کلیسای خون مقدس بروژ

کلیسای خون مقدس بروژ

شرح

کلیسای خون مقدس بروژ

گردشگران حرفه ای می گویند اگر برای دیدن کشور بلژیک فرصت کافی ندارید فقط بروژ را ببینید چرا؟ شاید چون جذابیت های بروژ در گروه خاصی قرار نمی گیرند یعنی شما اهل هر نوع تفریحی هم که باشید کلیسای خون مقدس بروژ برای شما دیدنی خواهد بود. احتمالا به همین دلیل است که بروژ جزء مناطق پربازدید گردشگری از سراسر دنیا محسوب می شود. تاریخ ثبت شده شهر بروژ به قرن 9 میلادی بازمیگردد. زمانی که این شهر توسط وایکینگ ها کشف شد. از آنجا که وایکینگ ها دریانوردانی بودند که به زبان اسکاندیناوی قدیم صحبت میکردند این شهر را به همان زبان ‘Brygga’ نام نهادند که به معنای لنگرگاه است.

موقعیت جغرافیایی کلیسای خون مقدس بروژ

این کلیسا  زیبا که در میدان برگ واقع شده در واقع دو کلیسا در یک مکان است شامل کلیسای رومی سن بازیل در طبقه همکف و صومعه ای به سبک گوتیک در طبقه دوم است.

تاریخچه کلیسای خون 

داستان خون مقدس مسیح در دین مسیحیت داستانی آشناست. ادعا می شود خون حضرت مسیح از سرزمین مقدس به اینجا آورده شده و هر روز پارچه ای که با خون مقدس تقدیس شده برای مردم به نمایش گذاشته می شود. برای دیدن خود کلیسا بهتر است صبح زود به این مکان بروید تا بتوانید در خلوت و با خیال راحت از کلیسا دیدن کنید.

کلیسای خون مقدس در بروژ یادگارهایی از خود مسیح را نگهداری می‌کند که شامل خون مقدس او می‌شود. این یادگارها را «ژوزف آریماتئا» از سرزمین مقدس جمع‌آوری کرد و به بلژیک آورد. قطعاً بازدید از این گنجینه ارزشمند برای مسیحیان حسی عمیقاً مذهبی دارد، اما حتی بازدیدکنندگان غیر مسیحی هم می‌توانند از شکوه در عین سادگی و تزئینات استادانه یا ارزش تاریخی کلیسا لذت ببرند.

معماری کلیسای خون مقدس بروژ

کلیسای خون مقدس از دو نیایشگاه تشکیل شده که یکی در طبقه پایینی بوده و تزئینات کمتری دارد. طبقه بالایی به سبک معماری گوتیک کار شده و رنگ و جزئیات بیشتری دارد. هر روز رأس ساعتی مشخص پارچه‌ای که با خون مقدس مسیح تقدیس شده را می‌آورند و بازدیدکنندگان برای لمس و بوسیدن آن صف می‌کشند.

بازدید از این کلیسا حس عمیقی را برایتان به وجود می‌آورد و در حین گشت‌ و‌ گذار و بازدید از این مکان در عین سادگی، از شکوه آن لذت خواهید برد. جالب است بدانید در طی رسمی که در کلیسای خون مقدس وجود دارد، هر روز در ساعت مشخصی پارچه خون آلود تقدیس شده را می‌آورند تا هر کسی می‌خواهد آن را ببوسد و عبادت کند. البته بازدیدکنندگان و گردشگران تور بروژ حتی اگر غیر مسیحی باشند می‌توانند از این کلیسای جذاب دیدن کنند و نهایت لذت را ببرند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک