بیابان سایه خوش بندر لنگه بیابان سایه خوش بندر لنگه

بیابان سایه خوش بندر لنگه

شرح

بندر لنگه یکی از بنادر زیبای کشور ایران است. بندرلنگه که درگذشته به دلیل صید مروارید به بندر مروارید نیز شهرت داشت، از چنان شکوه و زیبایی فرح‌بخشی برخوردار بود که در روزگار قاجاریه به عروس بندرهای ایران در خلیج‌ فارس معروف گردید. بندر لنگه در استان هرمزگان قرار دارد. این شهر از زمان هخامنشیان تا کنون از مهم‌ترین بندرهای ایران و حاشیه خلیج فارس بوده است. شهرستان بندر لنگه یکی از زیبا ترین بنادر ایران است. تصور بیابان در کنار دریا شاید کمی عجیب و دور از ذهن باشد اما بیابانی در ایران با نام سایه خوش در مجاورت خلیج فارس قرار گرفته است. اینجا می‌توانید به فاصله کمی از خلیج فارس به بیابان بروید و زیبایی‌ها و سکوت کویر را تجربه کنید.

مکان و جغرافیای بیابان

این بیابان در غرب روستای سایه خوش و در 55 کیلومتری بندر لنگه واقع شده است که با چشم‌انداز‌های مسحورکننده‌اش چشمان هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. این روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان بندرلنگه است. روستای سایه خوش دارای قدمتی طولانی است و از آثار باستانی روستا می‌توان به بند حسن و کاروانسرای صفوی اشاره کرد. این روستا به دلیل مجاورت با خلیج‌فارس از سواحل بکر و بسیار زیبایی برخوردار است؛ اما از همه‌ی این‌ها که بگذریم شهرت این منطقه به کلوت‌های آن است.

همان‌گونه که می‌دانید کلوت‌ها پدیده‌ای منحصر به‌ فرد و یکی از باشکوه‌ترین سازه‌های طبیعی جهان به شمار می‌روند که چون مجسمه‌هایی با اشکال متفاوت و دیوارهایی کوتاه و بلند، با دالان‌هایی در میان، شهری خیال‌انگیز را می‌سازند؛ کلوت‌ها بزرگ‌ترین پدیده طبیعی و کلوخی دنیا و زیباترین پدیده کویر به شمار می‌روند. برای رسیدن به این بیابان می‌توانید از جاده بندر لنگه به بندر عباس بروید و کلوت‌هایی با قدمتی زیاد که در اثر فرسایش باد و آب ایجاد شده‌اند را به نظاره بنشینید.

جاذبه های دیدنی در این بیابان

با قدم زدن در میان کلوت‌هایی که در میان بیابان داغ از زمین سربرافراشته‌اند گویی به دنیای دیگری سفر کرده‌اید. کلوت‌های بیابان سایه خوش اشکال مختلف و خارق‌العاده‌ای دارند که اگر از تخیل خوبی برخوردار باشید آنها را به شکل حیواناتی عجیب و غریب می‌بینید. دیدن غروب خورشید از میان کلوت‌هایی کوتاه و بلند در دل بیابان از دیگر دیدنی های کویر است که تصویر و خاطره آن تا مدت‌ها با شما باقی می‌ماند. همچنین بازدید از روستای سایه خوش که برای رسیدن به بیابان باید از آن عبور کنید را به شما پیشنهاد می‌دهیم. وجود نخلستانهای فراوان در این منطقه که از دوره های گذشته به جا مانده است،بر زیبایی های این منطقه افزوده است. در گذشته مردم منطقه فصل گرما را در این نخلستان سپری می کردند. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک