بازار ماهی فروشان بندر انزلی

بازار ماهی فروشان بندر انزلی

شرح

استان گیلان به دلیل تنوعی که در محصولات کشاورزی دارد و همچنین بخاطر تولید صنایع دستی مختلف و طبیعت گردی و گردشگری خاص خود جزء مناطق ممتاز ایران محسوب میشود. در استان گیلان بازارهای مختلفی به دلیل موقعیت خاص منطقه وجود دارد از بازارهای هفتگی و روزانه گرفته تا جمعه بازار و سه شنبه بازار که هر کدام  کالایی را بفروش می رسانند. در این مقاله قصد داریم شما را با بازار ماهی فروشان بندر انزلی آشنا کنیم.

ماهی و دریا که با فرهنگ بندر انزلی عجین شده است داستان مالاهای سختکوشی است که از صبح تا شب با موج و صخره و طوفان  و باران همراهند. نبردی سخت برای  و حفظ هویت شهر! از دل همین بازار است که سهبلا ماهی فروش به زن «قهرمان» انزلی بدل شده است.

مالا ها (صیادان) از سپیده صبح تا نیمه شب با موج و سرما دست و پنجه نرم می کنند و حاصل تلاششان را سماک ها (ماهی فروشان) در بازار ماهی فروشان بندر انزلی، که یکی از قدیمی ترین بازار های ماهی ایران است عرضه می کنند.ماهی مهم ترین سوغات بندر انزلی که از دیرباز جایگاه مهمی در اقتصاد و فرهنگ این شهر ساحلی داشته و به عنوان یکی از غذاهای سنتی و محبوب عید نوروز به شمار می رود. بندر انزلی شهری است که دارای ساحل دریایی فراوانی است به همین خاطر به این شهر صید و ماهی نیز گفته می شود.

توجه داشته باشید که بازار ماهی فروشان بندر انزلی در زیر پل انزلی واقع شده است البته این بازار هنوز به شکل سنتی است و نیازمند توجه مسولان برای بهینیه سازی می باشد. عمر این بازار سنتی به حدود یک قرن می رسد.

ویژگی های بازار ماهی فروشان بندر انزلی

بازار ماهی فروشان بندر انزلی محل عرضه مستقیم ماهی تازه صید شده از دریا توسط صیادان می باشد. سفر به استان گیلان با خرید ماهی تازه چه لذتی دارد سفر ما ایرانی ها هم که بدون خوردن و آشامیدن و خرید کامل نمیشود. بازار ماهی انزلی یک جاذبه گردشگری منحصر به فرد محسوب می شود. شما می توانید در بازار ماهی انزلی هر نوع ماهی ای را که می خواهید در اسرع وقت خریداری کنید.

در این بازار انواع ماهی وجود دارد. قدم زدن در این بازار می تواند برایتان جالب باشد. گویی که در تاریخ بازار ماهی قدم می زنید بدو بدو ماهی تازه هنوز به شکل سنتی در این بازار وجود دارد. وجود دست فروشان و مغازه های قدیمی شما را به قدیم الایام رهنمون می کند. بازار ماهی فروشان بندر انزلی از رونق خاصی برخوردار بوده و گردشگران همیشه خواهان بازدید از این بازار هستند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک