری مدرن و زیرساخت های مرتبط با سواحل آن است. این پروژه در مدت زمان بسیار کوتاهی به مرحله اجرا و تحقق رسید، بنابراین تحت عنوان پارک نام گذاری شد.

مراسمان و جشن های پارک معجزه

همچنین پارک معجزه در طول سال میزبان انواع مراسمات، جشن ها و فستیوال های فراوانی بوده که ساکنان شهر باتومی را در کنار هم جمع می کند، در شروع سال نو بزرگ ترین درخت کریسمس شهر را در این پارک قرار می دهند و تابستان های هر سال بزرگ ترین فستیوال ها و کنسرت های موسیقی فضای پارک را به خود اختصاص داده و جشن های مفرحی برگزار می کنند. از پارک می توان بعنوان بهترین مکان برای گذراندن اوقات فراغت و ساعاتی لذت بخش یاد کرد که روزانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران تور گرجستان نیز می باشد.

برج الفبا در پارک معجزه باتومی

برج الفبا موجود در پارک معجزه باتومی بر اساس ساختار DNA طراحی شده است، در واقع طراحی آن به شکل دو خط مارپیچ است، به طوریکه در هر قسمت از نردبان این الگوی مارپیچ، حروف الفبای گرجی نمایش داده می شود. همه 33 حروف الفبای گرجی بر روی این برج درج شده است.

موقعیت هتل

کشور: گرجستان
شهر: باتومی

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک