پارک ملی بنفف کانادا

پارک ملی بنفف کانادا

شرح

پارک ملی بنفف کانادا

دومین کشور بزرگ جهان، یعنی کانادا، دارای طبیعت بکر، مناظر روح انگیز و مکان های منحصر به فردی است که هر گردشگر را به وجد خواهد آورد. از سواحل گرفته تا همه شهرهای کانادا مناظر بی نظیری دارد. این کشور مهد شهرهای پرجنب و جوش و غنی از فرهنگ ها است که با زیبایی های فوق العاده ای عجین شده اند. مناظر کانادا ترکیبی از تند راهای سرد و کوهستان های پوشیده از برف تا چمنزارهای پهناور و خطوط ساحلی صخره ای هستند. این مناظر شگفت انگیز را با معماری زیبا ترکیب کرده و نتیجه ی آن را در شهرهای حقیقتا زیبای کانادا جست و جو کنید.یکی از این جاذبه های زیبا پارک ملی بنفف کانادا است.

آشنایی بیشتر با پارک ملی بنفف

کانادا را همه به سرما و برف و یخ می‌شناسند اما دیدنی‌های این کشور فرای تصور است و از نظر زیبایی‌های طبیعی در راسته‌ی چشم‌ نوازترین و الهام‌ بخش‌ترین کشورهای جهان قرار دارد. گستره‌ی طبیعت کانادا از کوه‌ها، یخچال‌های طبیعی، دریاچه‌ها و مزارع کشاورزی فرا‌تر رفته و جنگل‌های بکر را نیز در بر گرفته است که در جهان کم‌نظیر است. تعداد بی‌شمار پارک‌های ملی همراه با جاذبه‌های پیرامون‌ آن تجربه‌های جالبی را برایتان رقم‌ خواهد زد که یاد و خاطره آن برای همیشه در ذهنتان باقی خواهد ماند. یکی دیگر از جاذبه های زیبای کانادا ، پارک ملی بنفف میباشد. پارک ملی بنف کانادا اولین و قدیم ترین پارک ملی این کشور است که با وسعت تقریبی 6 هزار 650 کیلومتر مربع در رشته کوه های راکی جا خوش کرده است.

این پارک به اندازه ای حیرت آور و خارج از تصور است که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده است و هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. بنف شهرت زیادی دارد که به نوعی نمادی از کشور کانادا شده است. طبیعت خیره‌کننده این منطقه، منزلگاه گستره بی‌نظیری از ویژگی‌های زیست‌محیطی و زمین‌شناسی است، شامل کوهستان‌ها، یخچال‌های طبیعی، زمین‌های یخی، دریاچه‌ها، علفزارهای کوهستانی، چشمه‌های آب گرم معدنی و دره‌های کوچک و بزرگ. این پارک برای حیات‌وحش بسیار متنوعش هم مشهور است. در این پارک 53 گونه از پستانداران شامل گوسفند بزرگ‌شاخ، گرگ، خرس سیاه، خرس گریزلی، کایوتی، گوزن آمریکای شمالی و حتی شیر کوهستان را ببینند.

تاریخچه پارک

پارک ملی بنف در سال 1885 تاسیس شده و در سال 1984 به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است. تصمیم‌گیری در مورد زمان رفتن به پارک ملی بنف در تور کانادا، تماما بستگی به کارهایی دارد که دوست دارید در اینجا انجام دهید. تابستان با خود روزهای گرم و آفتابی را می‌آورد و فرصتی ایده‌ال برای کوهنوردی، دوچرخه‌سواری، چادر زدن و صخره‌نوردی را در اختیار علاقه‌مندان می‌گذارد. در زمستان و با بارش برف شما می‌توانید کارهایی مانند پیاده‌روی در برف، اسکیت و اسکی روی مسیرهای مسطح یا شیب‌دار را انجام دهید. به یاد داشته باشید طول روز در زمان‌های مختلف از سال در پارک ملی بنف تغییرات چشمگیری دارد؛ برای مثال در دسامبر روشنی روز به 8 ساعت هم نمی‌رسد. در آن سو، در انتهای ژوئن ، خورشید ساعت 5.30 صبح طلوع و ساعت 10 شب غروب می‌کند. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک