معبد باربار بحرین

معبد باربار بحرین

شرح

معبد باربار بحرین

معبد باربار یک مکان باستان شناسی است که در روستای باربار بحرین واقع شده است و بخشی از فرهنگ Dilmun محسوب می شود. جدیدترین سه معبد باربار در سال 1954 توسط یک تیم باستان شناسی دانمارک کشف شد. دو معبد دیگر نیز در این مکان با قدیمی ترین قدمت 3000 سال قبل از میلاد کشف شد. معابد از بلوک های آهکی ساخته شده است ، که گمان می رود از جزیره جیدا حک شده اند.این سه معبد در بالای یکدیگر ساخته شده اند و دومین تقریباً 500 سال بعد ساخته شده اند و سوم بین سالهای 2100 قبل از میلاد و 2000 قبل از میلاد اضافه شده است.

تصور می شود که معابد برای پرستش خدای انکی ، خدای خرد و آب شیرین و همسرش نانکور ساک (Ninhursag) ساخته شده اند. این معبد دارای دو محراب و یک چشمه آب طبیعی است که تصور می شود برای نمازگزاران اهمیت معنوی داشته است. در حین حفاری این سایت ، ابزار ، سلاح ، سفال و قطعات کوچک طلا یافت شد که هم اکنون در موزه ملی بحرین در معرض نمایش است. معروف ترین یافته سر گاو برنز بود. این سایت در فهرست آزمایشی سایت های میراث جهانی یونسکو قرار دارد.این سایت توسط P.V. کشف شد گلوب در سال 1954. حفاری ها توسط تیمی دانمارکی به سرپرستی هلموت اندرسن و پدر مورتنسن از آن سال آغاز و تا سال 1962 تمدید شد. کار در سایت در سال 2004 از سر گرفته شد.

معبد اولیه

معبد اول ، نخستین معبد بر روی یک سکوی مستطیل شکل به طول تقریباً 25 متر و عرض 16 تا 18 متر ساخته شده است. این ابتدا در بستر ماسه تمیز ساخته شده بود ، که به نظر می رسد توسط لایه ای از خاک رس آبی تثبیت شده است. این معبد توسط یک لایه دوم ماسه تمیز پوشیده شده بود.در بنیاد معبد من در هسته خشتی تراس معبد قرار داده شده بود و شامل ده ها کاسه سفالی بود که در گروههای جداگانه ای یافت شده بودند که هر یک شامل هفت عدد آبجو بود که در زیر پایه های تراس شکسته و دفن شدند. همچنین اشیاء مس در انبوه کوچک یا به صورت جداگانه واریز می شدند.

ویژگی های معبد اولیه

در گوشه جنوب غربی این معبد اولیه ، پله ها به سمت چاهی با مربع ساخته شد. تراس مرکزی در ارتفاع کامل و 2 متر با بقایای زیارتگاه ذوزنقه ای در مرکز و اتاق های مجاور حفظ شده است. این نخستین ساخته شده از سنگ محلی بحرین است. این فرقه شامل حرم زیر زمینی ، چاه معبد و دربار قربانی بیضی است.معبد دوم هنوز هم با داشتن دیوارهای نگهدارنده و سختی های تراس ، قابل تحمل است ، در مرحله اول تراس بیضی شکل با سنگ محلی ساخته شده است ، اما پس از بزرگ شدن ، آن را در سنگ آهک ساخته شده است که حتماً باید با قایق از جزیره جیدا در جوار جایی که سنگ از آن استفاده شده بود ، حمل شود. دست و با دقت در بلوک های سنگ تراشی بسیار شسته و رفته لباس پوشیده شده است.

 مهارتی که با آن انجام شده است ممکن است در دیوارهای معبد و به ویژه در اطراف چاه مقدس به وضوح مشاهده شود. یک محراب دایره ای دوجداره و یک میز ارائه در مرکز حرم ایستاده است. از طرف جنوب سه سنگ فرقه مانند لنگر کشتی های بازرگان شکل گرفته است. اگرچه قسمت مرکزی مانند سر محراب هایی که بر روی مهر و موم ها به تصویر کشیده شده ، دارای سر حیوان بیرون زده بود. یک گنج معبد در گودال قاب سنگی واقع در شمال شرقی آن واقع شده است. تراس مرکزی توسط یک زیارتگاه ساخته شده از سنگهای بریده شده با سنگ فرش سنگی تخته سنگی شده بود.

محیط اطراف معبد

ساختمانهای کوچکتر که اطراف آن تراکم کرده اند و بقیه تراس را پوشش می دهند. در تراس بیضی بیرونی هیچ بنایی وجود نداشت اما محراب ها و نمادهای فرقه قابل رویت بودند. یک تخته سنگ با استوانه سنگی با شکاف در جنوب قرار گرفته و یک ستون با سه ستون در نزدیکی دیوار شمال غربی قرار گرفته است. یک ردیف دو تخته برای اشیاء فرقه ای که دو طرف پله ها از تراس بالایی قرار گرفته اند. بر روی هر یک از این ستونها دو سوراخ مربعی با قیر و روتختی با ورق چوب قرار گرفته بود. در اینجا ممکن است قطبهای مسی نصب شده با نمادهای خدایان ، که اغلب در مهرهای تمبر دیده می شوند ، یا شاید مجسمه های چوبی. از تراس مرکزی یک راه پله تشریفاتی به حرم زیر زمینی که در آن مراسم فرقه آب برگزار می شد ، منتهی شد.

در نیمی از پله پورتال قرار داشت و از آنجا پله سقف بود. چشمه غنی طبیعی که استخر را پر کرده است احتمالاً نشسته معبد در باربار را تشکیل می دهد. آب ریخته شده از یک گلدان سنگی سوراخ شده در کنار یک قلم سنگ نیم دایره ای در آستانه یک محفظه خشک در حوضه. کانال های ساخته شده از سنگ مرمر سنگی که از عمق حرم ساخته شده بود ، آب را به مزارع و باغ های اطراف هدایت می کرد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: بحرین

دیدنی‌های نزدیک